Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

SEVGİ NURTEN GÜLER İLÇE BAŞKANI SEÇİLDİ

Erkan Ilik | 04 Temmuz 2020 | Genel, Güncel, Manşet, Siyaset A- A+

SEVGİ NURTEN GÜLER İLÇE BAŞKANI SEÇİLDİ

İYİ Parti geçtiğimiz Cumartesi günü iki önemli kongre gerçekleştirdi.  Birinci öğleden önce gerçekleşen İYİ Parti Fethiye ilçe kongresi idi. Öğlenden sonra ise İYİ Parti Seydikemer  2. Olağan kongresi gerçekleşti. Yoğun ilginin olduğu genel kurulda;  kurucu ilçe başkanı Sevgi Nurten Güler; İYİ Parti Seydikemer ilçe başkanı seçildi. Tek listeyle birlik ve beraberlik içersinde gidilen seçimde ilçe başkanlığına emekli bankacı Sevgi Nurten Güler seçildi. 27 kişilik yeni yönetim kurulu (asil) şu şekilde; Sevgi Nurten Güler, Nuray Tahancı, İbrahim Uçar, Durkadın Tanır, Davut Öğütçü, Selman Püseli, Ali Kavuk, Şengül Kuyucak, Yusuf Gürhan, Nuh Patat, Turcan Kızılca, Tufan Başar, Ergün Güngörmez, Seyfettin Çet, Abdurrahman Doğan, Mustafa Tüfekçi, Hasan Ekinci, Tuğba Yılmaz, Recep Karakoç, Osman Nuri Demirci, Yektane Yalçın, Nebi Akagündüz, Erhan Çetin, Recep Özcan, Hasan Koçyiğit, Birol Kart ve Hasan Kılınç yer aldılar.

“CUMHURİYET’E VE ÜLKEYE SAHİP ÇIKMA GÜNÜDÜR”

Esinti restoran ve sosyal tesislerinde gerçekleşen  Seydikemer İyi Parti 2. Olağan Genel Kurul’a 234 üye katılırken kongrede sık sık pandemi kurallarına uyulması istendi. İyi Parti Seydikemer İlçe Başkanı Sevgi Nurten Güler genel kurulda yaptığı konuşmada, ‘İyi Parti gücünü milletten alan bir siyasi kuruluştur. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in önderliğinde kurulan partimiz bir cesurlar hareketidir. Gün, kişisel hesaplaşmalar günü değil, Cumhuriyet’e ve ülkeye sahip çıkma günüdür” ifadelerini kullandı.  İYİ Parti  Seydikemer 2. olağan genel kuruluna; İyi Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muğla Milletvekili Metin Ergün, İyi Parti Muğla İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, İyi Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Av. Koray Hayvacı, İyi Parti Genel Merkez Turizmden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, İYİ Parti ekonomiden sorumlu İl Başkan yardımcısı Yunus Önder, Seydikemer Belediyesi İYİ Parti meclis üyesi Uğur Karadon, CHP Seydikemer İlçe Başkanı Cemil Daydır, Seydikemer Esnaf Odası Başkanı Harun Sağır, Ziraat Odası Başkanı Muhsin Gümüş, Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven, İyi Parti İlçe Başkanı Sevgi Nurten Güler ile yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

“SEYDİKEMER’DE İKTİDARA GİDECEĞİZ”

Divan Başkanlığı’nı Metin Ergün’ün yaptığı kongrede başkan yardımcılığını İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, katip üyelikleri de Yunus Önder, Serkan Uzun ve diğer ilgililer yaptı. Şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşımızın söylenmesinin ardından yönetim kurulu üyesi Yektane Yalçın tarafından faaliyet raporu ile mali raporlar okundu. Siyasi konuşmaların da yapıldığı Seydikemer İyi Parti 2. Olağan Genel Kurul’da İyi Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Av. Koray Hayvacı bir konuşma yaparak son belediye başkanlığı seçimlerinde Seydikemer’de İyi Parti’nin ikinci parti olduğunu, Seydikemer’de iktidara gideceklerini ve Seydikemer Belediye Meclisi’nde 7 belediye meclis üyesinin bulunduğunu ifade etti. İyi Parti İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, İyi Parti’nin kişilerin değil milletin partisi olduğunu ifade ederek “ Genel Başkanımız Meral Akşener başkanlığında milleti kucaklayarak Türkiye’nin en iddialı partisi haline geldik. İyi Parti geçen seçimlerde Türkiye’ye nefes aldırdı. Umutsuz bir Türkiye’ye umut getirdi. Milletimizin umudu oldu” şeklinde konuştu. İyi Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muğla Milletvekili Metin Ergün de iktidarı eleştirdiği konuşmasında “Devletin bütün kurumları geleneklerinden uzaklaştırılmış, sivil toplum yeni bir rejime götürülmüş, iş dünyası bölünmüş, böyle bir zamanda buna itiraz eden liderimiz Meral Akşener ortaya çıktı. Ülkenin sorunlarını çözmek için mücadeleye başladı. Şu anda Türkiye hukuksuzluk rejimi yaşıyor, bir hibrit rejimi yaşıyor. Millete bunu anlatarak değiştirmeye çalışacağız. Güçlendirilmiş, iyileştirilmiş parlamenter sistemi yeniden inşa edeceğiz. Hep birlikte çok çalışacağız” diye konuştu.

 

643 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle