Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Seydikemer de Yer Yerinden Oynadı

Erkan Ilik | 28 Şubat 2014 | Genel, Güncel A- A+

Seydikemer’de Yakup Otgöz’ün seçim bürosu açılışına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Montajladıkları kasetleri manşet yaparak öç almaya çalışanlar bir zamanlar hastanelerde mahsur kalanları manşet yapıyordu. Dershane bahane, devletin şu bakanlığı bu bakanlığını isteyip de alamayanlar, kaset montajlamayla Tayyip Erdoğan’ı yıkacaklarını sanıyorlar. Bu millet kaseti de, montajı da biliyor. Özal’ı, Menderes’i yediniz ama çatlasanız da patlasanız da milletin 60 gramlık oyuna engel olamayacaksınız. ” dedi. 68 yıldır akıllanmadılar dediği CHP’yi de hedef tahtasına koyan Soylu, Kılıçdaroğlu için de “Önceden CHP’nin sorunuydu, şimdi Türkiye’nin sorunu oldu” dedi.  Cemaati de es geçmeyen Soylu, “Başbakanı yeri yedi kat dibine gömseler yine de kinleri bitmeyecek” dedi. Konuşmalarına Yakup Otgöz’le başladığı sırada okunmaya başlayan ezan sebebiyle ara veren Soylu, ezanın bitimiyle birlikte bir vatandaşın “Başkanım öyle bir konuş ki ellerimiz acısın” isteğini adeta kırmadı ve Kadıköy Yolu üzerindeki seçim bürosu açılışına katılan kalabalığı yer yer coşturdu yer yer ağlattı. Ezanın bitimiyle birlikte sözlerine yine ezan üzerinden başlayan bir zamanların Demokrat Parti Lideri Süleyman Soylu, “Bir zamanlar kuranı kerimleri yırtarak samanlığa attılar. Ezanımızı ‘Tanrı Uludur’ yaptılar, insanlarımızı başörtülü- başörtüsüz, Alevi-Sünni, köylü- şehirli, laik –irticacı diye ayırdılar. Sonra bunların hepsinden üstün olan siz değerli halkımız ne yaptı biliyor musunuz? Herkesi kucaklayan, insanların kardeş olduğunu benimseyen AK Parti’yi getirdi. Hem de kendisi getirdi, mühendisler değil. Bu gün Türkiye 237 ülkeyle ticaret yapan bir ülke. 2000 öncesi ise her 100 TL’sinin 85,3’ünü faize veriyordu şimdi sadece %15’ini. Faiz lobisi bundan rahatsız. Birileri bundan rahatsız. Birileri, 3. Boğaz Köprüsünden, Marmaray’dan Körfez Geçiş köprüsünden Avrupa’nın en büyük hava limanın yapılacak olmasından rahatsız. Şehit cenazeleri gelmemesinden anaların ağlamamasından, duble yollardan, sıcak asfaltlardan, hızlı trenden, Altay tankından atak helikopterinden, insansız hava araçlarından rahatsız. Bu millet bu tuzakları görüyor, Fatin Rüştü Zorlu’ya atılan iftirayı, Menderes’e atılan altınlarla kaçtı iftirasını çok sonra da olsa öğrendi. 28 Şubat’taki Fadime Şahin’leri, Ali Kalkancıları bile 10 yıl sonra da olsa öğrendik.

Bu millet bu oyunu bilir. Mesele Dershane meselesi değil. Devletin çeşitli bakanlıklarını bilhassa adaleti teslim alma gayreti. İki üç savcı ideolojilerini kurmak istedi. 6-7 bin kişi dinlendi diyorlar ama bu daha fazla. İktidarı kuşatmak için hangi örgütlerle iş birliği yaptınız her şey ortaya çıkacak. Milletin 60 gramlık oy pusulasını yalan manşetlerle değiştiremezsiniz. Türkiye’yi ucuza kapatamazsınız” dedi. Büyükşehir yasasını da ele alan Soylu, “her şey Ankara’dan değil de şehirlerin hizmeti kendinsin yapmasını istedik.  CHP ülke bölünür dedi. CHP 68 yıldır akıllanmadı daha da akıllanmaz. Ben 45 yaşındayım CHP’nin çakılı çivisini görmedim. Benden yaşlı amcalar var gören oldu mu? Kılıçdaroğlu bir ilçede yönetim kurulu üyesi olsaydı tutarsız konuşmalarıyla yönetimden atılırdı. Kılıçdaroğlu, eskiden sadece CHP’nin sorunuydu, şimdi ne yazık ki Türkiye’nin sorunu oldu” dedi. Seçim bürosu açılışında konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Harmandar, “Muğla’ya duble yol yetmez, sıcak asfalt yetmez. Aydın- İzmir otobanını buraya kadar getirmek gerekir. Bu da yetmez hızlı tren de gelmeli” dedi.(FG)

Seydikemer de Yer Yerinden Oynadı (3)_640x424Seydikemer de Yer Yerinden Oynadı (1)_640x424 Seydikemer de Yer Yerinden Oynadı (2)_640x424 Seydikemer de Yer Yerinden Oynadı (3)_640x424 Seydikemer de Yer Yerinden Oynadı (4)_640x424 Seydikemer de Yer Yerinden Oynadı (5)_640x424 Seydikemer de Yer Yerinden Oynadı (6)_640x424 Seydikemer de Yer Yerinden Oynadı (7)_640x424 Seydikemer de Yer Yerinden Oynadı (8)_640x424

 

490 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle