Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Soylu, “Bu Ülke Sahipsiz Değildir”

Erkan Ilik | 29 Mart 2014 | Genel, Güncel A- A+

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu Fethiye’de binlerce kişiye yaptığı konuşmada, “Bu ülkeyi, bu devleti birileri sahipsiz sanıyor. Buradan bu devleti sahipsiz sananlara söylüyorum. Bu devlet, bu topraklarda bin yıldır var. Kendi anlayışıyla, geleneğiyle, millete olan sadakatiyle beraber var. Bu devlete sızmaya çalışanları bu devlet kusar” dedi. Fethiye’de Muhsin Eryılmaz’ın, Seydikemer’de Yakup Otgöz’ün ve Muğla Büyükşehir’de Mansur Harmandar’ın seçimi kazanacağını, Muğla’nın, Fethiye’nin de Ak belediyecilik yönetimiyle tanışacağını söyledi. Saat 20.30 sularında başlayan ve 23.00’a kadar devam eden mitinge katılım yoğun oldu. Mitinge, MHP, CHP, DP, DYP, SP, BBP tabanından da katılımın olması dikkat çekti. Seçim çalışmaları kapsamında Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, İl Başkanı Nihat Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Harmandar, Seydikemer Belediye Başkanı adayı Yakup Otgöz ve Fethiye Belediye Başkan adayı Muhsin Eryılmaz’a destek vermek için Fethiye’ye gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Tuzla Mahallesi, İmam hatip Lisesi yanında binlerce vatandaşlara seslendi.

Türkiye’yi Adım Adım Dolaşıyoruz

30 Mart’ta Türkiye ve Fethiye için çok önemli bir karar verileceğini kaydeden Soylu, “Gelecek neslimiz için, ülkenin zenginleşmesi, özgürleşmesi, demokratikleşmesi, insanların yaşam standartlarının yükselmesi ve dünyada evlatlarımızın yurtdışına çıktığı zaman ‘ben onurlu bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım ve genciyim’ diyebilmesi için pazar günü çok önemli bir karar vereceksiniz. Bu karar, Türkiye’nin dünyaya ve etrafımızdaki coğrafyaya vereceği bir mesajdır. Bu karar insanımıza, gençlerimize, emeklimize, kadınımıza, çiftçimize, iş adamımıza ve 21. yüzyılda yeni bir Türkiye’nin kapısını açacaktır” diye konuştu. Aylardır Türkiye’yi adım adım, gece gündüz dolaştıklarını, vatandaşın ilgisinden dolayı çok memnun kaldıklarını söyleyen Soylu, dış güçlerin oyuncağı olan paralel yapılanmaya da haddinin bildirilmesi gerektiğini söyledi.

Hastane Çilesi Son Buldu

Ak Parti genel başkan yardımcısı Soylu, Türkiye’de eskiden yaşanan hastane çilesinin artık son bulduğunu anlatarak şöyle konuştu. “Eskiden insanlar ambulansın evine gelmesi için hastaneye telefon açıyordu. ‘Eşim hamile ne olursun çok çabuk gelir misin’ diye. Telefonun diğer tarafındaki soğuk ses bize şunu söylüyordu: ‘Kusura bakmayın mazotumuz yok, gelemiyoruz’ diyordu. Çünkü bu ülkede alın terinizin karşılığı, sizin vergilerinizle devletin Hazinesine giden her 100 liranın 86 lirası faiz lobisine gidiyordu, insanımıza gelmiyordu. Şimdi biz her 100 liranın 15 lirasını faize ayırıyoruz. O bile bizim ağırımıza gidiyor. Ama 71 lira bu ülkenin insanı, altyapısı, bu ülkenin yarınlara daha huzurlu bir şekilde ulaşması için insanına gencine, üniversitesine, öğrencisine, çiftçisine, işçisine, ülkemin insanının hayat standardının yükseltilmesine harcanıyor. Buna tahammül edemiyorlar. Dün, o ambulans gelmezken bugün telefon açıldığında ‘annemin acilen üniversite hastanesine gitmesi gerekiyor’ denildiğinde bu devlet faiz lobisine mahkum olmadığı için 17 bin 500 insanına helikopter ambulansla sahip çıktı. İçinde ameliyat yapılabilen tam donanımlı uçakla sahip çıktı.”

Kara Değil, Akıllı Tahtalar Var

Eskiden gençlerin ve çocukların kara tahtalarda eğitim gördüğünü hatırlatan Soylu, artık çocukların akıllı tahtalarla daha modern ve iyi bir eğitim aldıklarını belirtti. Soylu, 30 bin laboratuvar, 30 bin bilişim teknoloji sınıfıyla yurtdışına çıkan gençlerin gelişmiş ülkelerin gençleriyle rekabet ettiğinde kompleks duymadan, öz güvenleri arşa varacak şekilde yetiştiğini vurguladı. Bu ülkede çocukların 7 yaşında okula verildiğini, gelişmiş ülkelerde ise çocukların okula 3 yaşında başladığını anımsatan Soylu, “Bizi öyle bir kandırdılar ki, çocuklarımızı eğitimden 7 yaşına kadar uzaklaştırmak için her şeyi yaptılar. Şimdi ülkemizin yarısına yakını 3 yaşında başlıyor. Bütün dünyaya meydan okuyacak bir yeni nesil geliyor. Bu ülkede 79 yılda, 76 üniversite yapıldı. Ak Parti, 12 yılda 100 üniversite ilave etti. Şimdi bu ülkenin 176 üniversitesi var” dedi. Süleyman Soylu, 28 Şubat sürecinde yeşil, kırmızı, beyaz sermaye diye Türkiye’de şirketlerin fişlendiğini ve kamu bankalarından da hileli krediler kullandığını hatırlattı.

Aynaya Bak Hırsızı Bulursun

Soylu, 30 Mart’tan sonra Kılıçdaroğlu’na yeni bir iş bulduğuna işaret ederek, şunları söyledi:

“4-5 gün önce 3-5 arkadaşımızla aramızda para toplamaya karar verdik. Nasip olursa biz Zübük filmini tekrar çektireceğiz. Onun da başrolünü Kemal Kılıçdaroğlu’na vereceğiz. Çünkü bir bakıyorsun cemaatin kucağına atlayıvermiş, bir taraftan İstanbul lobisiyle, bir taraftan faiz lobisiyle, bir taraftan Esed’le, bir taraftan Aydın Doğan’ın kucağına atlayıvermiş, Bu, bukalemun gibi her role iyi soyunuyor. Bu en iyi Zübük rolünde oynayacak. Seçim kampanyasının başlangıcından beri hep ‘ben hırsız arıyorum’ diyor. Ey Kılıçdaroğlu, senin hırsız aramana gerek yok. Aynaya bakacaksın ve o hırsızı orada göreceksin.” diyerek, o dönemlerde bankalardan 40 milyon dolar hortumlanarak ülke insanının üzerine yük bindirildiğini söyledi.  Soylu, “O paraları bu ülkenin insanı ödedi. Şimdi o 28 Şubatçılarla ortak olan Kılıçdaroğlu, ortalıkta gezip hırsız arıyormuş. Buradan Kılıçdaroğlu’na sesleniyorum; bir yerde hırsız aramana gerek yok, aynaya bak hırsızı bulursun. Onlar iftira atıyorlar, onlar şantaj yapıyorlar, onlar ülkenin yarınlarını büyük Türkiye’yi, zengin Türkiye’yi özgür Türkiye’yi engellemeye çalışıyorlar. Bu ülkede askere gidenler çok iyi bilirler, bize askerdeki tanklara elimizi sürdürmezlerdi. Bozulur parçası gelmez, bunun hesabını veremeyiz diye. Çünkü elimizi açmıştık, başka ülkelerden alıyorduk. Ama şimdi milliyetçilikten bahseden dostlara söylüyorum. Artık, üreten bir milliyetçilik, ülkesini ve topraklarının değerini artıran bir milliyetçilik, insanının standartlarını yükselten bir milliyetçilik, bayrağını ve pasaportunu dünyanın her yerinde itibarlı hale getiren bir milliyetçilik, parasını kıymetli yapan bir milliyetçilik var.”

Kendi Tankımızı Yapıyoruz

Soylu, Türk mühendislerinin milli projeler ile kendi tankını kendisinin yaptığını ifade ederek, şöyle devam etti: “Bütün dünya bizim ‘altay’ tankımızı almak için sıraya girdi. Bir taraftan savaş gemisi, bir taraftan bütün dünyanın bizden almak istediği ‘Cirit Füzemiz’, bir taraftan ‘Atak Helikopteri’. Eskiden uydu kiralıyorduk. O uydular üzerinden istihbaratımızı ve güvenliğimizi sağlamaya çalışıyorduk. Şimdi o eski Türkiye’de kaldı. Şimdi ay yıldızlı patentiyle Sayın Başbakanımızın katıldığı törende ‘Göktürk’ uydumuz semalarda. Sınırlarımızın güvenliği için İsrail’den heronlar almıştık. Bozuldu geri gönderdik ve ‘ne olursunuz çabuk geri gönderin parasıyla aldık biz sizden bunu’ dedik. 1 yıl bizim Kınalı kuzularımızın tehlikeye girmesi ve o sınırların gözetlenmesini engellemeye çalıştılar.”

Bu Devlete Sızmaya Çalışanları Bu Devlet Kusar

Paralel yapının neredeyse vatana, millete ihanet etme noktasına geldiğini anımsatan Soylu, şöyle devam etti: “Bu ülkeyi, bu devleti birileri sahipsiz sanıyor. Buradan bu devleti sahipsiz sananlara söylüyorum. Bu devlet, bu topraklarda bin yıldır var. Kendi anlayışıyla, geleneğiyle, millete olan sadakatiyle beraber var. Bu devlete sızmaya çalışanları bu devlet kusar. O paralelciler var ya o paralelciler, onların şantajları, onların montajları, bize vız gelir, tırıs gider. Bu vatanı sahipsiz sandılar. Ananas holdingden bahsediyorum, neymiş kukla bir hükümet, kukla bir devlet, kukla bir siyaset isteyecekler. Millet hükümete oy verecek, o zaman ne oldu eski derin devlet, niye kızıyorduk biz onlara. Neden onların yaptıkları tuzaklara kızıyorduk. Yargıtay isteyecekler, Danıştay isteyecekler, Milli İstihbarat Teşkilatı’nı isteyecekler, bizim Anadolu’da ona ne derler biliyor musunuz ‘anan güzel mi’ derler.” Konuşmasında Yılmaz Özdil’in Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için kullandığı ifadelere değinen Soylu, şunları söyledi: “Yılmaz Özdil denilen bir zevzek var ya bir laf etti biliyor musunuz Hürriyet’te. Dedi ki, ‘Bu adamın mezarına bu millet tükürecek’. Alçak, ahlaksız adam. Aydın Doğan bir de diyor ki, ‘Ben kimseye tarafsız davranmıyorum’. DünCüneyt Özdemir, hepimize hakaret etti hepimize. Onun adamı. Ondan önceki gün Yılmaz Özdil, ondan önceki gün Ertuğrul Özkök. Yıllarca bu millete, ‘haso’ dediler, ‘memo’ dediler, bu milleti küçük gördüler, haysiyetini ve onurunu kırmaya çalıştılar. Ey Aydın Doğan, pazartesi günü bunun hesabını verdirtecek sana bu millet. Yıllardan beri hep bunu yaptılar biliyor musunuz? O Menderes’e neler söylediler. Darbe yaptıktan sonra o günkü demokratlara neler söylediler. Düşükler dediler, kuyruklar dediler. Bu ülke çok badirelerden geçti çok. Ama o çok badirelerden geçtikten sonra bugün yepyeni bir Türkiye’yi kucaklıyoruz ya onu hazmedemiyorlar.” CHP ve MHP’nin Türkiye’nin geleceğini, istikbalini düşünmeden kol kola girip bir yıkım ekibi gibi çalıştığını iddia eden Soylu, şöyle devam etti: “Pensilvanya’nın talimatıyla bastırılan herbiri bir iftira olan, her biri bir alçaklık olan broşürleri ev ev dağıttırıyorlar. Yazıklar olsun. Bu ülkenin bekasını düşünmediğiniz için yazıklar olsun. Bu ülkenin yarınlarını düşünmediğiniz için yazıklar olsun. Türkiye’yi ele geçirmeye çalışan, ben devletten pay istiyorum, parsel istiyorum diyen, ben devleti bir şekilde idare edeceğim, siyaseti, devleti, hükümeti kukla yapacağım, insanların kullandığı milli iradeyi, oyu kukla yapacağım diye bu ülkenin insanlarının karşısına geçip sizin oyunuz ve iradeniz hiç bir şey, istediğimiz gibi sizi yöneteceğiz diyenlere, ben Yargıtayı istiyorum diyenlere, ben Danıştayı istiyorum, ben Milli İstihbarat Teşkilatını istiyorum diyenler biz ne diyoruz biliyor musunuz? Anadolu’da güzel bir deyim var, ‘Anan güzel mi?’ diyoruz.” Dedi.

Gece Gündüz Çalışacağız

Fethiye’den Muhsin Eryılmaz’a, Mansur Harmandar’a tam destek isteyen Soylu, “Buradan yükselen bu sesi İzmir’den Binali Yıldırım duysun mu? İstanbul’dan Kadir abimiz duysun mu? Ankara’dan Melih Gökçek, yarın yanında olacağım Antalya’dan Menderes Türel abim duysun mu? Çok daha önemlisi 30 Mart akşamı sandıklar açıldığında Fethiye’de Muhsin Eryılmaz, Seydikemer’de Yakup Otgöz, Muğla Büyükşehir’de Mansur Harmandar’ın kazandığını Başbakanımız, o güzel insan, dünya lideri, Recep Tayyip Erdoğan duysun mu? O zaman son iki gün kaldı. Gece gündüz demeden çalışarak seçimi kazanacağız” dedi. Soylu’nun konuşmasının ardından Ak parti Fethiye Belediye Başkanı Adayı Muhsin Eryılmaz ve belediye meclisi üyesi adayları sahneye alınarak halkı selamladılar.

Soylu, “Bu Ülke Sahipsiz Değildir” (1)_640x427 Soylu, “Bu Ülke Sahipsiz Değildir” (2)_640x427 Soylu, “Bu Ülke Sahipsiz Değildir” (3)_640x427 Soylu, “Bu Ülke Sahipsiz Değildir” (4)_640x427 Soylu, “Bu Ülke Sahipsiz Değildir” (5)_640x435 Soylu, “Bu Ülke Sahipsiz Değildir” (6)_640x437 Soylu, “Bu Ülke Sahipsiz Değildir” (7)_330x480

763 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle