Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Teröre tepki

admin | 19 Ekim 2011 | Güncel A- A+

DENİZ, “BU TERÖRÜ DURDURUN”

Atatürkçü Düşünce Derneği Fethiye Şubesi Başkanı Ayşe Mine Deniz, teröre lanet ederek, “bu terörün durdurulması lazım. Yeter artık açılımlar teröre ivme kazandırmıştır.”dedi. Deniz, “ On üç askerimizi şehit verdiğimiz Silvan saldırısı üzerinden üç ay geçmedi. Önceki 8, dün 26 şehit daha verdik. 1984’te başlayan PKK terörü 90’lı yılların sonunda koalisyon hükümetlerinin ulusalcı politikaları ile sonlandırılmış iken, ABD ve AB desteğinde iktidara gelen AKP döneminde özellikle Habur açılımından sonra ivme kazanarak bugünlere gelinmiştir. Bugün yaşanan olayın aslını bir kez daha söyleyelim: basına yansıdığı için artık gizliliği kalmayan İmralı- PKK –İktidar ilişkilerinden anlaşıldığına göre; terör örgütü aldığı vaatler karşılığı referandum ve seçim sürecinde sessiz kalmış böylece iktidara %50 oy kazandırmış, iktidarını sağlamlaştırmıştır. Şimdi haklı olarak o vaatlerin yerine getirilmesini hatırlatmaktadır ve istediklerini alana kadar şiddeti Türkiye genelinde tırmandıracaktır. Bilinmesi gereken terör örgütüyle, eli kanlı kişilerle arkadaşlık edilemeyeceğidir. Bunu bilmez, terörle ilişki kurar, açılımlarla yol alacağınızı sanırsanız her açılımın ardından terör bir kale daha kazanır ve siz devamlı vermek zorunda kalırsınız. Bugünlere böyle gelinmiştir. Öte yandan bugün bu yanlış politikalar ve buna paralel düzenlemelerle askerin eli kolu bağlanmış, terörle mücadele edemez konuma sokulmuştur. Asker operasyon yapmak için Validen izin almak, operasyon sonunda Savcıya ifade vermek zorunda bırakılmış, adeta teröre karşı inisiyatif kullanamaz terör örgütünün saldırısını bekler konuma sokulmuştur. Açılan davalarla halkının gözünde itibarsızlaştırılmaya çalışılmakta olduğu gerçeği de bu yanlış politikaların eseridir. Sorumluluk siyasi iradede yani hükümettedir. CHP ve MHP Milli Güvenliğin sağlanması noktasında terörle mücadele için hükümete çoktan destek vereceklerini açıklamışlardır. Meclis sınır ötesi harekat için tezkereyi onaylamış, süresini uzatmıştır. Ne var ki hükümet sınır ötesi kara harekatı yapmakta isteksiz davranmış, sonuç alınamayacağı belli olan yolu seçmiş terörün kaynağı olan Kandil’i havadan bombalama ile zaman kaybetmiştir. Bugün Kandil’e davul çala çala yapılacak bir kara harekatında başarı şansı çok düşüktür. Geç kalınmıştır kürt vatandaşlarımızın çoğunluğunun ülkenin, ulusun birlik ve beraberliğinden yana oldukları, terörü lanetledikleri bilinmektedir. Hep birlikte bu yanlış politikaları lanetliyoruz. Terörün, alınacak akılcı tedbirlerle bir an önce bitirilmesini istiyoruz, bekliyoruz.”dedi.

Özden, “Asla Emellerine Ulaşamayacaklar”

Ak Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden teröristlerin asla emellerine ulaşamayacaklarını belirterek, “büyük üzüntü içindeyiz. Hakkâri deki 8 ayrı noktadan yapılan hain saldırılarda 26 evladımızın şehit ve 16 askerimizin de yaralandığını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Türkiye Cumhuriyetini bu tür terör saldırılarıyla hizaya getireceklerini sananlar şunu bilmelidirler ki: Bunu yapanlardan elbette fazlasıyla hesap sorulacak ve intikamı alınacaktır. Bu ülkenin birliğine, dirliğine, bütünlüğüne kastedenler karşısında her zaman için bu milleti bulacaktır. Bugüne kadar iktidarıyla, milletiyle bir milim dahi geri çekilmedik, geri çekilmeyeceğiz. Bu ülkenin huzuruna, istikrarına kastedenler bilsinler ki asla emellerine ulaşamayacaklardır. Anne karnındaki bebeği öldüren, 4 yaşındaki çocuğu, masum sivilleri öldüren, öğretmenlerimizi ve mühendisleri kaçırıp, kendi mensuplarını infaz edip ailelerinden saklayan, makinaları yakan terör örgütünün provokasyon ve tedhişten başka amacı yoktur. Terörle mücadelemiz terör bitene kadar kararlılıkla devam edecektir. Terör uzun soluklu bir mücadeledir. Yılmadan yorulmadan tahriklere kapılmadan bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Teröre karşı asla taviz vermeden sonuna kadar mücadele milletimizin kararıdır. Asil Türk milletini bu tür alçak saldırılar yıldıramaz. Zaman daha fazla birlik, beraberlik zamanıdır. Çatışmalarda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar şehitlerimizin ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetlerine ve milletimize sabır ve başsağlığı dilerim.”dedi.

ULUDAĞ, “TERÖRÜ MİLLİ GÖRÜŞ BİTİRİR”

Hakkari de hainlerin şehit ettiği 26 Mehmetçiğimiz için Saadet Partisi ilçe örgütü basın açıklaması yaptı. Yönetim kurulu basın sözcüsü Ömer Uludağ açıklamasında, “Bu alçak ve hain saldırıları gerçekleştirenler Kürt kardeşlerimizin hakkını savunuyor olamazlar. Bunlar insanlıktan nasibi almayan eli kanlı katillerdir. Ülkemizi kardeş kavgasına sürüklemek isteyen kiralık taşeronlardır. Bu alçak saldırıları gerçekleştirenleri bütün nefretimle lanetliyorum. Bitlis’de 8 şehit, Hakkari’de 26 şehit. Bitlis’teki şehitlerimizden birisi henüz 4 yaşında Hiranur isminde masum bir bebek. Diğeri 13 yaşında henüz gençliğinin baharında masum bir evladımız. Bu tablo terörün ne kadar vahşileşebileceğinin en büyük kanıtı. Yüreğimiz kan ağlarken bugün Hakkâri’den gelen 26 şehit haberi. Bu katliamın adı her dilde, her dinde, her görüşte şerefsizliktir.  Bu saldırıyı yapanlar Kürt kardeşlerimizin hakkını savunuyor olamazlar. Bunlar ipleri dış güçlerin elinde bulunan kuklalardır, taşeronlardır. İnsanlıktan en ufak bir nasibi olmayan eli kanlı katillerdir.”

BU SORULAR CEVAPLANMALI!

PKK bu silah ve muhimmata nasıl ulaşmaktadır?

Tırnak makasının geçirilemediği bu bölgeye, silahlar, mayınlar ve hatta füzeler nasıl ve hangi yollarla geçirilmektedir? Ülkemizi sırtından hançerleyen bu kirli organizasyonun içinde hangi ülkeler yer almaktadır?

Bu ülkeler içinde Türkiye’ye müttefikmiş gibi görünen kaç ülke vardır?

 PKK’nın kullandığı silahlar hangi ülke menşelidir?

Yıllardır dost ve müttefikimiz ABD ile istihbarat paylaşımından söz edilmektedir. Bu nasıl istihbarat paylaşımıdır ki, her gün bir karakolumuz, her gün bir taburumuz kimsenin haberi olmadan hedef olabiliyor?

Bazı kaynaklar bölgede 3 binin üzerinde yabancı istihbarat elemanın cirit attığını belirtmektedir. Yine aynı kaynaklar K. Irak’ta kürt gibi giyinen ve Kürtlerden daha iyi Kürtçe konuşan bine yakın Mossad ajanından bahsetmektedir. Bu ajanlar ne tür faaliyetlerle bulunmaktadır? Tüm bu ve benzeri sorular artık açıkça ortaya konmalı ve bu karanlık organizasyonun perde arkası cesurca deşifre edilmelidir. Açıktır ki bu saldırıların amacı ülkemizi bölmek, milletimizin arasına düşmanlık tohumları ekmektir.  Bunun için Masum bebekleri bile hedef almaktan çekinmemektedir. Ancak bu kiralık taşeronlar ve onları kiralayan şer odakları bilmelidirler ki bu karanlık emellerine hiçbir zaman ulaşamayacaklardır. Çünkü  Biz kürdüyle türküyle  aynı şerefli milletin çocuklarıyız. Çanakkale’de, İstiklal mücadelesinde el ele, omuz omuza, aynı toprak, aynı bayrak, aynı inanç için can verdik. Omuz omuza şehit düştük. Bu kardeşlik, yeni yeşermeye başlamış bir filiz değil bin yıllık köklü bir çınardır. Bütün milletimize sesleniyorum. Gün her zamankinden fazla birlik olma günüdür. El ele, omuz omuza verme günüdür. İnanıyorum ki milletimiz sahip olduğu engin sağduyu ve tarihi tecrübesiyle bu karanlık oyuna gelmeyecektir. Ancak her geçen gün artan terörist saldırıların teröre karşı alınan tedbirleri yetersizdir. Mevcut politikalarla teröre çözüm bulunamayacağı hala anlaşılmadı mı? Terörü besleyen şer odaklarının Hükümetin eline tutuşturduğu açılım politikalarıyla teröre çözüm olunmayacağı bugün daha net anlaşılmaktadır. Üzüntümüz şudur ki ülkemiz zaman kaybetmektedir. Milli Görüş politikalarına dönülmediği sürece, yüreğimize ateş, ocaklarımıza hüzün düşmeye devam edecektir.”dedi.

284 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,8882
EURO 9,4114
BIST 10,5583
ALTIN 458,66

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle