Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Seydikemer Böyle Miting Görmedi, Otgöz Seydikemer’i Salladı

Erkan Ilik | 29 Mart 2014 | Genel, Güncel A- A+

Ak Parti Adayı Yakup Otgöz’ün Seydikemer Mitingi’ne binlerce kişi katılırken yeni ilçe olan kentte trafik adeta kilitlendi. Sude Çiçekçilik Hamza Özden’in süsleme çalışmaları yaptığı miting adeta insan seline dönüştü. Tezahüratlar içinde konuşmaya başlayan Yakup Otgöz ilk icraatının Seydikemer merkezdeki ana yolların yapımı olacağını söylerken Su Fabrikası kurarak gençlere iş kapısı açma projesi ise meydanda büyük sükse yarattı. Seydikemer bu gün 3 partinin de mitingine ev sahipliği yaptı. Sırasıyla CHP, MHP ve Ak Parti mitinglerine şahit olan Seydikemer, Ak Parti eski Fethiye İlçe Başkanı Mustafa Ali Türkan’ın deyimiyle diğer mitingleri topladı. Adeta erken seçim kutlamasına sahne olan AK Parti Mitinginde platformun kalabalık bir hayli fazla olunca zorunlu ulaşım için yer açıldı ve katılımcılar diğer mitinglerin aksine platformun önüne kadar geldiler. Başbakanın kendi sesinden yaptığı duaya kalabalık hep bir ağızdan amin derken, pek çok vatandaş gözyaşlarını tutamadı.

Hemen Bu Akşam Canlı Yayına Çıkalım

Konuşmaya ilk başlayan İlçe Başkanı Fatih Doğru, Ak Parti hükümetinin sağlık ve savunma sanayisindeki icraatlarını anlattı, iç ve dış güçlerin Başbakan Erdoğan’ı devirmek için ortaklık yaptığını kaydetti. 30 Mart’ta sandıklara sahip çıkılmasını istedi. Ardından söz alan eski Fethiye İlçe Başkanı Mustafa Ali Türkan, “Bu gün sabahtan beri buradaki 3. Miting diğer iki mitingin toplamı kadar. Bu mitingi diğer iki mitingden ayıran iki fark var. Birincisi Seydikemer’in gördüğü en kalabalık miting. Bir far daha var: bayrağı olan tek miting. Tıpkı dün akşamki başbakanımızın Diyarbakır mitingindeki bayraklarımızın dalgalandığı gibi. Sabah ilk söz alan arkadaşa Ramazan Kaynak ne yapmış çok merak ediyorum. Konuşmasının yarıdan çoğunu Ramazan Kaynak’a ayırdı. Ramazan Kaynak ile ilgili bulunduğu iddialar için kendisini canlı yayına çıkalım diye aradık hangisi suçlu buna halk karar versin diye. ”ifadelerini kullandı.

 Saat 20.00’de Buluşma Sözü

Kalabalığın Ramazan Kaynak lehine tempo tutması üzerine elindeki belgelerle söze başlayan Kaynak, “Benim veremeyeceğim hesabım yok. Ben sana belediyeyi devrederken 30 küsur araç teslim ettim. Şimdi yangın söndürecek itfaiye bile yok. Bir daha söylüyorum istediğin TV’de istediğin radyoda canlı yayına çıkalım hangimizde suç varsa buna halk karar versin” dedi. Mikrofonu en son alan Yakup Otgöz’ün ise konulması sık sık kesildi, yapacağı ilk icraatın Seydikemer’in merkezindeki tüm yolları yapmak olacağını söylerken pek çoğuna göre flaş proje olarak da SU FABRİKASI gösterildi. Seydilerli bir büyükşehir adayı olmasının Seydikemer için bir şans olduğunu ifade eden Yakup Otgöz, sandıkta Hem büyükşehir, hem Seydikemer Belediyesi hem de belediye meclis üyeliği için AK Parti’ye oy istedi. Otgöz, hastalanarak hastaneye düşmesini bile siyasi malzeme yapanlara inat yine hiç kimsenin aleyhinde konuşmayacağını söyleyerek büyük alkış aldı.

Otgöz’ün Konuşması Alkışlarla Kesildi

Gelecek 5 yılı sizler yarın belirleyeceksiniz. 12 yıldır istikrar içinde yöneten Ak Parti’nin adayıyım benim için arkasına hükümeti aldı diyorlar. Evet ben arkamı Ak Parti’ye dayadım ve onur duyuyorum. Seydikemer yeni bir ilçe çok büyük sorunları var bunlar ne Seydikemer’in nede Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesiyle çözülür. Yıllardır belediye başkanlığı yapıyorum bunlar hükümetimizin desteği ile olur. Seydikemer’in ilçe olmasından sonra herkesin gözü Seydikemer’de her şey de bir değer artışı var. Seydikemer’i gözde bir kent yapmak için 5 yıl harıl harıl çalışacağız hatta daha fazlasını yapmak için geliyoruz. Ak belediyecilik nasıl oluyor görürüsünüz. Meslek edindirme kurslarıyla herkes evine ekmek götürecek. Geleceğimizin güvencesi çocuklarımız için oyun parkları, mesire alanları, piknik yerleri, eğitim kampüsleri, herkese iş imkanları sağlamak için birçok projemiz hazır Allah nasip ederse göreve başlar başlamaz Seydikemer’de hizmet akını başlayacak nasıl hizmet yapıldığı cümle alem görecek. Turizme da ağırlık vererek hak ettiği geliri elde etmesi için çok büyük çalışmalar yapacağız. Ara yollar parke ile kaplanacak ayağınıza çamur değmeyecek. Ulaşım sorunlarından, artırma tesislerine kadar, ayrı Eşen Çayı üzerine çok acil bir şekilde köprü, trafik ışıklandırması hayata geçirilecek. Seydikemer’e büyük bir meydan şart, büyük cami yapılacak, sağlıklı su için çalışacağız akmayan su olmayacak. Kapalı Pazar yerleri yapacağız. İş imkanları yaratarak mevcut sanayi alanlarını çözeceğiz. Soğuk hava depoları, mezbaha, sulama göletleri, ayrıca bakanımızın talimatıyla Çatak köyünde 1 nisanda çalışmaya başlayacağız. Entegre süt ürünleri için tesisler kurulacak. Modern minibüs durakları yapılacak. Eşen Çayı çevresinde mesire alanları olacak çok büyük bir proje uygulaması hayata geçecek. Üniversite kurulması için çalışacağız. Yapabileceklerimizin sözünü veriyoruz. Daha fazla hizmet için Seydikemer Ak Belediye ile tanışmalıdır. Seydikemer ilçesine ilk kez bir bakan geldi gerekli sözleri aldık hepsini yerine getirecekler. 90 km’lik Eşen Çayı’nın ıslahını hayal bile edemezler. Muğla Büyükşehir çantada keklik değil inşallah alacağız.  Partizanlık yapmayacağız bunu mutlaka göreceksiniz hizmetleri bütün bölgelere eşit bir şekilde yayılacak. Kimsenin aleyhine konuşmadım, gazete bastırmadım. Seydikemer’de ilk olarak yapacağımız iş uğurludan anayola kadar olan bütün yollar hemen düzeltilecek. Sizlerden destek istiyoruz bizler Başbakanımızın size emanetleriyiz. Seydikemer zor bir bölge iktidar olmasaydık ben aday bile olmazdım bunu da böyle bilsinler.”dedi. Otgöz ‘ün konuşmasından sonra başta Seçim Koordinasyon Merkezi üyeleri olmak üzere emeği geçenler sahneye davet edildi ve mitinge katılanlar 30 Mart akşamı saat 20:00’de aynı meydanda toplanma sözü verdi.(FG)

DSC_0059_640x424 yakup otgöz seydikemer miting (8)_320x480 yakup otgöz seydikemer miting (30)_640x427 yakup otgöz seydikemer miting (46)_640x427 yakup otgöz seydikemer miting (49)_640x427 yakup otgöz seydikemer miting (50)_640x427 yakup otgöz seydikemer miting (92)_640x427 yakup otgöz seydikemer miting (102)_640x427 yakup otgöz seydikemer miting (112)_640x427

 

 

 

760 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle