Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Seydikemer de Otgöz Coşkusu Yaşanıyor

Erkan Ilik | 16 Şubat 2014 | Genel, Güncel A- A+

Seydikemer de Otgöz Coşkusu Yaşanıyor

Seçim çalışmalarında gündüz ayrı akşam ayrı program yaparak çifte mesai yapan AK Parti Seydikemer Belediye Başkan Adayı Yakup Otgöz ve ekibi Yayla Ceylan, Temel ve Kınık Köylerinde köy ziyaretleri yaparak seçmenle sohbet etti. Yine aynı günün akşamında Zorlar ve Çobanlar’da kahve toplantısı düzenleyen Otgöz’e Hüseyin Ünal, M. Fahri Başkaya ve Eşref Şen de eşlik etti. Zorlar Köyü’nde halkın yoğun bir ilgisiyle karşılaşan AK Partililer’e bazı vatandaşlar açık destek verirken Köy Muhtarı Halil Kocaer’in konuşmaları da toplantıya damga vurdu. Otgöz’e karşı sevgisini açıkça ifade eden Kocaer, “Yakup arkadaşımızla muhtarlık yaptık beraber. Daha sonra müracaat ettiler belediye başkanlığı yaptı 3 dönem. Kendisi gerçekten sevecen dürüst doğru herkesle kucaklaşabilen belki kendisini tam anlamıyla anlatamamış olabilir. Gerçekten göreve başladığında ben şuna inanıyorum kapısına gelen genç ihtiyar güzel çirkin zengin fakir demeden köylü sıfatı var şehircilik sıfatı var aynı zamanda tecrübesi var. Eğer bu Seydikemer köy olarak kalmayacaksa uzun lafın kısası eğer belediye olacaksa şehir gibi olacaksa Yakup Abimizi başkan olması için elimizden gelen gayreti gösterelim. Aynı zamanda bizim bu Kemer de bildiğiniz gibi çok uzun bir taraftan bir tarafı 160 kilo metre bunu ancak ‘yörük çocuğu’ yapar. Dağda keçiyi düşünür ovada koyunu düşünür tarlada çiftçiyi düşünür yaşını geçen ihtiyarları düşünür inşallah bu Seydikemer’de huzurevi yapılır ben aslında bugün hükümetin herkese anasına babasına muhtaç olan rapor alan insanlara para verildiğini biliyorum. Biz 10 sene önce hastanelerde kaldık senet verdik hastamızı çıkardıklarımızı biliyorum. 68 yılından beri siyaset yapıyorum ben kendi çapımda belki çok yukarı yükselemedim amma her şeyi Ankara’ya kadar biliyorum. Kimin ne yaptığını biliyorum kimin ne iş yaptığını biliyorum. Ben kimseyi kötülemiyorum öteki arkadaşlarımızda geldiğinde ben görevimi yaparım kimse kusura bakmasın ama benimde bir siyasi görüşüm olmalı ve olmuştur da. Bundan da hiç korkmam ve açık sözlüyümdür yani gerektiğinde gerekeni yaparım onun için Bu sefer hükümeti arkamıza alalım öyle dedi arkadaşlar, bende öyle görüşteyim….Bugün bakanlıkların bütçesinden para almadığımız müddetçe sadece büyükşehir den gelen parayla biz kemeri çıkamayız. Onun için çok çalışacağız ev ev dolaşacağız inşallah Ak Partiyi iktidara getirip belediyeciliği alacağız” dedi.

Eşref Şen: Hizmet Sevdası İçin

Kemer’in ilçe olma noktasında yaptığı teknik destekle bir çok kesimin sevgisini kazanan Orman Mühendisi Eşref Şen de vatandaşlara yönelik yaptığı konuşmasında Seydikemer’i Yakup Otgöz önderliğinde birlikte daha iyi yerlere getirmek istediklerini ifade ederek şunları söyledi: “İnsanda gerçekten halkına hizmet sevdası varsa, halkını seviyorsa..Yakup Abim 25 yıldır bu işi yapıyorsa demek ki bizden daha çok seviyormuş. Hizmet sevdası ile aday adayı olduk, 7 tane arkadaşın içerisinde mutlaka bir kişi aday olacaktı o da Yakup Abimize nasip oldu. İnşallah hayırlı uğurlu olur. İnşallah 30 martta belediye başkanı seçeriz Ak Parti iktidarının gücüyle birlikte Yakup Abi ve ekibinin de çalışmalarıyla hizmete devam edeceğiz. 7 arkadaş halka hizmet hakka hizmet olarak yola çıktık bu yolda da devam edeceğiz bu can bu nefes bizde olduğu sürece. Ben özellikle sizlerden şunu istihram ediyorum yeni büyükşehir yasası ile bildiğiniz gibi Seydikemer ilçe oldu. Çok büyük bir coğrafya Fethiye ilçemizin yüz ölçümünün yaklaşık 2.5 katı  yüz ölçümü ve çok dağınık yerleşimleri ve de hepside birbirinden uzak mesafelerde kemer merkezden aldığınız zaman yaklaşık 70 kilometre ileride mahalleniz var buraya da hizmet gitmesi gerekiyor. Bu hizmetleri götürmek çok kolay bir iş değil yani kesinlikle burada Seydikemer’e yapılacak hizmetlerin acil ivedi yapılması gereken hizmetlerin bir çoğu bakanlıklar bütçesiyle yapılması gereken hizmetler.. Seydikemer okulu ihale edildi inşaat devam ediyor. Bakanlık bütçesi ile yapılan işler; sağlık ocağı hastane vs. diğer kamu kurumları bakanlık bütçesi ile eşen çayının ıslah projesi kesinlikle orman su işleri bakanlığının bütçesiyle yapılacak olan şeyler dolayısıyla iktidarın belediye başkanını seçilmesi Yakup Otgöz’ün seçilmesi demek bu gücü de arkasına alıp yapılacak olan hizmetlerin çok daha kısa sürede hızlı bir şekilde ivedi yapması demek. Özellikle kendimizi düşünmüyorsak gelecek nesillerimize evlatlarımıza çocuklarımızı düşünerek kesinlikle Seydikemeri Ak Parti belediyeciliğiyle ak parti belediyecilik anlayışıyla buluşturmamız gerekir hizmet alma noktasında. Ben orman mühendisiyim proje okumayı proje yapmayı bilirim bu zamana kadar da yaptık ancak ürettiğimizi projelere eğer finans kaynak bulup da sizlerin hizmetine sunamazsak hayata geçiremezsek sizlerde bu hizmetlerden faydalanamazsınız bu işin hiçbir esprisi anlamı olmaz. o nedenle ak partiyle yola çıktık Ak partinin belediyecilik anlayışıyla yola çıktık bu yolda dediğim gibi Yakup Abimize nasip oldu sonuna kadar arkasındayız el ele omuz omuza bu süreci atlatacağız sizlerden tek istediğimiz şey Seydikemer belediyesini Ak Partiyle tanıştırmak bu kadar başka bir şey yok” dedi.

Muhtar Akça: Deneyim Önemli

Çobanlar Köyü’nde düzenlenen kahvehane toplantısında söz alan Köy Muhtarı Cemal Akça da seçimlerde akıllı ve mantıklı hareket edilmesi gerektiğinin altını çizerek “Köyün derdinden milletin derdinden anlayan yörenin sorununu bilen birilerine sahip çıkmamız gerekiyor. Buraya çok dikkat edelim. İktidardan aday olmuş 10 yıl benim meslektaşlığımı yapmış. 15 yıl da belediyecilik yapmış, muhtarlık ve belediye deneyimiyle bugün sizlerin huzuruna gelmiş bir başkanımızdır. Çok isabetli olmuştur. Seydikemerimiz için gerçekten çok doğru verilen bir karardır. Deneyim ve tecrübe çok önemlidir. Onun için sizlerden başkanım adına hepinizden oy istiyorum.”dedi.(FG)

Hastamızı Senetle Taburcu Ediyorduk (7)_640x424 Hastamızı Senetle Taburcu Ediyorduk (8)_640x424 Hastamızı Senetle Taburcu Ediyorduk (16)_640x424 Hastamızı Senetle Taburcu Ediyorduk (17)_640x424 Hastamızı Senetle Taburcu Ediyorduk (25)_640x424 Hastamızı Senetle Taburcu Ediyorduk (26)_640x424

484 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle