Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Vali Şahin’den turizm değerlendirmesi

admin | 23 Ocak 2012 | Güncel A- A+

Muğla Valisi Fatih Şahin, 2012 turizm sezonu öncesi hazırlıkların sürdürüldüğünü ifade etti
Basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Vali Şahin, Faralya’daki mağaranın turizme kazandırılması konusunda teknik ekibin incelemelerde bulunacağını söyledi.
Fethiye Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli yaptığı açıklamada, “Mağaranın yolu yok. Turizm olarak da çok fazla bir turizm potansiyeli yok. Burayı bulan vatandaş bize fotoğrafları ile geldi. Başvuru şekli işletmesinin kendisine verilmesi yönündeydi. Mağara, Faralya yolu üzerinde bulunuyor” dedi.
Muğla Valisi Fatih Şahin açıklamasında, “Yetkili arkadaşları bölgeye yönlendireceğiz ve gerekli araştırmaları yapacağız. Ticari ürün haline gelebilecekse bunu değerlendiririz. Öncelikle teknik ekibin bir inceleme yapması gerekiyor” diye konuştu.
“Geçmiş yıllarda konulan 3 milyon yabancı turist hedefini biz geçtik” diyen Vali Şahin, “Geçen yıl İngiltere pazarında yüzde 10’luk düşüşü biz telafi ettik. Hollanda, Rusya, Almanya, Fransa, İskandinav ülkeleri ile temasa geçerek; gelen turist sayısını arttırdık. Bu bütün Muğla halkının başarısıdır. Sayı değil kaliteli turistin gelmesi önemli. 6 ay önce bir turizm konseyi oluşturduk. Birlik beraberlik içerisinde, ortak akıl üreterek turizmi devam ettiriyoruz. Birebir tur operatörleri ile görüşme halindeyiz. Onların da bizden talepleri var. Sektörün daha fazla kazanması için el birliği ile çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

222 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,0035
EURO 9,5212
BIST 10,7063
ALTIN 464,97

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle