Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Üyük Menteşeoğlu ve Patlangıçtaydı

Erkan Ilik | 23 Mart 2014 | Eğitim, Güncel, Siyaset A- A+

Üyük Menteşeoğlu ve Patlangıçtaydı
Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adayı Mehmet Üyük, seçim çalışmalarına Menteşeoğlu ve Patlangıç mahallelerinde yaptığı toplantılarla devam etti. Üyük’ün Cuma akşamı  ilk durağı Menteşeoğlu Mahallesi oldu. Üyük Menteşeoğlu Mahallesi’nde yaptığı konuşmasında “Herhangi bir siyasi parti büyük şehir belediye meclisinde varlığını hissettirebilmesi için grup kurması gerekir. Mevcut şartlar itibariyle Muğla büyük şehir meclisinde grup kurabilmek için en az 7 tane meclis üyesi olması gerekir. Büyük şehir belediye meclisinde  grup kuran siaysi parti ne yapar? İlçelere yapılacak olan yatırımla  ilgili , ilçelerde ki yatırımların ödenekleriyle ilgili komisyonlarda üye olarak görev alır. Böylece  ilçede yapılacak olan  yatırımın planlanmasını hem de ödeneğinin ayrılmasını hızlandırır , güvence altına alır , etkinleştirir” şeklinde konuştu.

Üyük: “Komisyona Üye Veremeyeceklere Oy Vermeyin”
Demokrat partinin farz edelim ki Fethiye ‘de seçimi kazanması durumunda başkanın kendisiyle birlikte en fazla 3 ya da 4 kişi demokrat partiden büyükşehir belediye meclisi üyesi olacaktır. Ancak 7 kişilik sayıyı  bulamayacakları için  Fethiye’nin yatırım alması , yatırımlar için ödenek almasının sağlayabilecekleri komisyonlarda görev alamayacaklardır. Akp , Fethiye’yi il yapmayarak ve bizden kemer’i kopartarak bize en büyük kötülüğü yapmıştır. İkinci bir kötülüğü grup kuramayacak bir partiye oy vererek yapmamanızı , mevcut siyasi göstergeler itibariyle Muğla büyükşehir meclisinde en fazla meclis üyesine sahip olacağı görünen milliyetçi hareket partisine oy vermenizi rica ediyorum. Bu sizlerin her şeyden öne Fethiye’ye yapacak olduğunuz en büyük iyilik olacaktır” dedi. Üyük ve ekibi çalışmalarına daha sonra  Menteşeoğlu Mahallesinin ardından Patlangıç Mahallesi’nde devam etti. Patlangıç Mahallesinde  ekibini ve projelerini kısaca anlatan Üyük “ Bizim meclisimiz seçkinlerin değil , halkın meclisidir. Hepimiz sizler gibiyiz. Sizin derdinizden en iyi biz anlarız. Meclisteki arkadaşlarımız aranızdan seçilen , sizlerle iç içe olan insanlar.İşte mahalle  muhtarınız Ali Cabbar Abimiz de mahallenizi temsilen aramızda.Sizin sorunlarınızı en iyi o bilir ” dedi ve Patlangıç Mahalle Muhtarı ve Milliyetçi Hareket Partisi  Belediye Meclis üyesi Ali Cabbar’ı konuşma yapmak üzere mikrofona davet etti.

“Muhtar Cabbar : Başvurularımız göz ardı edildi”

Muhtar Ali Cabbar  öncelikle muhtarlığı sırasında  desteklerinde dolayı mahalle halkına teşekkür edip , helalik istedi. Daha sonra neden bu göreve talip olduğunu anlattı. ” Muhtarlık dönemimde mahallemize hizmet etmek için çok çaba harcadım.Bazı şeyleri  başardım , bazılarını başaramadım.Sorunların çözümü için kurumlara yaptığımız başvurular  hep kulak ardı edildi. Maalesef şu anki belediyenin  hizmet politikası mahallelerden aldığı oya göre belirleniyor. Başvurularımızı hep geciktirildi , göz ardı edildi. İşte bundan dolayıdır ki sorunların çözümü olan belediyede yer alıp , bunların ilk elden çözümünü sağlayacağım.Sizin belediyede ki temsilciniz, hizmetkarınız olacağım. dedi ”

 

DSC_0101_640x425 DSC_0118_640x425 DSC_0121_640x425 DSC_0162_640x425 Üyük Menteşeoğlu ve Patlangıçtaydı (1)_640x425 Üyük Menteşeoğlu ve Patlangıçtaydı (2)_640x425 Üyük Menteşeoğlu ve Patlangıçtaydı (3)_640x425

 

 

 

 

590 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle