Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Tabletler Dağıtıldı

Erkan Ilik | 19 Şubat 2014 | Genel, Güncel A- A+

Tabletler dağıtıldı

Fatih Projesi kapsamında, I. Fazda alt yapı kurulumları tamamlanmış ve Etkileşimli Tahtaları mevcut olan 81 ildeki yaklaşık 3 bin 500 okulda 675 bin öğretmen ve öğrenciye tablet bilgisayar dağıtımı geçtiğimiz günlerde 81 ilde aynı anda yapıldı.

Tören tüm Türkiye’de aynı anda başlatılan tören TRT ve http://uzem.eba.gov.tr/ üzerinden canlı olarak yayınlandı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve Başbakan Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarının ardından tablet dağıtım töreni başladı.

Köyceğiz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün hazırladığı tören ise Anadolu Lisesinde yapıldı. Törene Köyceğiz Kaymakamı Gürkan Demirkale, Emniyet Müdürü Özgür Sefa Sezer,  Milli Eğitim Müdürü Muammer Yakacak, İlçe Bölük Komutan Vekili Kıdemli Başçavuş Hayri Atak, İlçe sağlık Müdürü Dr. Canip Dağdelen, Gıda Tarım Hayvancılık İlçe Müdürü Hakan Abdulhamit Han Mukyen, İlçe Nüfus Müdürü Ali İlik, Şube Müdürü Abdullah Tufan ve okul müdürleri katıldılar. Törende konuşma yapan Yakacak,  “ ilk etapta Anadolu Lisesinde görev yapan 34 öğretmenimize tabletleri bu gün teslim edilecek. Daha sonra alt yapısı tamamlanmış Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Naip Hüseyin Anadolu Lisesi öğretmenleri ve 9. Sınıf öğrencilerimize Bakanlığımızın Mart ayı sonunda dağıtılmasını planladığı tabletleri teslim edeceğiz.” diyerek tableti kısaca tanıttan sonra tablet dağıtımına geçildi. Ardından törene katılanlar,  FATİH Projesinden sorumlu Eğitici Formatör Sedat Aksoy’dan, sosyal platform olan Eğitim Bilişim Ağı ( EBA),  ağ altyapısı ve Etkileşimli Tahta hakkında bilgi aldıktan sonra tören sona erdi. (FG)

tablet-2014sb-(4)_640x425 tablet-2014sb-(14)_640x425 tablet-2014sb-(16)_640x425 tablet-2014sb-(17)_640x425

957 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle