Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Saatcı;”Dik Duruşumuz Devam Edecek”

admin | 28 Eylül 2011 | Güncel A- A+

12 Haziran genel seçimlerinden sonra AKP ve CHP Muğla Milletvekilleri ve İlçe Başkanlarıyla akşam yemeklerinde bir araya gelen Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, dün de kendi partisi MHP’nin Muğla Milletvekili, ilçe başkanı ve belde belediye başkanları ile yine bir akşam yemeğinde buluştu. Parti farkı gözetmeksizin Fethiye siyasetinin önde gelen isimlerini bir araya getiren Başkan Saatcı, himayesinde verdiği akşam yemeklerinde, belediye çalışma ve projelerini paylaşmasının yanı sıra, ilçe ve ülke gündemleri hakkında siyasilerle istişarelerde bulundu. Genel seçimlerden sonra iktidar ve ana muhalefet partilerinin ilçemiz temsilcilerine verdiği akşam yemeğinde buluşan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, dün akşamda yine Boğaziçi Restoran’da MHP’lilerle bir araya geldi. Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz Cesur’un da kendisine eşlik ettiği yemekte MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, MHP İlçe Başkanı Hamdi Gürbüz ile MHP’li Belde Belediye Başkanlarından Kemer Belediye Başkanı Cafer Arıkan, Eşen Belediye Başkanı Musa Yapıcı ve Kadıköy Belediye Başkanı Adem Ayat’ı ağırlayan Başkan Saatcı, kendi partisini eleştiren tavrını sürdürerek “40 yıllık tarihi, ideolojik kökeni olan bir parti, hâla yüzde 12-13’lük oylarla teselli bulmasının kabul edilebilir bir sonuç olmadığını çok iyi biliyoruz” dedi ve ekledi; “Ülkeyi, halkın gönlünü kazanan, halkın iradesini sandığa yansımasını vermiş olduğu gücü elinde tutanlar yönetiyor”…

“MUHALEFET VEKİLLERİNE DE SORUMLULUK DÜŞÜYOR”

Siyasi parti farkı gözetmeksizin AKP ve CHP’lilere verdiği yemeklerden sonra dün kendi partilileriyle aynı sofrayı paylaşan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, yemeği takip eden basın mensuplarına yaptığı açıklamada “Önce Adalet Kalkınma Partili Milletvekili arkadaşlarımızla ilçe başkanlarının da katıldığı daha sonra Cumhuriyet Halk Partili Milletvekilleri ve İlçe Başkanlarımızla, kendi partimiz olması sıfatıyla en son Sayın vekilimiz, İlçe Başkanlarımız ve Belde Belediye Başkanlarımızla bir sofrayı paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Konuşmasında son genel seçimleri ve devam eden süreçte yaşanan siyasi gelişmeleri de değerlendiren Başkan Saatcı “Halkın iradesi ile Türkiye’de oluşan tek kutuplu siyasette, muhalefette görev almak hem zor, hem de o denli sorumlu bir iş. Sayın Mehmet Erdoğan’ın bu anlamda Muğla olarak hepimizi temsil edecek olması, muhalefette temsil edecek olması, (CHP’li arkadaşlar içinde geçerli bu) önemli bir sorumluluk” dedi.

“ÜLKEYİ HALKIN GÖNLÜNÜ KAZANANLAR YÖNETİYOR”

Başkan Saatcı sözlerine şöyle devam etti; “Üstüne basarak söylüyorum. Ülke ciddi bir şekilde, halkın desteği ile tek liderli ve tek partili sisteme doğru gidiyor. Bu anlamda muhalefettin de, iktidarın gölgesinde kalmayarak bir şeyler yapma mecburiyeti var. Çünkü hiç kimse sana ‘Al Türkiye’yi yönet’ demiyor. Ülkeyi, halkın gönlünü kazanan, halkın iradesinin sandığa yansımasının vermiş olduğu gücü elinde tutanlar yönetiyor. Ve ülkemizi de, 9 yıldır, 3 dönemdir Adalet ve Kalkınma Partisi yönetiyor.”

“DİK DURMAYA VE GÖREVİMİZİ LAYIKI İLE YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ”

 “Bizim gibi 35-40 yıllık geçmişi olan, İdeolojik bir kökenden gelen, 1980 öncesinde şerefli bir mücadele veren ekibin, yüzde 12, 13’lerle teselli bulmasının kabul edilebilir bir sonuç olmadığını biz çok iyi biliyoruz. Bu anlamda da vekil arkadaşımıza ciddi bir şekilde sorumluluk düştüğü kanaatindeyim. Sadece Mehmet Kardeşime (MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan) değil, CHP’li Milletvekili arkadaşlarımıza da ciddi sorumluluk düşüyor. Bizler tabanda olan insanlar olarak, iktidar partisinden olmayan bir belediye başkanı olarak dik durmaya, görevimizi layıkı ile yapmaya çalışıyoruz. Gönül arzu ediyor ki, Ankara’da da sırtımızı yaslayacağımız, nazımızın geçeceği, sıkıntılarımızı çözebilecek arkadaşlarımız olsun. İnşallah Mehmet Kardeşim muhalefette olmasına rağmen, kişiliği ile daha önceki tecrübesi ile bize destek olacaktır. Ben bu sofrayı paylaştığımdan dolayı Sayın Vekilimize, İlçe Başkanıma ve Belde Belediye Başkanı arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İnşallah çok daha güzel günlerin beklediği bir Türkiye özlemi ile herkese saygılar sunuyorum”

ERDOĞAN, AKP’Yİ ELEŞTİRDİ.

Yemekte, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın ardından konuşma yapan MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan ise partinin ileri gelenlerini bir araya getiren yemek için Başkan Saatcı’ya teşekkür etti. Erdoğan, “Belediye Başkanlarımız, İlçe Başkanlarımız ile ortak çalışıp buradaki sorunları Ankara’ya taşıyacağız. Seçim sonrası başlayan süreçten bu yana her gün bir şehit haberi yüreğimizi sızlatmaktadır. Ekonomi ve uluslar arası siyasette gidişatı herkes takip etmektedir. Cumhuriyet tarihin en fazla dış borcu AKP döneminde olmuştur. Tabi bunlar ülkelerin uluslar arası politikalarını kısıtlayan olaylardır. Yine AKP iktidarı 2002 yılında göreve başladığı zaman komşularla sıfır sorun olarak başlamıştı. Bugün bütün komşularımızla savaş noktasına geldik. Biz bundan sonra Ankara’da bunların mücadelesini vereceğiz” dedi.

“SAATCI, BİRLİK VE BERABERLİĞİ SAĞLIYOR”

Yemekte son olarak bir konuşma yapan MHP’li Eşen Belediye Başkanı Musa Yapıcı ise,  kendi partisi dışında diğer siyasi partilerle de bir araya gelerek, Fethiye’de birlik ve beraberliği sağlamaya yönelik girişimlerinden dolayı Başkan Saatcı’ya teşekkür etti. Başkan Saatcı, Muğla Milletvekili Erdoğan ve diğer belde belediye başkanları ile bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Yapıcı “Fethiye ile ilgili uzun zamandır konuşamadığımız konularda değerlendirmeler yapacağız” dedi.

231 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,8187
EURO 9,3602
BIST 10,4091
ALTIN 449,54

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle