Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

Ülkücüler Atatürk’ü Dualarla Andı

Erkan Ilik | 11 Kasım 2021 | Genel, Güncel, Siyaset A- A+

Fethiye Ülkü Ocakları İlçe Başkanlığında, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatür’ün ölümünün 83’üncü yıl dönümünde Kuranı Kerim tilavetinde bulunuldu. Başta Atatürk olmak üzere tüm şehitler için dualarında okunduğu programda başkan Yellice, “şanlı sancağı, Türk topraklarında, Türk Milleti’yle nizam-ı alem ilayı kelimetullah idealiyle yürürken ümitsizliğe düşmemesini, hiçbir fitneye boyun eğmemesini, en zor anlarda olamaz denileni olur hale getirmesini örnek aldığımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Fethiye Ülkü Ocakları’nın her bir neferi adına rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Fethiye Ülkü Ocakları Binasında gerçekleşen programa Milliyetçi Hareket Partisi Fethiye İlçe Başkanı Osman Cura, Fethiye Ülkü Ocakları Başkanı Selman Yellice, parti üyeleri, Ülkü Ocakları teşkilatı ve vatandaşlar katıldı.

Yoğun katılımın gerçekleştiği anma programında başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitler için Kuranı Kerim tilaveti okunup dualar edilirken, program sonrası kısa değerlendirmede bulunan Fethiye Ülkü Ocakları Başkanı Selman Yellice, mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Birleştirici bir şekilde yaşama azmiyle milletimizin asla yok edilemeyeceğini tüm dünyaya ispat ederek İstiklal Mücadelesi’yle örnek olan Atatürk, Türk Milleti’nin varlığına kast eden her türlü sinsi tertibin karşısında olmuş, Türk Milleti’nin yolunu aydınlatmıştır. Ülkücü Türk Gençliği olarak da bu aydınlık yolda yürümekten, her geçen gün daha da ileriye taşıdığımız sancağı bir adım daha öteye götürmek için verdiğimiz mücadeleden dolayı duyduğumuz gurur tarif edilemez. Cennet mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş beyefendi’nin de ifade ettiği gibi; “Her kim Türk ve Atatürk düşmanıdır, biliniz ki onlar Malazgirt’te, İstanbul’un Fethi’nde, Çanakkale’de ve İstiklal Harbi’nde mağlup ettiklerimizin Anadolu’da kalmış tohumlarıdır.”  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün iradesiyle, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in ilhamıyla, Liderimiz Devlet Bahçeli’nin öncülüğünde, Genel Başkanımız Ahmet Yiğit Yıldırım’ın yanında; yılmadan, yıkılmadan daima ileriye taşıdığımız bu şanlı sancağı, Türk topraklarında, Türk Milleti’yle nizam-ı alem ilayı kelimetullah idealiyle yürürken ümitsizliğe düşmemesini, hiçbir fitneye boyun eğmemesini, en zor anlarda olamaz denileni olur hale getirmesini örnek aldığımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Fethiye Ülkü Ocakları’nın her bir neferi adına rahmet ve minnetle anıyorum” ifadelerine yer verdi. Haber-Hakan AYKIRI

 

426 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle