Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

Siyasilerden “AŞI OLUN” Çağrısı

Erkan Ilik | 17 Eylül 2021 | Genel, Güncel, Sağlık, Siyaset A- A+

Fethiye’deki siyasi partilerin ilçe başkanları Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında ilk etken olan aşı konusunda açıklamalarda bulunarak vatandaşlara “Aşı Olun” çağrısında bulundular.

Covid 19 salgını ülkemiz genelinde hızla yayılmaya devam ederken, salgına karşı en büyük etkilerin başında gelen aşı konusunda ilçemizdeki siyasi partilerin ilçe başkanları açıklamada bulunarak, aşılarını yaptırmayan vatandaşlardan aşılarını  yaptırmaları yönünde çağrıda bulundular.

“İlçemiz Nüfusunun Yüzde 85’i Aşısını Yaptırdı”

Fethiye’de aşılama çalışmalarının hızla devam ettiğini belirten AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, “Aşılama çalışması konusunda devletimiz tüm imkanlarını seferber etti. Daha da etmeye devam  ediyor. Tüm Dünya ülkeleri arasında aşı konusunda Türkiye ilk sıralarda yer alıyor. Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’nın ifadesi ile Muğla aşılama konusunda Türkiye’de birinci sırada yer alıyor. Edindiğimiz bilgiler neticesinde Muğla ilimizin yüzde 95’i, ilçemiz Fethiye’nin ise yüzde 85’i aşı olmuş durumda. Diğer kısımlara  yönelik aşı çalışmaları da devam ediyor. Bu anlamda saygıdeğer halkımızdan aşılarını yaptırmaları konusunda rica da bulunuyorum” dedi.

“Tedirgin Olma, Aşı Ol”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir,  Kovid-19 salgınına karşı en etkili aracın aşı olduğunu vurgulayarak, sırası gelen tüm vatandaşları aşı olmaya davet etti.

Salgına karşı en etkili aracın aşı olduğuna işaret eden Demir, vatandaşlara aşı çağrısında bulundu.

“Salgını kontrol altına alıp yenmenin tek yolu hızlı ve etkili aşılamadır” görüşünü aktaran CHP’li Mehmet Demir,şunları kaydetti:

“Bugün elimizde aşımız var. Ne yazık ki  geçen yıl 1 Mart’ta yoktu ve sonuçlarını hep birlikte gördük. Şimdi yurttaş olarak bize düşen görev, kendimizi, sevdiklerimizi ve ülkemizi korumak için aşı olmalıyız. Şuan ülkemizde aşı stokumuz var. Aşılama oranları yüksek gidiyor. Aşı sırası gelen tüm yurttaşlarımızı aşı olmaya davet ediyoruz. Türk Tabipleri Birliğinin ‘Tedirgin olma aşı ol’ kampanyasına destek olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz.”

“Gelecek Nesiller İçin Aşılarımızı Yaptıralım”

Kendisinin 2 doz Biontek aşı yaptırdığını ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Fethiye İlçe Başkanı Osman Cura ise, “Halkımıza örnek olsun diye yönetim kurulu üyelerimizin tamamı aşılarını tamamıyla yaptırdı. Bunun yanı sıra mesaj hattı ile partimizin tüm üyelerine aşının önemine vurgu yaparak, aşılarını olma yolunda çağrıda bulunduk. Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında aşının önemi çok fazla. Özellikle halkımızdan ricam, aşı karşıtlarının yapmış oldukları çalışmalara itibar etmemeleridir. Çocuklarımızın geleceği için halkımızdan ricam bir an önce aşılarını yaptırsınlar” dedi.

“Salgına Karşı En Etkili Çözüm Aşı”

Vatandaşları aşı olmaya davet eden İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, Kısıtlamaların kaldırılmasına bireysel rehavet de eklenince son haftalarda günlük Covid-19 tablosundaki rakamlar yukarı yönlü sert bir yükselişe geçti. Buna karşın aşılama hızının yüksek olduğu kentlerde salgının seyri pozitife dönmüş durumda. Bize göre henüz istenen seviyeye gelemedi. Sağlık profesyonelleri ve aşı konusunda uzman kişilerin de görüşleri üzere bireysel tedbirlerden sonra en koruyucu faktör aşılanmaktır. Bulaşıcı hastalıklar konusunda koruyucu önlemler kişilerin insafına ve kararına bırakılamaz. Bu hususun halk sağlığı ile ilintili olması dolayısıyla bireysel tercihler değil toplum sağlığı ön plandadır. Bir kısır döngü içerisine hapsolmak istemiyorsak aşı olma konusundaki bilimsel çağrılara kulak vermeliyiz ve aşılanma takvimimize uymalıyız. Hiç aşı olmamış, aşılanma sürecini tamamlamayan hemşehrilerimize de en kısa zamanda aşı olmaları yönünde çağrıda bulunuyoruz. Tüm  siyasî partilerin yerel temsilcileri bu hususta aşıyı teşvik edici çalışmalarda bulunmalıdır diye düşünüyoruz” dedi. Haber-Foto/Hakan AYKIRI

 

566 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 9,5089
EURO 11,0919
BIST 13,1594
ALTIN 544,97

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle