Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Ülkü Ocakları Ruhi Kılıçkıran’ı unutmadı

admin | 04 Ocak 2012 | Güncel A- A+

Fethiye Ülkü Ocakları Başkanı Yener Ertürk 4 Ocak 1968 yılında öldürülen Ruhi Kılıçkıran’ın ölüm yıldönümünde açıklamalarda bulundu. Fethiye Ülkü Ocakları Başkanı Yener Ertürk yaptığı açıklamada; “Ruhi KILIÇKIRAN, Osmaniyeliydi, Ankara İlahiyat Fakültesi öğrencisiydi. 4 Ocak 1968 Tarihinde iftardan hemen sonra; Marksistler tarafından şehit edildi. Silah sanayi ölüm üzerine kuruludur. Ölümler oldukça bu sanayi hayatını sürdürür. İnsanları sizden bizden şeklinde ayrımcılıklara sürükleyecekler ve birbirlerine karşı kinlendirecekler ki ölüm kusan makinelere müşteriler bulunsun. “Bu ülkede bayrak bir tane. Sınırları belli. Bu topraklar verimli topraklar. Yeraltı zenginliklerimiz var. Genç nüfus var. Bütün bu olumlu durumlar üretime yansıdığı zaman bu ülkenin problemleri son bulacaktır. Ülke  kalkınacak ve işsizlik yaşanmadığı gibi ürünlerimizi ihraç ederek bölgede ekonomik anlamda söz sahibi ülke konumuna geleceğiz.” Bu gerçekleri çok iyi analiz eden silah imalatçıları oluşturdukları “Kardeşlik ve barış.” Lobileri vasıtasıyla ayrımcılığı ve ihaneti körüklemektedirler” dedi.
Ertürk açıklamasında; “Kardeş olanın “Biz kardeşiz” Diyerek ayrıca dünyaya ilan etmesine gerek var mı? Ülkenin bütün insanları zaten kardeştir. Halk arasında kin ve nefreti körüklemek ayrımcılığı teşvik etmek düşmanlıkları yaygın hale getirmek için dış mihraklar çalışmalar yapmışlar bu çalışmalarında da başarılı olmuşlardır.
Bu çalışmalar sonunda vatana ihanet ölçüsünde bölücüler yetiştirilmiş sükunetten rahatsız olanlar silahlarını satmak için yapılan ihanet çalışmalarının tamamını desteklemişlerdir.
Bunun sonucu olarak da; Vatanı sevmekten ve inançlarına sadakatla bağlı olmaktan başka hiç bir suçu olmayan Ruhi Kılıçkıran vuruluyordu. Ruhi KILIÇKIRAN “Vatan sevdalısıydı.” Yaratan Allah’ın emirlerini yerine getiriyordu. Ülkesine hizmet edebilmek için de okulunu bitirmeye çalışıyordu. Okulunu tamamlayamadı. Marksist vatan hainlerinin maşaları tarafından şehit edildi. Ruhi KILIÇKIRAN’IN ardından binlerce vatan sevdalısı genç hainlerce katledildiler. Akan kanlar adeta seyredildi. İhtilaller yapıldı. Suçsuz gençler idam edildi. Silah tüccarlarına, kaçak silahları sevk edenlere günlük tutsaklık cezası dahi verilmedi. Kan ile malikhane alanlara; Ekmeklerini kanlara bananlara kimse birşey demedi. Onun sevdası bizim sevdamızdır. Bu vatan bizim vatanımız. Bu vatanı bölmek için dün de oyun oynandı.Bugün de oyun oynanmakta. Bu oyun hep var olacaktır. Dün silahları ve ordularıyla yıkamadıkları devletimizi bugün iç çatışmalarla yıkmak için yine mücadele etmektedirler. O günlerde ekmeklerini kanlara banan ihanet hizmetçileri bugün yine aynı vazifelerini yapmaktalar. Yine silahlar taşınıyor, yine rüşvet çarkı dönmekte, yine vatanınım toprakları üzerinde vatan evlatları “Şehit.” Edilmekteler. Kendi vatanının sınırları içinde vatan için toprağa düşmek. Bu durum çok acı bir tablo. Dün ülkemin sokaklarında her gün onlarca gencimiz vuruldular. Silah kaçakçısına, rüşvetçiye dokunan bile olmadı.
İhtilal yaptılar; sözde kanı durdurdular. Suçsuz gençleri idam ettiler. Yine rüşvetçiye silah kaçakçısına dokunan olmadı. Bugün ihanet sarmalı her tarafı sarmış; Vatan evlatlarına ölüm tuzakları kurulmakta. Kan durmuyor, rüşvet çarkını durdurmak yine akıllara gelmiyor. Bu ülke bizim, bu vatan bölünmeyecek. Süslenmiş tüllenmiş Kadreşlik ve barış.” Projeleri ile değil. Çünkü zaten kardeşiz, biz kardeşiz diye bağırmanın anlamı var mı? Eğitim ile ahlaklı, haysiyetli bir nesil yetiştirmek ile bu ihanete son verilebilir. Ruhi KILIÇKIRAN’IN… Sevdası bizim ölümsüz sevdamızdır. Ruhi KILIÇKIRAN büyüğümüze; bütün şehitlerimize Bağbuğumuza ve bütün geçmişlerimize, El- Fatiha…” dedi.

409 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,8187
EURO 9,3602
BIST 10,4091
ALTIN 449,83

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle