Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ............................................... ..........................................................

Teröre Tepki İçin 450 Kilometre Yürüdü

admin | 03 Şubat 2017 | Eğitim, Genel, Güncel, Siyaset A- A+

Teröre Tepki İçin 450 Kilometre Yürüdü

Türkiye’deki terör saldırılarını proteste etmek ve farkındalık oluşturmak için İstanbul’dan Ankara’ya yola çıkan Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ergoterapi Bölümü öğrencisi 20 yaşındaki İsa Kör, “TERÖRE HAYIR” yürüyüşünü tamamlamasının ardından memleketi Fethiye’ye döndü.

Türkiye onu terör saldırılarını protesto etmek ve farkındalık oluşturmak için İstanbul’dan Ankara’ya yaptığı yolculukta tanıdı. Kar kış, gece gündüz demeden 450 kilometre yürüyen İsa Kör, genç yaşına rağmen sesini tüm Türkiye’ye duyurmayı başardı. Türkiye’deki herkese örnek oluşturun Kör’ün yolculuğu Ankara’da son buldu. 10 gün boyunca yürüyen Kör’ü Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Genel Sekreter Yardımcısı Erbay Kücet karşıladı. Bu zorlu yolcuğunun ardından doğup büyüdüğü Fethiye’ye ailesinin yanına gelen Kör, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, terör olaylarının son bulmasını istedi. Teröre karşı tek başına yürüyen Kör; “Yürüyüşümüzün başlangıç yeri okuldu. Daha öncede bisikletle uzun yolculuk yaptım. Bunda da okulun büyük desteği oldu. Bu nedenle yürüyüşe okuldan başlamayı doğru buldum normalde rotam Kayseri Talas’ta Erciyes Üniversitesi kampüsünde meydana gelen patlama yeriydi ancak hava kötü olduğu için ve daha sonra birkaç patlama daha olduğu için meclise gitmeyi doğru buldum” dedi. Ankara’da kendisini TBMM genel sekreteri yardımcısının karşıladığını belirten Kör, “15 Temmuz’da TBMM’ye atılan bombanın bir müze haline getirilecek kısmını da gezdirdiler. Orada da çiçek takdiminde bulunduk” dedi. Kör; “Yürüyüş amacım tüm terör olaylarının bitmesi içindi ve şehit ailelerin yanında olmayı göstermekti. Bundan sonra ülkemi için her şeyin güzel olmasını istiyorum. Hiçbir şekilde ne bir bomba sesi nede silah sesi duyulsun istiyorum. Her hangi bir ananın evladı şehit olmasın, her hangi bir vatandaşta ölmesin. Ben İstanbul’da yaşıyorum ve bazen dışarı çıkmakta korkuyoruz. Yürüyüş sırasında üstüm kabarık olduğu için sürekli polis kontrolünden geçtim. Vatandaşlar korkarak bakıyordu. Halkımın korkmasını istemiyorum, daha rahat bir şekilde işlerine gitmelerini istiyorum” dedi.

Haber/Foto Hakan Aykırı

IMG_3728_320x480 IMG_3732_640x427 IMG_3733_640x427 IMG_3735_640x427 IMG_3736_640x427 IMG_3737_640x427 IMG_3739_640x427

502 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,7662
EURO 10,4066
BIST 12,1134
ALTIN 500,52

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle