Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Üyük “ Tüm Fethiye Halkına Çok Teşekkür Ediyorum”

Erkan Ilik | 01 Nisan 2014 | Güncel, Siyaset A- A+

30 Mart Pazar günü yapılan Mahalli İdareler ve Yerel Yönetimler seçimlerinde umduğunu bulamayan Milliyetçi Hareket Partisi’nin adayı Mehmet Üyük tüm Fethiye halkına teşekkür ederek, “Milliyetçi Hareket Partisi olarak biz Fethiye de dimdik başımızla sokaklarda gezmeye devam edeceğiz. Kaldığımız yerden davamıza ve ülkümüze devam edeceğiz” diye konuştu.

Fethiye de Pazar günü yapılan seçimlerin neticesinde seçim yarışında oldukça iddialı görünen fakat sandıklardan çıkan sonuçta 4. parti olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin adayı Mehmet Üyük ve MHP İlçe Başkanı Cengiz Çay bazı toplum arasında konuşulan “Milliyetçi Hareket Partisi Fethiye de seçimleri sattı” dedikodularına sessizliklerini bozarak konu ile ilgili açıklama yaptılar. Milliyetçi Hareket Partisi Fethiye İlçe Başkanlığında yapılan açıklamada ilk olarak Milliyetçi Hareket Partisi Fethiye İlçe Başkanı Cengiz Çay; “ 30 Mart Pazar Günü yapılan Mahalli İdareler ve Yerel Yönetimler seçimlerinde çıkan sonuçlar vatanımıza ve milletimize hayırlar getirsin. Milliyetçi Hareket Partisi Fethiye İlçe Başkanlığı olarak biz Fethiye’de son dakikaya kadar tüm var olan gücümüz ile çalıştık. Hiç bir kimseye taviz vermedik. Hiç bir zaman bir dakika bile kimliğimizden ve davamızdan ödün vermedik. Biz elimizden geldiğince bize düşen görevi yaptık. Ama netice itibari ile sandıktan güler yüzle ayrılamadık. Seçim çalışmamız başlangıcında da söylemiş olduğumuz gibi biz halkımızın sandıktan çıkaracağı sonuca razıyız. Ben küçük yaştan bu yana siyaset içerisinde bir kişiyim. Hayatım boyunca o kadar çok seçim atlattım ki böyle bir sonuçla karşılaşmadım. Milliyetçi Hareket Partisi olarak biz bu sonuçları hak etmedik. Ne yazık ki ülke genelinde iktidar partisi bu seçimi yerel seçimlikten alıp genel bir seçim havasına katması da bu sonuçlar da etkili oldu. Bir diğer konu da üç dönemdir bizim partimizden belediye başkanlığı yapan ve bazı neticelerden dolayı Demokrat Parti’ye geçerek oradan belediye başkanlığını kazanan arkadaşımızın da almış olduğu oylardan dolayı bu sonuçlar boy gösterdi. Açık konuşmak gerekirse o arkadaşımız bizim partimizin tabanından ciddi anlamda oy aldı. Ben her seçimde gidip halkımdan oy istedim. Hiç bir kimse gelip de benden oy istemedi. Benim gidip de halkımdan oy isterken yanımda olan arkadaşlarımın şimdi başka yerlerde olması beni inanın çok üzdü. Bize bu saatten sonra nerede hata yaptığımızı ve eksiklerimizi araştırmak ve düzeltmek yakışır. Bu açıklarımızı gidererek önümüzdeki seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisini ilçemizde tekrar yükselteceğiz. Milliyetçi Hareket Partisi Fethiye İlçe Başkanlığı olarak seçimler sonucu seçilen belediye başkanımıza, belediye meclis üyelerimize, muhtarlarımıza, ihtiyar heyetlerimize başarılar diliyorum” diye konuştu.

Elinden geldiğince çalıştığını ve kendi ürettiği projeler ile halkın karşısına çıktığını dile getirerek sözlerine devam eden Milliyetçi Hareket Partisi’nin Fethiye Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Üyük ise “ Yapılan seçimler sonucunda galip gelen Demokrat Partinin adayı Behçet Saatcı’yı tebrik ediyorum. Ben Milliyetçi Hareket Partisi’nin adayı olarak ilçe teşkilatımız ve partili arkadaşlarımız ile elimizden geldiğince çalıştık. Yapılan seçimler bir demokrasi yarışı idi. Halkın kararına saygı duymak gerekiyor. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak kaldığımız yerden çalışmalarımıza devam ederek davamızdan ve ülkümüzden şaşmayarak vatanımıza, milletimize ve bayrağımıza zarar gelmemesi için elimizden geleni yapacağız. En kısa sürede Milliyetçi Hareket Partisi olarak tebrik maksadı ile Sayın Saatcı’yı makamında ziyaret ederek başarı dileklerimizi ileteceğiz. Nihayetinde bizim de belediye başkanımız. Bu seçimlerde bana ve partime oy veren vermeyen herkese çok teşekkür ediyor ve seçimlerde galip çıkan tüm yöneticilerimize başarılar diliyorum.”dedi.(FG)

Üyük “ Tüm Fethiye Halkına Çok Teşekkür Ediyorum” (1)_640x427

518 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle