Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Türkan’ın Ustalık Dönemi Başladı

admin | 15 Ocak 2012 | Güncel A- A+

AK Parti Fethiye İlçe Teşkilatı dördüncü olağan genel kurulu Cumartesi günü Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongrede tek liste ile seçimlere gidilirken; mevcut Başkan Mustafa Ali Türkan yeniden Ak Parti Fethiye İlçe Başkanlığı’na seçildi. Tek liste ile gidilen kongreye AK Parti Muğla Milletvekilleri Ali Boğa ve Yüksel Özden ile diğer ilçe başkanları ve partililer katıldı. Genel kurulun divan başkanlığına Şadi Pirci seçildi. İbrahim Uğurlu, Tamer Topal, Nurzine Çavuşoğlu, İbrahim Helvacı ve Hüseyin Ünal da katip üyelik görevlerinde bulundular.  İlk olarak Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Ayşegül Erer Akcabelen tarafından dönem faaliyet raporu okundu. Ardındın da Burhanettin Tuna gelir-gider tablosu hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Ak Parti kongresinde yapılan hizmetlerle ilgili ve partinin kuruluş aşamasına kadar geçen zamanda neler yaşadığını anlatan 10 dk. Film gösterimi izlettirildi. Özellikle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yasaklı duruma düştüğü gün gazete manşetleri salondakiler izlerken duygusal anlar yaşandı, ağlayanlar oldu. Faaliyet raporu ve bütçenin onaylanmasının ardından protokol konuşmalarına geçildi.
Muğla Milletvekili Yüksel Özden konuşmasında, “Köyceğiz’deki aşırı yağışlarda can kaybı olmadı. Maddi bir hasar söz konusu. Bu olayın hemen ardından hükümetimiz tüm birimleri ile seferber oldu. Orada şu anda 200 işçi ve 40 iş makinesi hasarların giderilmesi için çalışıyor. Ülkemizin geneline bakılırsa her yer şantiye gibi. Bölünmüş yol projemizde sona geldik. 2023 yılını görerek hareket ediyoruz. İnsanların özgüveni arttı. Geleceğe güvenle bakabiliyorlar. Artık gençlerimizin gözü yurtdışında değil. Her seçimde Fethiye göğsümüzü kabartan ilçelerden biri olmuştur. Muğla’nın büyükşehir belediyesi olmasının ardından birçok şey değişecek. Biz bu başkanlığı kazanmamız Fethiye ve Fethiyelinin desteği ile mümkündür” dedi.
Ali Boğa konuşmasında, “Parti olarak bir sloganımız var, ‘Birliğimiz, dirliğinizdir’ Milletvekilleri olarak bölgemizin sorunlarını her yerde konuşuyoruz. Biz hizmet noktasına odaklandık. Bunları ilgili yerlere taşıyoruz. Hizmeti biz üretiyoruz. Gittiğimiz her ülke Türkiye’den çözüm bekliyor. Hava taşımacılığında önemli aşamalar kaydettik. Biz bardağın dolu tarafını arttırmaya çalışıyoruz. Boş tarafını görenler ise boş düşünenlerdir. Her şeyden önce büyük bir partiyiz. Başarıya ve hedefe odaklandık. Eleştirmekle muhalefet bir yere gelemez, proje üreterek gelir. Teşkilatlar olarak önemli sınavlar veriyoruz. Fethiye’de kurvaziyer iskele için çalışmalara başladık. Teleferik projesi konusunda hızla ilerliyoruz” dedi.
Güven tazeleyen AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Mustafa Ali Türkan, “Partimin bir neferi olarak, Fethiye’yi hizmetle buluşturmak; partimizi iyi yerlere taşımak adına emek veren herkese teşekkür ederim. Hizmetler ürettik ama en önemlisi halkımızın özgüvenini kazandık. 6 yılda 8 yönetim değiştiren bir teşkilat olmamıza rağmen herkes yoğun bir çaba harcadı. Daha yapılacak çok işlerimiz var. Arıcılık Üretme İstasyon Müdürlüğü’nün önceki yerinde fakültemizi hayata geçireceğiz. Kongreler partilerin güçlenme sürecidir. Hedef 2014 yerel seçimler. Bunun için hep birlikte emek harcayacağız” ifadelerini kullandı.
Mustafa Ali Türkan başkanlığındaki AK Parti Fethiye İlçe Teşkilatı şu isimlerden oluşuyor: Abdullah Öztürk, Adem Dikik, Adem Tekeli, Ahmet Ali Dim, Ahmet Kestepli, Ahmet Zeki Acar, Arif Bozyer, Ayşegül Erer Akçabelen, Ayşe Karaduman, Bekir Arslan, Burhanettin Tuna, Bülent Araz, Bülent Taşan, Erdoğan Erenoğlu, Erkan Uysal, Firdevs Altınel Bayrak, Hakan Yılmaz, Harun Balcı, İbrahim Aybek, Mehmet Sıddık Altınkaynak, Mehmet Güler, Mustafa Günday, Mustafa Sarıyer, Ömer Güvenç, Ramazan Kocakaya, Ramazan Tunç, Rasih Deveci, Salih Kocatepe, Sıdıka Kölemen, Süleyman Çınaroğlu, Turhan Günay, Ufuk Bildirici

  

311 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,8336
EURO 9,4586
BIST 10,5189
ALTIN 456,41

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle