Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

“Tütün Tarlalarından, Turizm Kentine”

Erkan Ilik | 06 Mart 2014 | Genel, Güncel A- A+

Ölüdeniz Belediye Meclisi dün Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz başkanlığında son kez toplandı. 2004 yılından bu yana Ölüdeniz Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Keramettin Yılmaz bugün üyeleri ile son toplantıda bir araya geldi.

Muğla’nın büyükşehir statüsüne alınmasının ardından kapatılacak olan 13 Belde Belediyesi’nden biri de Ölüdeniz Belediyesi olacak.  Bu nedenle her ay toplanan Ölüdeniz Belediye Meclisi dün son toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı da son kez Belediye Meclis Üyeleri’ne hitab eden Keramettin Yılmaz, Muğla büyükşehir ve Fethiye Belediyesi’nin tüm kente hayırlı olmasını diledi.

Toplantıda Başkan Keramettin Yılmaz, Ölüdeniz Belediyesi’ne hizmet eden tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

“Tütün Tarlalarından, Turizm Kentine”

Toplantı sonrası bir açıklamada bulunan Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz; “Ölüdeniz 20 yıldır bir tütün tarlaları halinden turizm kenti haline geldi. 10 yıldan beri Ölüdeniz Belediyesi’nde sevgi, saygı, hoşgörü, gerçekten dost kapısı, komşu kapısı bir belediyecilik gerçekleştirdik. Ölüdenizliler’in takdirine bırakıyorum” diye konuştu.

Yılmaz,”1994 yılında Sn. Oktay Sidekli, o günün muhtarları ve köyün ileri gelenleri ile birlikte benim de içerisinde olduğum heyet ile Ölüdeniz Belediyesi’ni hep beraber kurmuştuk.  1994 yılından 2004 yılına kadar Sn. Oktay Sidekli, 2004 yılından bugüne kadar da ben Ölüdeniz Belediye Başkanlığı yapıyorum. Yani 20 yıldan beri bir Ölüdeniz Belediyesi vardı.  Tarihte de artık yerini alacak diye düşünüyorum. Ölüdeniz 20 yıldır bir tütün tarlaları halinden turizm kenti haline geldi. Bunda emeği geçen başta Sn. Oktay Sidekli, bugüne kadar Meclis Üyeliği yapmış arkadaşlarımıza, Muhtar’larımıza teşekkür ediyoruz. Bugünde buruk olarak son Meclis Toplantı’mızı yaptık” dedi.

“Sizinle Ağladık Sizinle Güldük”

“Gönül isterdi ki, köy tüzel kişiliği kapatılmasın. Belde Belediyeler kapatılmasın.  Yine Büyükşehir Belediyesi içinde alt kademe Belediye olarak görev yapılsın. Bunun daha doğru olduğunu düşünüyorum” diyerek sözlerine devam eden Keramettin Yılmaz,”Çünkü Belediye Başkanlarımızın ve muhtarlarımızın bir temsil görevi vardır. Bulundukları bölge daha sosyalleşir. Yani burada okulumuz var. Aile Hekimliğimiz var. Jandarma Karakol’umuz var. Bunlar neredeyse şimdi kendilerini öksüz gibi hissedecekler. Şu kadarını söylüyorum. 10 yıldan beri Ölüdeniz Belediyesi’nde sevgi, saygı, hoşgörü, gerçekten dost kapısı, komşu kapısı bir belediyecilik yaptık. Ölüdeniz’lilerin takdirine bırakıyorum. Eksiklerimiz yok mudur, vardır tabi. Ama biz 10 yıldan beri burada hem asayişimizle, hem esnaflarımızla işbirliği içerisinde tüm ulusal günlerimizi kutladık. Beldemizi tanıttık. Kültür Sanat Festivalleri yaptık. Hava Oyunları festivalleri yaptık. Ağlayanın yanında ağladık. Gülenin yanında güldük. Her zaman onlarla beraber olduk.”diye konuştu.

“Ölüdeniz’lilerden Helallik İstiyorum”

Tüm Ölüdeniz’lilerden helallik isteyen Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz; “Yeni yerel yönetimler şekilleniyor. Muğla’da Büyükşehir. Fethiye’de alt kademe Belediyesi ve İlçe Belediyesi olarak devam ediyor. Bende Fethiye Belediyesi’ne adayım kısmetse. Şu anda çalışmalarım devam ediyor. İnşallah tüm Fethiye’liler ile Ölüdeniz’liler ile Fethiye Belediyesi’nde buluşuruz.  Biz belde halkından vergiler topladık. Bütçeler oluşturduk. Onlara yatırımlar yaptık. Onların bize hakkı geçti, bizim onlara hakkımız geçti ise hepsine helal olsun. Ama ben tabi Ölüdeniz’lilerden biraz erken olacak ama helallik istiyorum tabiki. Bizde bir söz vardır:”Komşu kızının gözü çapaklı olur”. Yani ümit ediyorum Ölüdeniz’liler bizim yaptıklarımızın farkındadırlar. Biz Ölüdeniz Belediyesi’nde Belediye Binamızı kendimiz yaptık. Fethiye-Ölüdeniz yolu,en önemlisi de 22 derslikli güzel bir okul yaptık. Spor Kompleksi yaptık. Bunlar bir eser olarak kalacak tabi. İnanıyorum ki Ölüdeniz’liler yine 30 Mart’ta bu yaptıklarımızı, sevgi, güler yüz ve hoşgörülü Belediyeciliği unutmayacaklardır. Şimdiden haklarını helal etsinler” ifadelerine yer verdi.(FG)

Tütün Tarlalarından, Turizm Kentine (1)_640x427 Tütün Tarlalarından, Turizm Kentine (2)_640x427 Tütün Tarlalarından, Turizm Kentine (3)_640x427 Tütün Tarlalarından, Turizm Kentine (4)_640x427 Tütün Tarlalarından, Turizm Kentine (5)_640x427 Tütün Tarlalarından, Turizm Kentine (6)_640x427 Tütün Tarlalarından, Turizm Kentine (7)_640x427 Tütün Tarlalarından, Turizm Kentine (8)_640x427 Tütün Tarlalarından, Turizm Kentine (9)_640x427

667 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle