Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Seydikemer Eğitim Bir Sen’denİl Milli Eğitim Müdürlüğüne Ziyaret

Erkan Ilik | 20 Mart 2014 | Güncel A- A+

Eğitim Bir Sen Seydikemer İlçe yönetim kurulu üyeleri Muğla Milli Eğitim Müdürlüğüne bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarete İlçe Başkanı Ercan Korkmazoğlu, Başkan yardımcısı Ayhan Sevinç, Teşkilatlanma sekreteri İrfan Deveci,  Basın Yayın ve iletişim sekreteri Adem Türk, Mali işler sekreteri Mustafa Ali Deveci katıldı.

Seydikemer Eğitim Bir Sen İlçe yönetimi ilk önce Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar’ı makamında ziyaret ettiler. Yaklaşık bir saat süren ve samimi bir ortamda geçen ziyarette, Seydikemer’in eğitimle ilgili konuları görüşüldü. Eğitim bir Sen ilçe yönetimi Seydikemer’de bazı branşlarda öğretmen açığı bulunduğunu, bunun öğrenci başarısını olumsuz yönde etkilediğini açıkladı. Bu nedenle Seydikemer’in öğretmenlere ilk atamaya açılması için İl milli eğitim müdüründen istekte bulundular. Ayrıca; Seydikemer’de bazı okulların zorunlu hizmet bölgesinden sayıldığı, ancak bunun yetersiz olduğu ve daha çok okulun zorunlu hizmet bölgesi sayılmasının da yararlı olacağı belirtildi. İl Milli Eğitim müdürü Zekeriya Çınar, belirtilen konularda gereken çalışmaların yapılacağını söyledi. Ayrıca; ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yeni yönetim kuruluna çalışmalarında başarılar diledi.

Sendika yöneticileri daha sonra il milli eğitim müdür yardımcıları Yemen Akyüz ve Ramazan Sarıhan’ı makamlarında ziyaret ederek ayrı ayrı bir süre sohbet ettiler. Müdür yardımcıları ile Seydikemer’de yapılmakta olan okul inşaatları ve diğer okulların ihtiyaçları konusunda olumlu görüşmeler yapıldı. Müdür yardımcılarından sonra İl milli eğitim şube müdürleriyle görüşen Sendika yönetimi, şube müdürlerine de Seydikemer’in eğitim alanındaki ihtiyaçları hakkında bilgiler aktardılar.

Seydikemer Eğitim Bir Sen ilçe yönetimi il milli eğitim ziyaretinde, teftiş kurulu başkanı Fikret Süren ve teftiş kurulu başkan yardımcısı Ejder Güneş’e de tanışma ve nezaket ziyaretinde bulundular.

Yapılan ziyaretler sonrasında Seydikemer Eğitim Bir Sen İlçe başkanı Ercan Korkmazoğlu bir açıklama yaparak; İl milli eğitim müdürlüğü ziyaretiyle çok verimli bir ziyaret gerçekleştirdiklerini belirtti. Korkmazoğlu, bir süredir okul ziyaretleri yaptıklarını bu ziyaretlerde kendilerine iletilen Seydikemer’in eğitim alanındaki sorunlarını ilk ağızdan en yetkili makamlara ulaştırdıklarını, il yöneticileri ile samimi bir ortamda önemli görüşmeler yaptıklarını, Eğitim Bir Sen yönetimi olarak bu çalışmalarının artarak devam edeceğini söyledi. (FG)

 

Seydikemer Eğitim Bir Sen İlçe Yönetimi Muğla Milli Eğitim Müdürlüğünü Ziyaret Etti_640x383

1026 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle