Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Seydikemer DP’den Tepki

Erkan Ilik | 25 Şubat 2014 | Genel, Güncel A- A+

Seydikemer DP’den Tepki

Geçtiğimiz hafta Seydikemer ilçesine bağlı Arsa köyünde seçim çalışmaları esnasında MHP Seydikemer Belediye Başkan Adayı Erdal Eroğlu’nun konuşmasına Demokrat Parti Seydikemer İlçe Başkanı Rasih Yılmaz yanıt verdi. Yılmaz açıklamasında, “ Geçtiğimiz günlerde Seydikemer MHP Belediye Başkan Adayı Sn. Erdal EROĞLU tarafından Arsa köyünde yapılmış olan ve basına yansıyan bir konuşmasında partimizin aday çıkarması konusunda yapmış olduğu yoruma cevap verme zorunluluğu doğmuştur: Sn. Eroğlu söz konusu açıklamasında birilerinin kendisinin önünü kesmek amacıyla DP’den aday çıkarttığı yönünde beyanlarda bulunmuştur. Demokrat Parti ülkemizin köklü bir siyasi kurumu olup yöremizde de önemli bir tabana sahiptir. Türkiye’ye önemli faydalar yaratmış böyle bir merkez sağ siyasi kurumunun siyasi iddiasını ortaya koymak üzere aday çıkarmasından daha doğal bir şey olamaz. Kurulduğu günden bu yana; Demokrat Parti’nin amacı birilerinin önünü kesmek değil, hizmete talip olarak ülkemizin ve yöremizin kalkınmada önünü açmaktır. Bu parti çatısı altında görev yapmış herkes bunu iyi bilir. Eğer öğrenememişse de partimizin siyasi kültürünü hiç özümseyememiş demektir. Adayımız Sn. Hasan Şimşek, siyasete başladığı günden bu yana Demokrat Parti çizgisinde olmuş, partimizden iki dönem Kemer belediye Başkanlığı görevini başarı ile yapmış ve yine partimizden birçok kez aday olmuş değerli bir büyüğümüzdür. Sn. Hasan Şimşek’in birileri tarafından çıkartıldığı iddiasını gütmek Demokrat Parti misyonunun hiç öğrenilememiş olduğunun bir göstergesidir.

Sn. Erdal Eroğlu öncelikle DP’nin içinden mi, yoksa MHP’nin içinden mi geldiğine karar vermek durumundadır. MHP seçmenine karşı kendinin MHP’den geldiğini söyleyen Sn. Erdal Eroğlu’nun DP seçmenine karşı DP’den geldiğini söyleyerek oy alma çabaları partimiz tabanında rahatsızlık yaratmaktadır. Kendisinin ülkücü olduğunu belirten Sn. Eroğlu’nun, kendisi ANAP saflarındayken Siyasi Yasakların Kaldırılması konusunda 1987 yılında yapılmış referandumda Rahmetli Alparslan Türkeş’in ve Süleyman Demirel’in siyaset yasaklarının kaldırılmaması konusundaki söylem ve çabaları halkımız tarafından iyi bilinmektedir. Bu konuyu kendisini ülkücü olarak ifade eden hemşehrilerimizin takdirlerine bırakıyorum. Bazı diğer ülkücü hemşehrilerimiz için söyledikleri de siyasi hafızalarda yerini korumaktadır. Partimizi ileri götüreceği iddiası ile DP’nin en üst yönetim kademesi olan Genel idare Kurulu üyeliği görevine de seçilmiş olan Sn. Eroğlu’nun bu görevi yarıda bırakarak bir sıfat sahibi olabilmek amacıyla başka bir partiden aday olması Demokrat Parti tabanında üzüntüyle takip edilmektedir. Gittiği her partide “burası son yerimiz” diyen Sn. Eroğlu’nun önümüzdeki dönemlerde hangi partinin hangi mevkisine aday olacağı siyasi bahislere de konu olmaktadır. Büyük birikim ve siyasi altyapısı olduğunu iddia eden Sn. Erdal Eroğlu’nun Fethiye’den aday çıkma cesareti olmasını beklerdik. Rengi ne olursa olsun, hiç kimse Demokrat Parti’yi ve Demokrat Parti tabanını bir sıfat sahibi olmak üzere gittikleri diğer partilerde kendilerine tabanlık yapamazlar, Demokrat Parti tabanı buna izin vermeyecektir. Sn. Hasan ŞİMŞEK’in adaylığı artık birilerinin uykularını kaçırmaya başlamıştır. Birilerinin maddi olarak destek verdiği iddiaları birer siyasi yalan olup seçimlerde başarısız olacakları şimdiden ortaya çıkmaya başlayan bazı adayların kaybetmeye ilişkin ürettikleri basit bir bahanedir. Demokrat Parti Seydikemer’de dar kapsamlı bir bütçe ile başladığı seçim çalışmasını sadece ve sadece kendi meclis üyesi adayları ile parti tabanımızın mütevazi katkıları ile devam ettirmektedir. Ancak, buna rağmen; Sn. Hasan ŞİMŞEK’in gerek bugüne dek yapmış olduğu hizmetler, gerek tecrübesi, gerek aday arkadaşlarımızın inanç ve özverisi, gerekse partimiz tabanımızın adayına sahip çıkmaya başlaması ile Seydikemer’de dengeler değişmiş olup seçimin galibi Demokrat Parti olacaktır.

Sayın adayların partimize ve adaylarımıza karşı seviye içinde mücadele etmelerini rica eder, aksi takdirde cevap haklarımızı en etkin biçimde kullanacağımızı belirtirim. Hemşerilerimize saygıyla duyurulur.”dedi.(FG)

IMG_3416_320x480 IMG_3413_320x480

 

641 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle