Hoşgeldiniz  

Tmok’den Fethiye’de Öğrencilere Spor Semineri

admin | 04 Ekim 2011 | Güncel A- A+

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından Fethiye’de İlköğretim okullarına iki gün spor kültürü semineri verildi. Fethiye Belediyesi Kültür Merkezinde Pazartesi ve Salı günleri devreler halinde Fethiye’de İlköğretim okulları öğrencilerine Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi temsilcisi Sibel Yazgan tarafından slayt gösterileri eşliğinde verilen spor kültürü seminerinde çocuklara yönelik sportif çalışmalar hakkında bilgi verilirken Dünya’da ilk Olimpiyatların organizasyonu ve ilk çağlardan günümüze olimpiyat oyunları konusu da anlatıldı.

Dünya üzerinde MÖ 776 yılında Yunanistan’ın Başkenti Atina’da yapılan ilk antik olimpiyat stadının tanıtıldığı slayt gösterisini öğrenciler ilgi ile izledi. Atatürk’ün spor anlayışının da işlendiği seminerde Atatürk’ün spor için söylediği sözler öğrencilere öğretildi. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından verilen seminer öğrenciler tarafından da ilgi ile takip edildi.  Spor Kültürü Eğitim semineri sonunda spor konusunda gösterilen slâytlarla anlatılan bilgilerden oluşan yarışmalarda öğrencilere sorular soruldu. Soruları bilen öğrencilere Seminer hocası Sibel Yazgan tarafından Türkiye Milli olimpiyat Komitesi tişortları verildi.  Ayrıca seminere katılan tüm öğrencilere Türkiye Milli Olimpiyat kömitesinin kurşun kalemleri hediye edildi. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesinin spor kültürü seminerinden memun kalan öğrenciler semineri ilgi ile izlediklerini ve spor konusunda kendilerine spor kültürünün yayılması için bu gibi seminerlerin verilmesini istediklerini söylediler.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi temsilcilerinden Banu Atar, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi öğrencilere yönelik spor kültütürü seminerlerini tüm Türkiye genelinde okullara yönelik olarak yeni başladıklarını, okullarımızda öğrencilerin spor etkinliklerini de dikkate alarak yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla bu gibi seminerlerin devan edeceklerini ve fethiye’den İzmir’ gideceklerini söyledi.

247 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4060
EURO 9,0033
BIST 10,1489
ALTIN 441,95

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle