Hoşgeldiniz  

Şehit Aileleri Ve Gazilerden Terör Tepkisi

admin | 19 Ekim 2011 | Güncel A- A+

Hakkari’de meydana gelen ve 24 askerin şehit olmasıyla yüreklere ateş düşüren hain saldırıya Fethiye’deki şehit aileleri ve gazilerde tepki gösterdiler.  Son günlerde ardı ardına gelen şehit haberlerine tepki gösteren Fethiye Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma Derneği üyesi şahit aileleri ve gaziler, Fethiye Şehitler Anıtı önünde toplandılar. Ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan gruba çevreden geçen vatandaşlar da katılarak destek verdiler. Şehitler anıtı önünde toplanan gruptan bazılarının dua ettiği görülürken, annesinin kucağında terör protestosuna katılan 5 aylık İrem bebek de dikkat çekti. Fethiye Gaziler ve Şehit Aileleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Namık Ünal burada yaptığı açıklamada şehit ailelerine baş sağlığı dileyerek, üzüntüsünü dile getirdi. Terörün artık şehirlere indiğini belirten Ünal, sınır ötesi operasyonların biran önce başlatılmasını istedi. Ünal, “Önce 5 polisimiz, 2 yaşında bir çocuğumuz ve 3 tane sivilimiz, ardından askerlerimizle birlikte şehit sayısı artıyor. Yaralılarımızla birlikte bu sayı her an artabilir. ‘Habur açılımı’ ile başlayan terörle müzakere politikalarının, terörü cesaretlendirmekten başka bir işe yaradığını bugün net bir şekilde görüyoruz. Terör artık şehirlere inmiş bulunmaktadır” dedi. “Bu süreçte müzakerelerin kesilmesi, terörle mücadelenin bir an önce etkin şekilde başlatılması gerekmektedir” diyen Namık Ünal, “Dağda silahlı teröristler, mecliste kravatlı teröristler vardır. Terör bugün meclisten yönetilmektedir. Savcılarımızı da göreve davet ediyorum. Türk Milleti artık uyanmalıdır. Türk Milleti olarak artık sesimizi yükseltelim. Üzerimizde bir ölü toprağı var. Bu toprağı bir an önce atalım. Kalleşçe, haince, kahpece saldırılar yapılıyor. Vur kaç taktikleri yıllardır devam ediyor. Yine son saldırıyı gerçekleştiren gruplarında Irak’a kaçtığı söyleniyor. Gerekiyorsa 100 bin asker sevk edip bu gurupların etkisiz hale getirilmesi, oradaki mağaraların ve kampların yok edilmesi gerekiyor.

ÜNAL,” TERÖRE KARŞI HEPİMİZ TEPKİ GÖSTERMELİYİZ”

Fethiye Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Namık Ünal, İki gün önce Bitlis’te 5 Polisin, dün de Hakkari’nin Çukurca ve Yüksekova’da gazetemizde haberin hazırlandığı saate kadar 26 askerin şehit edilmesi sonuncu yaptığı açıklamada Türkiye’de herkesin bölücü teröre karşı birlikte mücadele etmelerini söyledi.

Terör olaylarında verdiğimiz şehitlerden ayrı, sivil vatandaşlarımızın ve çocuklarında hayatlarını kaybettiğini açıklayan Fethiye Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Namık Ünal bu konuda yaptığı açıklamada,

Hükümetin Habur açılımı ile başlayan süreçten bu yana Terör Örgütü ülkemizin birliği ve beraberliğini ortadan kaldırmak için saldırılarını daha da artırdığını söyleyerek, Türkiye Büyük Millet Meclisinde temsil edilen BDP için Cumhuriyet Savcılarımız harekete geçip teröre destek verdiğine inandığımız bu parti için kovuşturma açmalıdırlar. Son zamanlarda yetkililerin Avrupa’da Terör örgütünün yöneticileri ile müzakere yapmalarının sonucu da kamuoyuna yansımasından sonra PKK terör örgütü kendini güçlü görerek asker ve Polislerimize saldırılarını hızlandırdı. Bu saldırılar sonunda ülke bütünlüğünü koruyan Polis ve askerlerimiz şehit verilirken bizlerin tepkisiz kalması düşünülemez. Hepimiz bir bütünlük içerisinde PKK terör örgütünün saldırılarına karşı direnmemiz gerekiyor. Yetkililer gerekirse 100 bin askerle doğu ve güney doğuda ve Irak’ın Kuzeyinde yuvalanmış bulunan PKK terör örgütü üyelerini bulundukları yerlerde ve mağaralarında tesirsiz hale getirmeleri gerekiyor. Her gün terör olaylarının yaşanarak şehitler verdiğimiz şu günlerde Hükümet Anayasa değişikliği için çabalıyor. Amaçları ülke bütünlüğünün teminatı olan Anayasanın ilk üç maddesini değiştirmek için uğraşıyorlar diyerek, şunları söyledi. Yeni Anayasa değişikliği BDP nin isteklerinin yerine getirilmesi içindir. Anayasa değişikli Türk Milletinin isteği değildir. TBMM NİN birinci görevi bölücü terör örgütünün ortadan kaldırılması için çalışması olmalıdır. Türkiye’de tüm Sivil Toplum Örgütleri ve halkımız birlik ve bütünlük içerisinde bölücü teröre karşı birleşmeli ve tepki göstermelidir. Tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diler tüm halkımıza baş sağlığı dilerim.”dedi.

246 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4186
EURO 9,0091
BIST 10,1436
ALTIN 442,56

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle