Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Türkan’la Yola Devam

admin | 14 Aralık 2011 | Güncel A- A+

Ak Parti de beklenen açıklama geldi. Yoğun kalabalık eşliğinde düzenlenen basın açıklamasında Mustafa Ali Türkan ve il Başkanı Nihat Öztürk salona birlikte girdiler. Alkışlar eşliğinde salondaki partilileri selamlayan Mustafa Ali Türkan kendisine gösterilen ilgiden oldukça memnun kaldığını ifade ederek, bir dönem daha AK Parti İlçe Başkanı olarak hizmet vermek istediğini ve aday olduğunu kaydetti. Mustafa Ali Türkan’ın basın toplantısına, İl Başkanı Nihat Öztürk, il genel meclisi üyeleri Hüseyin Turhan, Osman Otgöz, Alper Çalıkoğlu, meclis üyesi Muhittin Kayabaş’ın yanı sıra Ufuk Bildirici, Hakan Yılmaz, Burhanettin Tuna,Adnan Bakırcı, Turhan Kovancı, Şahin Kandönmez, Ramazan Kocaköse, Çamköy Belediye Başkanı Bekir Eser, Çiftlik Belediye Başkanı Halil Doğan, Gençlik Kolları, Kadın Kolları ve çok sayıda partili katıldı.

AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Mustafa Ali Türkan, “Bildiğiniz gibi 25 Ekim 2008 tarihinde 3. olağan kongreyle Allahın izniyle ve sizlerin desteğiyle AK Parti Fethiye İlçe başkanlığı görevine getirildim. Hepinizin malum olduğu üzere 2001 yılında kurulan partimizin 2008 yılında olağan kongresinde 8. ilçe başkanı olarak bu göreve başladım. Geride bıraktığımız üç yıl süre içerisinde, bir yerel seçim, bir referandum ve bir genel seçim yaşadık. Allahın izni ve sizlerin gayreti çabası ve çalışması neticesinde Partimiz ve Ülkemiz açısından iftar getirecek sonuçlara hep beraber imza attık. Allah izin verirse siz delegelerimizde destek verirseniz bugün varlığınız beni çok duygulandırdı. 8 Ocak tarihinde yapılacak olan 4. olağan kongrede bir dönem daha ilçe başkanlığına aday olmak istiyorum. Bu salon aslında sözün bittiği yeri gösteriyor. Bu üç yılı aşkın süreç içerisinde adete güzel anılarımız oldu. 30 kişilik yönetim kurulu ile kadın ve gençlik kollarıyla Fethiye’de başımızı yere eğdirmeden, alnımız ak ve başımız dik olarak sizler sayesinde bu görev sürecimizide olağan sürecimizin sonuna geldik. İnşallah önümüzdeki dönemde daha da güçlenerek, Fethiye’ye Ak Partinin yapabileceği daha çok şeyler var. Bunun bir kısmını şuana kadar gösterdik. İnşallah Allah izin verirse, 9 Ocak’tan sonra Fethiye’de, Allahın izniyle ve sizlerin desteğiyle daha hayırlı hizmetlere imza atmak istiyoruz. bu güne kadar bizleri yalnız bırakmayan, bizlere güvenen desteğini esirgemeyen siz saygı değer Fethiye’li arkadaşlarıma, yol arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum. Bu dördüncü olağan kongrenin, başta Fethiye’mize, Muğla’mıza ülkemize ve pertimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

AK Parti Muğla İl Başkanı Nihat Özdemirise konuşmasında, “İl teşkilatı olarak kongreler sürecindeyiz. 7 ilçemizde kongrelerimizi gerçekleştirdik. Önümüzdeki hafta Cumartesi günü merkez ilçe, Pazar günü de Milas kongremiz var. Biz kongreleri bir kan değişimi, güçlenme ve başarıya giden yolda bir nefes alma olarak görüyoruz. Buradan tüm ilimize sesleniyorum; güçlenerek geliyoruz. Muğla ve Fethiye’yi, AK Parti’li kadrolarla buluşturmak için yola çıktık. Çıktığımız bu yol, çok kutsal bir yol. Bu yolda bize destek veren delege ve yönetici arkadaşlarıma, kadın ve gençlik kolları üyelerine teşekkür etmeyi bir borç biliyorum. Hedefimiz büyük. Biz koltuk peşinde değiliz, koltuk sevdamız da yok. Bizim tek sevdamız milletimize hizmet etmek, vatandaşımızın derdini çözmek… AK Parti, ak belediyecilik anlayışıyla büyüdü ve bu noktalara geldi. İnsanların siyaset kurumuna güveninin kalmadığı bir dönemde, halkımız AK Parti’yi sayın Recep Tayyip Erdoğan’a kurdurdu. Halkımıza hizmet sevdası ile yola çıktık. 8 Ocak tarihinde Fethiye ilçe kongremiz var” dedi.

Kongrelerdeki liste konusunda genel merkezin kararlarına uyduklarını ifade eden Öztürk, “Fethiye, Milas, merkez ilçe, Marmaris ve Bodrum’da kongrelere tek liste ile gideceğiz. Fethiye bizim için çok önemli. Fethiye’yi önümüze katar olarak katmadan AK Parti’nin ilimizde üye sayısını yükseltme şansımız yok. O açıdan üzerimizde çok ayrı bir misyon var. Fethiye’den bir milletvekili çıkarmayı başardık ama Fethiye’den bir belediye başkanı istiyoruz. Bunun için el ele vererek, Fethiye’de en doğrusunu bulmak için çalışacağız. Bu konuda biz destek verin ki, 2014 yılında hem Fethiye’nin hem de Muğla’nın kaderini değiştirelim” diye konuştu.

Genel merkezin ülke genelindeki kongrelere tek liste gidilmesi yönünde çalışmalar yaptığını kaydeden İl Başkanı Nihat Öztürk, “Çoklu liste ile gidilen kongreler sonucunda bazı kırgınlıklar oluyor. Bunun önüne geçmek amaçlanıyor. Kongreden ziyade halkı kazanacak ve hizmet üretecek kadroların seçilmesi hedefleniyor. Köyceğiz’de tüm uyarılara rağmen ilçe başkanı aday oldu ve kazandı. Tabanın sesi her zaman dikkate alınmalıdır. Kimseye aday olma deme şansımız yok. Genel merkezin dışında siyaset yapmayı kendime uygun bulmuyorum. Yapılan bu uygulamayı doğru buluyorum. Bizim tek derdimiz partimizi büyütmek” şeklinde açıklamalarda bulundu.  Milas’taki kongre süreci hakkında sorulan bir soruyu Özdemir, “Genel merkez bu ilçede bir çalışma üretti ve Bülent Demir ismi üzerinde durdu. Temayül ve gerekli ön çalışmalar yapıldı. Ardından başka bir arkadaşımız da aday olduğunu açıkladı. İl başkanı olarak genel merkez nerede durursa, ben de paralelinde dururum. Milas’ta eğer bir aday daha çıkarsa kongreyi erteleme durumumuz olabilir” diye cevaplandırdı.

 

 

437 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,8187
EURO 9,3602
BIST 10,4091
ALTIN 449,83

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle