Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

Ünlü Tiyatrocu Mehmet Ulay Başkan Saatcı’yı ziyaret etti;

Erkan Ilik | 03 Şubat 2014 | Genel, Güncel A- A+

Ünlü Tiyatrocu Mehmet Ulay Başkan Saatcı’yı ziyaret etti;

Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi 10. Yıl etkinlikleri kapsamındaki ‘Alo!.. Biz Komşumuzu öldürdük’ adlı tiyatro oyununu izlemek için Fethiye’ye gelen Ünlü Tiyatrocu Mehmet Ulay, Belediye Başkanı Behçet Saatcı’yı makamında ziyaret etti. Türkiye genelinde 1500 tiyatro oyunu gerçekleştirdiğini ancak hiçbir zaman bir belediye başkanını ziyaret etmediğini söyleyen Ünlü Tiyatro Üstadı Mehmet Ulay, “Türkiye genelinde 1500 oyun oynadım. Gittiğim her yerde Belediye Başkanları beni çağırırlardı. Ben hiç gitmezdim. Ama ben Behçet Saatcı ismini her yerde duyuyordum. Dedim ki, ‘Merak ediyorum. Ben bu belediye başkanını göreceğim’ Halk tarafından bu kadar sevilmek çok önemli. Halkıyla iç içe bir başkan görmedim Kendisini kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Saip Şengel’in yönettiği, Fethiye Belediyesi Tiyatro Grubu tarafından sahnelenen “Alo!.. Biz Komşumuzu öldürdük” adlı tiyatroyu Ünlü Tiyatro Üstadı Mehmet Ulay’da seyretmişti. Fethiye’ye gelen ünlü tiyatro üstadı Belediye Başkanı Behçet Saatcı’yı makamında ziyaret etti.

“Türkiye’de İlk Kez Bir Belediye Başkanını Ziyaret Ediyorum”

Başkan Behçet Saatcı’yı gıyabında çok iyi tanıdığını ifade eden Ünlü Tiyatrocu Mehmet Ulay, “Türkiye genelinde 1500 oyun oynadım. Özellikle Uğur Mumcu canlandırmalarını ben gerçekleştiriyordum. Oyun benimle çok özdeşleştiği için Türkiye genelinde gezdiği her yerde tüm belediye başkanları beni çağırırlardı. Özellikle de CHP’li Belediye Başkanları. Ben hiç gitmezdim. Ama ben Behçet Saatcı ismini her yerde duyuyordum. Dedim ki, ‘Merak ediyorum. Ben bu belediye başkanını göreceğim’ Halk tarafından bu kadar sevilmek çok önemli. Kendisini kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Sanata Ve Kültüre Verdiğimiz Değer Meydanda”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ise, “Öncelikle Saip Şengel’e teşekkür ediyorum. Ünlü Tiyatro Üstadı Mehmet ağabeyimizin Fethiye’ye gelmesini sağladı. Ben Mehmet ağabeyin nezaketine teşekkür ediyorum. Şimdiye kadar hiçbir belediye’yi ziyaret etmemiş. Bu onur bize yeter. Sanata ve kültüre verdiğimiz değer meydanda… Biz her türlü sanatı icra eden herkese sonsuz saygı duyuyoruz. Atatürk’ümüzün bir sözü var. “Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir’ diye. Bizde hadiseye böyle bakıyoruz. Aynı zamanda Mehmet Ağabey’in tiyatro ekibimiz hakkında söylediği sözlerden dolayı da çok gurur duyduk. Şimdiye kadar olan desteklerinden sonra bundan sonra da Mehmet Ağabey’in ilçemiz sanat ve kültürüne desteklerini bekleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Ünlü Tiyatrocu Mehmet Ulay Başkan Saatcı’yı ziyaret etti; (1)_640x425 Ünlü Tiyatrocu Mehmet Ulay Başkan Saatcı’yı ziyaret etti; (3)_640x427

697 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,5339
EURO 10,1227
BIST 11,9170
ALTIN 495,34

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle