Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

Trafik Kazasında Ölen Gencin Organları 4 Kişiye Umut Oldu

Erkan Ilik | 15 Ocak 2014 | Genel, Güncel A- A+

Fethiye de geçirdiği trafik kazası sonrası beyin ölümü gerçekleşen 33 yaşındaki Durmuş Erol’dan alınan organlar, nakil bekleyen 4 hastaya umut oldu. Fethiye’deki bir restoranda aşçı yardımcılığı yapan Durmuş Erol, 9 Ocak’ta Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde 48 GP 139 plakalı motosikletiyle trafik kazası yaptı. Başına aldığı darbe sonucu ağır yaralanan Erol, Fethiye Devlet Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesine bağlandı. 5 gün süren yaşam savaşını kaybeden Durmuş Erol’un dün saat 12.00 sıralarında beyin ölümü gerçekleşti. Fethiye Organ Bağış Koordinatörü Nezile Acar, Durmuş Erol’un babası 60 yaşındaki Mevlüt Erol’la görüşerek oğlunun organlarını bağışlamaya ikna etti. Bunun üzerine İzmir 9 Eylül Üniversitesi Hastanesi’nden Yrd. Doç. Dr. Mücahit Özbilgin ile Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Prof. Dr. Bedrettin Yıldızeli operasyon için Fethiye’ye geldi. Saat 03.30’da başlayan ve 4 saat süren operasyon sonucu Durmuş Erol’un Akciğer, Karaciğer ve 2 böbreği alındı. Akciğer’in İstanbul’da organ bekleyen 55 yaşındaki erkek hastaya, Karaciğer ve böbreklerin ise İzmir’deki 3 hastaya nakledileceğini kaydedildi.

“BİR KİŞİDEN ALINAN ORGANLAR 6 HASTAYA UMUT OLABİLİYOR”

Hastane bahçesinde bekleyen Durmuş Erol’un kardeşi Ramazan Erol ve yakınlarına teşekkür eden Fethiye İlçe Sağlık Müdürü Uğur Çomak, “Ailemiz sağ olsun bir dakika bile düşünmeden çocuklarının organlarını bağışladılar. Tüm halkımızdan bu duyarlılığı bekliyoruz. İnsanlar organ bekliyor, yaşam savaşı veriyor. Beyin ölümü gerçekleşen bir kişiden alınan organlar bazen 5 ya da 6 hastaya can verebiliyor. Vatandaşlarımız, alacakları kararlar ile birçok hastanın hayatını kurtarabilir” dedi.

“ORGAN BEKLEYEN BENDE OLABİLİRDİM”

Durmuş Erol’un kardeşi Ramazan Erol ise ağabeyini kaybettiği için çok üzgün olduğunu söyledi. Birkaç hastaya yardımcı olabilirlerse bir nebze teselli bulacaklarını anlatan Erol, “Bu nakli bekleyen bende olabilirdim. Herkesi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum.” diye konuştu. Öte yandan Erol’dan alınan akciğerin Dalaman Havalimanı’ndan askeri uçakla İstanbul’da götürüleceği kaydedildi.(FG)

Fethiye- Trafik kazasında ölen gencin organları 4 kişiye umut oldu1 Fethiye- Trafik kazasında ölen gencin organları 4 kişiye umut oldu2 Fethiye- Trafik kazasında ölen gencin organları 4 kişiye umut oldu3 (Soldaki Uğur Çomak- Ortadaki Ramazan Erol) Fethiye- Trafik kazasında ölen gencin organları 4 kişiye umut oldu4 (Uğur Çomak) Fethiye- Trafik kazasında ölen gencin organları 4 kişiye umut oldu5 Fethiye- Trafik kazasında ölen gencin organları 4 kişiye umut oldu6 Fethiye- Trafik kazasında ölen gencin organları 4 kişiye umut oldu7

1314 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 9,2227
EURO 10,7081
BIST 12,7035
ALTIN 524,38

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle