Hoşgeldiniz  

Saatcı’nın ziyaret geleneği sürüyor

admin | 21 Mart 2012 | Güncel A- A+

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ve beraberinde Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz Cesur, Belediyespor Başkanı Tayfun Turgut bir takım ziyaretlerde bulundu. Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğüne görev değişikliği, Orman İşletme Müdürlüğüne “Orman Haftası” dolayısıyla ziyaret eden Başkan Saatcı, ilçemiz esnaflarının davetlerini de es geçmeyerek, Ulaş Evkur işletme sahibi Ali Arslantaş ve ailesini ziyaret etti.

Başkan Saatcı ve beraberinde Yardımcısı Mehmet Yılmaz Cesur ile ilk ziyareti Gençlik Hizmetleri Spor ilçe Müdürlüğüne atanan Hüseyin Tarakçı’ya oldu. 12 yıldır Fethiye Belediyesi Belediyespor’un yelken branşına hizmet eden Tarakçı’nın bu göreve layık olduğunu belirten Başkan Saatcı, “Belediyespor’dan birçok kez Milli Takıma sporcu kazandırdı. Belediyespor’da başarılar imza attı. Şimdi kendisine bu görev tebliğ edildi. Kendisine bu görevi layık görenlere de teşekkür ediyorum. Hüseyin Bey’in bu görevde başarılı olacağından hiçbir şüphemiz yok. Bir koltukta birkaç karpuzu aynı anda götürebilecek bir kardeşimdir. Kendisine kolay gelsin” dedi.

“Spora verdiği desteğe şahidim”
Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdür Vekili Hüseyin Tarakçı’da, “13 yıldır Belediye Başkanım ile beraber çalışıyorum. Fethiye’ye geldiğimde ilk tanıştığım kişi Behçet Başkanımdı. O günden bu yana beraber çalışmalarda bulunduk. Başkanımız Behçet Saatcı’nın belki de, spora ne kadar çok destek verdiğini gören en yakın şahit olan kişilerden biriyim. Her türlü desteği ilçemize sundu. Kendisine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

“Diğer ülkelere göre orman envanterleri yakalamalıyız”

Başkan Saatcı ve Yardımcısı Mehmet Yılmaz Cesur’un ikinci adresi “Orman Haftası”nı etkinliklerle kutlayan Orman İşletme Müdürlüğü oldu. Orman İşletme’nin yeni atanan Müdürü Gürhan Zorlu’yu ziyaret eden Saatcı, bu tür ziyaretleri gelenek haline getirdikleri belirtti. Vergi Haftası’nda Vergi Dairesi’ni, Gümrük Haftası’nda Gümrük Müdürlüğünü ziyaret ettiklerini söyleyen Başkan Saatcı, “Orman Haftası dolayısıyla sizin şahsınızda tüm Orman Müdürlüğü’nde çalışan personelin haftalarını kutluyorum. Bu tip haftalarda klasik lafların dışında bir şeyler söylemek gerekir. Özellikle Orman ürünlerinin değerlendirilmesi konusunda Konya ilimizden bir veya iki kat büyük Ülkelerin envanterlerini yakalayalım. İsveç, Norveç gibi ülkelerden bahsediyorum. O bölgelerde gerçekten hem Orman hem ürünü konusunda piyasaya hakimler. İnşallah bizim ülkemizde de her şey daha güzel olur” dedi.

“FSC sertifikası için adayız”

2012 yılının kendileri adına önemli bir yıl olduğunu anlatan Orman İşletme Müdürü Gürhan Zorlu, “Bu sertifika uluslararası bir sertifikadır. Dünya’nın her yerinde geçmektedir. Bunu sertifikayı veren Dünya’da iki şirket var. Biz FSC ile anlaştık. Adaylık sürecimiz daha yeni başladı. Biz bu sertifikayı alırsak eğer, markalaşmış olacağız. Ürünlerimiz sertifikalı olacak. Orman personelimiz eğitimli olacak” dedi.

“Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın”

Esnafların davetlerini kırmayarak esnaflarımıza da ziyaretler gerçekleştiren Saatcı, Ulaş Evkur Sahibi Ali Arslantaş’a da ziyarette bulundu. Samimi bir ortamda geçen ziyarette Dükkan Sahibi Arslantaş, Saatcı’yı bir ağabey olarak gördüğünü belirterek, yaptığı hizmetlerin kendilerini de olumlu bir şekilde etkilediğini belirtti. Başkan Saatcı ise bu tür ziyaretleri sürekli gerçekleştirdiklerini belirterek, “Esnaflarımızla artık gönül bağımız var. Yaptığımız ve halkımızın gerçekleştirdiği ziyaretlerle biz bunu daha da arttırıyoruz. 13 yıldır bu bağın devam ediyor. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

247 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4552
EURO 9,0188
BIST 10,1436
ALTIN 438,44

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle