Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Sivrisinekle mücadele devam ediyor

admin | 15 Şubat 2012 | Güncel A- A+

Çevre ve İnsan sağlığını tehdit eden hastalık yapan yayan “Doğa’ya Bitkilere ve İnsanlara” zarar veren durumlara karşı Fethiye Belediyesi öncülüğünde, Clark İnternational ve Roksan İlaç Firması Meclis Salonunda seminer verdi. Seminerde doğaya zarar vermeden sivrisinek larva ile uçkun mücadelesi ve personelin ilaçları hangi koşullarda uygulaması gerektiği görüşüldü. Clarke İnternational firması ve Roksan İlaç Firmasının ortaklaşa yaptığı seminerde Dünyaca ünlü Clarke firması Teknik Sorumlusu Bill Jany, Türkiye’de sadece Fethiye Belediyesine seminer verdiklerini belirtti. Birçok ülkeye seminer verdiklerini söyleyen Bill Jany, “Fethiye Belediyesi ile startı verdik. Buradan sonra Türkiye’de ki büyük şehir belediyelerine de hizmet vereceğiz. Fethiye Belediyesinin çevre ve insan sağlığına verdiği duyarlılığından dolayı teşekkür ederim” dedi.

Değerlendirmenin ardından Clarke İnternational firmasından Teknik Genel Müdürü Bill Jany, spisonad aktif maddesi içeren yeni nesil sivrisinek larvasitlerinin etki mekanizması farklılığı ürünün üstün özellikleri, ihtiyaçlara göre farklı formulasyonlar, toksikolojik profili gibi konuların anlatımını yaptı.

Seminer hakkında bilgiler veren Fethiye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Durmuş Sazcı, Fethiye Belediyesi olarak geçtiğimiz senelerde biz personelimize bilgilendirme seminerleri yapıyoruz. Bu yılda seminerlerimize devam ettik. Bu kapsamda Clarke ve Roksan İlaç Firmanlarından konunun uzmanlarını ilçemize getirdik. Sinekle mücadeleye belediye olarak her zaman önem veriyoruz aynı zamanda da bunu yaparken çevreye zarar vermeden bunu gerçekleştiriyoruz. Bu yüzden tüm personelim adına Clarke İnternational firması teknik sorumlusu Bill Jany ve Roksan İlaç Firması Genel Müdürü Faik Varol’a teşekkür ediyorum. Çalışmalarımız devam edecek” dedi. Roksan İlaç Firması Genel Müdürü Faik Varol, Fethiye Belediye personelinin bu konulara yatkın olduğunu belirterek, “her sene verilen seminerlerin etkisini bu yıl ciddi derecede hissettik. Çevreye zarar vermeden yapılan her iş önemlidir. Bu yüzden Başkanımız Behçet Saatcı’nın nezdinde Müdürümüz Durmuş Sazcı ve personeline teşekkür ediyorum” dedi.

Larva Mücadelesi Nedir?
Haşere kontrolünde larva mücadelesi programlı yapıldığı taktirde hem uçkun kontrol altına alınmış olur hem de uçkunda kullanacağımız ilaç miktarı azalmış olur. Larva mücadelesinde az akıntılı su yüzeyleri, sulama kanalları, çöplükler, bataklıklar, hayvan gübre birikintileri ilaçlanarak karasinek ve sivrisinek kontrol altına alınmış olur.

331 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,0293
EURO 9,5360
BIST 10,7121
ALTIN 465,12

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle