Hoşgeldiniz  

Söz Verilen Tarihte Trafik Açıldı

admin | 17 Ekim 2011 | Güncel A- A+

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, alt ve üst yapı çalışmalarıyla tamamlanarak trafiğe açılan Gaffar Okkan Caddesine incelemede bulundu. Söz verdiği tarihte trafiğe açılan caddeyle ilgili değerlendirmede bulunan Saatcı, aynı zamanda Fethiye’nin her bölgesinde sürdürülen çalışmalar hakkında da bilgiler verdi. Siyasetin, verilen sözlerin mazeretsiz olarak tutulma sanatı olduğu belirten Başkan Saatcı, “eskilerde olduğu gibi yalan atma sanatı değildir” dedi. Başkan, Fethiye’nin dört bir yanında süren çalışmaların yenisine ekleneceğini belirtirken, yapımına başlanacak yeni hizmetlerle ilgili bilgiler verdi. Saatcı’nın son sözü yapılanları tanımlar biçimdeydi; “Fethiye Belediyesi çalışıyor…”

Kent Meydanı ile trafik rahatlıyor!

Gaffar Okkan Caddesinde gerçekleştirilen yeni projeler ve biten Gaffar Okkan Caddesiyle ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Saatcı, “Bize göre siyaset, verilen sözün mazeretsiz olarak tutulma sanatıdır. Yoksa eskilerde olduğu gibi yalan atma sanatı değildir. Allah’a şükür bizde verilen sözleri yerine getirmenin rahatlığı içindeyiz. Ne söz verdiysek o, bizim kitabımızda böyle yazıyor. Tabi şimdi burası bitti. Kaldırımlar bitmedi, çünkü AYDEM’in bu taraftaki çalışması sona ermedi. Kaldırımlar çok özel olacak. İşte Dispanser sokakta, marka şehir diye yola çıkmış olduğumuz “Butikşehir” uygulamasının aynısı da burada yapacağız. Daha sonrada bu kenarları hem sağ hem de sol tarafı ilçe trafik komisyonundan da onay alıp, büyük ihtimal tekrar gözden geçireceğiz. Her iki taraflı park değil de, maliye kavşağına kadar tek taraflı parka dönecek burası…  İnşallah Uğur Mumcu’yu da tamamladıktan sonra oradaki 150 – 200 araçlık otoparkı bitirdikten sonra bu bölgede trafik anlamında belli bir rahatlama olacak. Ben bize her zaman destek veren desteğini esirgemeyen belediye, esnaf ve belediye çalışanları birlikteliğini sağlayan buradaki esnaf arkadaşlarıma hem sabırlarından hem de duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

“Fethiye’nin dört bir yanında çalışma var”

Başkan Saatcı, Fethiye genelinde süren çalışmalara yenilerini ekleyeceklerini söyledi. Gaffar Okkan Caddesi bitti, bizim biten işle işimiz olmaz diyen Başkan Saatcı, “Şimdi inşallah Ovacık Köprüsü ile Taşyaka Mezarlığı arasındaki yola gireceğiz. Arkasından eski itfaiyenin arkasında dar yollarımız var, 1961’den kalma parke taşları olan… O bölgeye gireceğiz. Malum çalışma yapılan yerlerini zaten biliyorsunuz. Çabalarımız çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Arkasından Çatalarık’a gireceğiz. Hıdırlık’ta süren alt yapı çalışmalarımız var. Yağmur’dan dolayı orada ara vermiştik onlar devam edecek. Velhasıl Fethiye Belediyesi çalışıyor” dedi.

“Bu ilçe, ülke ve dünya gerçeği…”

“Buranın tek şerit olmasıyla ilgili bir şey yok. Burası çift taraflı otopark olunca yapmış olduğumuz güzellikler fark edilmiyor. Burası bir otopark mezarlığına dönüyor. Türkiye şartlarına baktığımız zaman araç sayısının hızla arttığı yer Fethiye… Motorlu taşıtlar anlamında ciddi bir artış var. Bu ilçe, ülke ve dünya gerçeğidir. 5 bin kişi için tanımlanmış Fethiye, şimdi 80 bini kaldırmaya çalışıyor. İnsanlarımızın yaya yürüyüşüne özen göstermesine, onlara yaya yolu yaparak dikkat çekiyoruz”

244 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4203
EURO 8,9837
BIST 10,1555
ALTIN 438,57

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle