Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Üyük Tahtacı Türkmen Yurdunda Coşkuyla Karşılandı.

Erkan Ilik | 21 Mart 2014 | Genel, Güncel A- A+

Üyük Tahtacı Türkmen Yurdunda Coşkuyla Karşılandı.

Milliyetçi Hareket Partisi Fethiye Belediye Başkan Adayı Mehmet ÜYÜK seçim çalışmalarına Foça Mahallesinde yaptığı toplantıyla devam etti. Civcivli Ahmet Paşa meydanında ki toplantıya mahalle halkı yoğun ilgi gösterdi. Mahalle halkı seçim sonuçlanmadan kendilerini galip ilan edenlere, oylarını cepte görenlere; seçimin daha bitmediğini, karar merciinin halk olduğunu haykırdı.

“Kadın Belediye Başkan Yardımcımız Olacak ”

Başkan adayı ÜYÜK, konuşmasına başlamadan önce seçimi kazandıkları takdirde Fethiye Belediyesinin ilk bayan belediye başkan yardımcısı olacak Eczacı Ayten Demirtaş’tan halka hitap etmesini istedi. Üyük ve ekibi için destek isteyen Demirtaş , “Kadınlara en çok önem veren parti Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Bundan dolayıdır ki listesinde en çok ve seçilebilecek sırada kadın aday bulunan parti Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Bir kadın olarak seçildiğimiz takdirde belediyenin kapısını kadınlarımıza sonuna kadar açacağız, hiç çekinmeden, sıkılmadan dertlerini, isteklerini bize anlatabilecekler ” dedi.

Üyük: “Komisyonlara Üye Veremeyeceklere Oy Vermeyin”

Ayten Demirtaş’ın konuşmasının ardından sözü alan Üyük “Tahtacı Türkmenleri Oğuz Boylarının 24 kolu olan Öztürk boylarındandır. Hacı Bektaş-ı Veli, Abdal Musa, Kaygusuz Abdal, Horasan kökenli Türk ulularıdır. Ne mutlu onların torunlarına ve ebedi kardeşliğimize. Bizlerde sizler gibi ya Allah, ya Muhammet, ya Ali diyenlerdeniz. Hep birlikte büyük Atatürk’ ün yolunda milliyetçi, cumhuriyetçi ve laik duruşumuzla, bizlere fırsat verirseniz sizlere hizmet edeceğiz. Şimdi sizlere çok önemli bir hususu hatırlatmadan geçemeyeceğim. Büyükşehir belediye meclisi işleyişi ile ilgili bilgi vermek istiyorum.  Herhangi bir siyasi parti büyükşehir belediye meclisinde varlığını hissettirebilmesi için grup kurması gerekir. Mevcut şartlar itibariyle Muğla büyükşehir meclisinde grup kurabilmek için en az 7 tane meclis üyesi olması gerekir. Büyükşehir belediye meclisinde grup kuran siyasi parti ne yapar?  İlçelere yapılacak olan yatırımla ilgili, ilçelerde ki yatırımların ödenekleriyle ilgili komisyonlarda üye olarak görev alır. Böylece ilçede yapılacak olan yatırımın planlanmasını hem de ödeneğinin ayrılmasını hızlandırır, güvence altına alır, etkinleştirir.  Demokrat partinin farz edelim ki Fethiye‘de seçimi kazanması durumunda başkanın kendisiyle birlikte en fazla 3 ya da 4 kişi demokrat partiden büyükşehir belediye meclisi üyesi olacaktır. Ancak 7 kişilik sayıyı bulamayacakları için Fethiye’nin yatırım alması, yatırımlar için ödenek almasının sağlayabilecekleri komisyonlarda görev alamayacaklardır. Akp, Fethiye’yi il yapmayarak ve bizden Kemer’i kopartarak bize en büyük kötülüğü yapmıştır. İkinci bir kötülüğü grup kuramayacak bir partiye oy vererek yapmamanızı, mevcut siyasi göstergeler itibariyle Muğla büyükşehir meclisinde en fazla meclis üyesine sahip olacağı görünen Milliyetçi Hareket Partisine oy vermenizi rica ediyorum. Bu sizlerin her şeyden öne Fethiye’ye yapacak olduğunuz en büyük iyilik olacaktır” dedi.(FG)

Üyük Tahtacı Türkmen Yurdunda Coşkuyla Karşılandı (1)_640x480 Üyük Tahtacı Türkmen Yurdunda Coşkuyla Karşılandı (2)_640x425 Üyük Tahtacı Türkmen Yurdunda Coşkuyla Karşılandı (3)_640x425 Üyük Tahtacı Türkmen Yurdunda Coşkuyla Karşılandı (4)_640x425 Üyük Tahtacı Türkmen Yurdunda Coşkuyla Karşılandı (5)_640x425 Üyük Tahtacı Türkmen Yurdunda Coşkuyla Karşılandı (6)_640x425 Üyük Tahtacı Türkmen Yurdunda Coşkuyla Karşılandı (7)_640x425 Üyük Tahtacı Türkmen Yurdunda Coşkuyla Karşılandı (8)_640x425 Üyük Tahtacı Türkmen Yurdunda Coşkuyla Karşılandı (9)_640x425 Üyük Tahtacı Türkmen Yurdunda Coşkuyla Karşılandı (10)_640x425

 

 

 

722 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle