Hoşgeldiniz  
--------------------- ------------------- ------------------ ------------------

Sivrisinekle mücadele devam ediyor

Erkan Ilik | 30 Eylül 2014 | Genel, Güncel A- A+

Seydikemer’de Haziran Ayında başlayan sivrisinekle mücadele çalışmaları, 4 ayrı ekiple devam ediyor

2.028 km’lik alanı ile Muğla’nın en büyük ilçesi konumundaki Seydikemer’de ilçe belediyesi tarafından yürütülen ilaçlama çalışmaları devam ediyor. Haziran Ayında 1-)Eşen-Karadere, 2-)Kıncılar-Saklıkent, 3-)Seydikemer-Ören ve 4-)Bekçiler-Seki olmak üzere 4 bölgede uçkun ve larva ilaçlamasına başlayan Seydikemer Belediyesi İlaçlama Birimi, vatandaşı memnun etti. Gecenin geç saatlerine kadar ULV püskürtme tekniğiyle uçkun mücadelesi yapan ekipler, gündüzleri de larvaların bulunduğu alanlara dumanlama yöntemi ile ilaçlama yapıyor.

LARVA İÇİN İLAÇ DAĞITIMI

Özellikle bulaşıcı hastalıkları insanlara taşıması sebebiyle pek çok hastalığa davetiye çıkaran sivrisineklerle etkin mücadele çerçevesinde zaman zaman haftanın 7 günü mesai harcayan Seydikemer Belediyesi İlaçlama Birimi, çalışmalarını bu günlerde özellikle sahil kesimlerine ve larva mücadelesine kaydırdı. İhtiyaca göre kış aylarında da çalışmalarını sürdürecek olan İlaçlama Birimi, larva mücadelesi kapsamında sulama kanalları, hayvan gübre birikintileri ve az akıntılı su yüzeylerine büyük önem verirken; yerleşimin yoğun olduğu ilçe merkezinde foseptik çukurları için vatandaşlara bakanlık onaylı ilaç dağıtımı da yaptı.(FG)

seydikemer belediyesi (9) seydikemer belediyesi (8) seydikemer belediyesi (3) seydikemer belediyesi (4) seydikemer belediyesi (5) seydikemer belediyesi (6) seydikemer belediyesi (7) seydikemer belediyesi (2) seydikemer belediyesi (1)

442 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,2664
EURO 10,0642
BIST 11,7080
ALTIN 488,21

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle