Hoşgeldiniz  

Seki Seçimlerinde CHP’yi Suçladılar

admin | 13 Mart 2012 | Güncel A- A+

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde itirazlar sonucu Seki Beldesi’nde belediye başkanlığı seçimleri iptal edilmiş, ardından yapılan seçimde CHP adayı Veli Yıldız belediye başkanlığına seçilmişti.

Daha sonra AK Parti Seki Belediye Meclis Üyesi Ramazan Karakuş konu hakkında adli süreç başlattı. Fethiye 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde 3 yıldır görülen duruşma sona erdi. Mahkeme, 1261 nolu sandıkta görev yapan B.S ve S.G’yi suçlu buldu.

Konuyla ilgili olarak dün AK Parti Fethiye İlçe Teşkilatı’nda bir basın açıklaması düzenlendi. İlçe Başkanı Mustafa Ali Türkan, belediye meclis üyeleri ile Seki eski Belediye Başkanı Hüseyin Ünal’ın yer aldığı toplantıda duruşma sonucu hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

İlk olarak konuşan AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Mustafa Ali Türkan, “2009 yılındaki yerel seçimlerde, itirazlar sonucu Seki’deki seçimler iptal olmuştu. Bu süreçte partimize atılan birtakım iftiralar da oldu. Seçimlere hile karıştırdığımız ileri sürüldü. Belediye Meclis Üyemiz Ramazan Karakuş tarafından konu mahkemeye taşındı. Açılan dava sonuçlandı. Dönemin sandık görevlileri suçlu bulundu. Gelinen noktada adalet tecelli etti” dedi.

AK Parti Seki Belediye Meclis Üyesi Ramazan Karakuş açıklamasında, “29 Mart 2009 yerel seçimlerinde, Seki’de bulunan 1261 nolu sandıkta partimin sandık görevlisiydim. Belediye başkanlığını kazanmamıza rağmen oyların sandık görevlileri tarafından kaybedildiği 2010/11 dosya nolu mahkeme kararı ile tespit edilmiştir” diye konuştu.

Seki eski Belediye Başkanı Hüseyin Ünal da, “2009 yerel seçimlerini biz kazanmıştık. CHP itiraz etmiş, kaybolan olayları bizim yok ettiğimizi söyleyerek; iftirada bulunmuşlardı. Biz bunun sonucunu 3 yıl sabırla bekledik. Sonunda mahkeme sandık görevlileri öğretmen B.S ve S.G’yi suçlu buldu. B.S, 7 ay; S.G de görevi kötüye kullanmak suçundan 3 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmıştır. Bunun temyiz faslı henüz bitmemiştir” ifadelerini kullandı.

“İlçe Seçim Kurulu yetkisi olmamasına rağmen seçimi iptal etti” diyen Ünal, “Biz bu iki öğretmen arkadaşı Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde gereken durumu bildirdik. Bu iki arkadaşım bir nevi CHP militanı gibi hareket etmişlerdir. Kaybolan oyları CHP meclis üyelerine vererek o partinin militanlığını yapmışlar. 1946’dan bu yana çok partili dönem başladığından bu yana açık oy gizli tasnifle sandık ve masa başında ki hilelerle belediye başkanlıkları aldığı, yıllardan beri büyüklerimiz gözlemektedir” dedi.

311 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4729
EURO 9,0347
BIST 10,1657
ALTIN 438,72

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle