Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Saatcı’nın Hizmet Kervanı Sürüyor;

Erkan Ilik | 06 Mart 2014 | Genel, Güncel A- A+

Geçtiğimiz yıllarda Karagedik Mahallesi halkına sosyal tesis sözü veren Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, verdiği sözü tutarak yapımı tamamlanan tesisi Karagedik halkıyla birlikte açtı. Modern görünümüyle dikkat çeken ve açılışı yoğun katılım ile yapılan Karagedik Sosyal Tesisi düğün, nişan, toplantı, dua ve her çeşit sosyal aktiviteye ev sahipliği yapacak.

İhtiyaç olan her mahalleye sosyal tesisleri hizmete teker teker açan Fethiye Belediyesi, Çatalarık-Yeni Mahalle Sosyal Tesisi’nin ardından Karagedik Sosyal Tesisi’ni de hizmete açtı. 900 m²’lik alanda Fethiye Belediyesi tarafından yapılan Karagedik Sosyal Tesisi’nde 14 m² konuk ve gelin bekleme odası, 30 m² mahalle muhtarı ofisi, 20 m² bay, bayan ve engelli tuvaletleri, 462 m² kapalı alan olduğu öğrenildi.

“Sosyal tesis mahallemiz için ihtiyaçtı”

Karagedik sakinlerinin yoğun katılımıyla gerçekleşen açılış töreninde ilk konuşmayı mahalle sakinlerinden İmdat Dirlik yaptı. Mahallenin bu konuda eksiği olduğunu belirten Dirlik, Başkan Saatcı’ya tesisten dolayı teşekkür etti. Karagedik’te önceden bazı vatandaşların düğünlerini serada yaptığını belirten Karagedik Mahalle Muhtarı Niyazi Canözü, modern sosyal tesisten dolayı Başkan Saatcı’ya teşekkür etti. Mahalleye şimdiye kadar yapılan hizmetlere teşekkür eden Canözü, Saatcı’dan sağlık ocağı da isteyerek, “Başkanım Sağlık Ocağı da yaptınız mı, tamamdır” dedi.

“Verdiğimiz sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz”

Alkışlar eşliğinde kürsüye gelen Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ise, “Bir beş yıl öncede Allah gani gani rahmet eylesin, Mustafa Çetin amcanın bizle beraber yapmış olduğu üst geçidi hep beraber hizmete açmıştık. Şubat ayının sonları gibiydi. O seçimde sizlerin sayesinde güzel geçmişti. Resmi açılışlarda siyaset yapmıyoruz, yapmayacağım. Ben ilk önce Karagedik sakinlerine teşekkür ediyorum. Çünkü şimdiye kadar Karagedik halkı bizim yüzümüzü hep güldürdü, hep yanımızda oldu. Burada okumuzun etrafını düzeltmeye çalıştık. Fethiye Evi Gönüllüleri ana sınıfı hizmete açtı. Karagedik halkımızın desteği ile bizimde katkılarımızla söz verdiğimiz Camimizi yaptık. Sosyal Tesisimiz sözünü de yerine getirdik. Bizi size mahcup etmeyerek bu binanın yapımında emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Allah nasip ederse diğer dönem…”

Önümüzdeki dönemde Karagedik’e Sağlık Ocağı’nın ilk yapılacak iş olduğunu ifade eden Saatcı, “Patlangıç Aile Sağlığı Merkezi yapılırken, bunu katılımcılar ile paylaşmıştım. Önce Sağlıktır. Biz buraya önce sağlık ocağı yapacaktık. Sizlerin de bildiği gibi 2B arazisi içerisinde bulunduğundan dolayı sağlık ocağını yapamamıştık. 2B’lerin satış kararı alındığı için artık bununla ilgili bir sıkıntı da kalmadı. Allah nasip ederse, tekrar bu görev bize tevdi edilirse, ilk yapacağımız işlerden bir tanesi Karagedik’e Sağlık Ocağı’dır. Mezarlığımızda sıkıntı var, burada düzeltmeler yapacağız. Park sayısının arttırılmasıyla ilgili bir talep var. Bu zaten bizim işimiz. Parkların lafı olmaz. Burası sadece bir düğün salonu değil, birden fazla amaca hizmet edecek sosyal tesis. Yeri gelecek duamızı burada yapacağız. Yeri gelecek toplantılar yapacağız. FBKM’deki etkinliklerimizi buralara taşıyacağız” dedi. Saatcı’nın konuşmasının ardından mahalle sakinlerinin katılımıyla açılış gerçekleşti. Mahalle sakinleri Başkan Saatcı’ya sarılarak, yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti.(FG)

karagedik sosyal tesis açılış (1)_640x425 karagedik sosyal tesis açılış (2)_640x425 karagedik sosyal tesis açılış (3)_640x427 karagedik sosyal tesis açılış (4)_640x427 karagedik sosyal tesis açılış (5)_640x427 karagedik sosyal tesis açılış (6)_640x427 karagedik sosyal tesis açılış (7)_640x427 karagedik sosyal tesis açılış (8)_640x427 karagedik sosyal tesis açılış (9)_640x427 karagedik sosyal tesis açılış (10)_640x427 karagedik sosyal tesis açılış (11)_640x427 karagedik sosyal tesis açılış (12)_640x427 karagedik sosyal tesis açılış (13)_640x427 karagedik sosyal tesis açılış (14)_640x427 karagedik sosyal tesis açılış (15)_640x427 karagedik sosyal tesis açılış (16)_640x427 karagedik sosyal tesis açılış (17)_640x425 karagedik sosyal tesis açılış (18)_640x425

710 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle