Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Saatcı’dan Şehit Fethi Bey Okuluna Ziyaret

Erkan Ilik | 20 Mart 2014 | Güncel A- A+

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan müfettişlerin Özel Şehit Fethibey ilk ve ortaokulunda öğrencilere yönelik yapmaya çalıştığı sorgulama velilere takılmış, müfettişler,  pedagog olmadan çocuklarını sorguya çekmesine izin vermek istemediklerini belirten velileri görünce okulu terk etmişti. Yaşananlar sonrası Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Şehit Fethi Bey ilköğretim okulu yönetimine ziyaret gerçekleştirdi. Saatcı, “Biz nerede mağdur varsa nerede bir mazlum varsa şimdiye kadar onun yanında olduk. Bundan sonrada böyle olacak” dedi.

Okul Müdürü Dindar Akgül ile sohbet havasında bir ziyaret gerçekleştiren Başkan Saatcı, yaşananlar ilgili gazetecilerin sorusu üzerine kısa bir değerlendirme yaptı. Saatcı, “İnternet sayfalarında, sosyal medyada, basında, televizyonda son günlerde özellikle hizmete bağlı okullar konusunda çok ciddi sıkıntılar var. Sanki bir el huzura çok ihtiyacımız olan bir dönemde Türkiye’yi mikser gibi karıştırıyor. Nerede huzur varsa, nerede mutluluk varsa nerede bir sakinlik varsa orayı karıştırmak istiyorlar. Buna da anlam veremiyorum. 28 Şubat sürecinde ikna odaları vardı. Şimdi de sanki ikna bölgeleri oluştu. Okullarımıza gelip 11, 12, 13 yaşındaki çocuklarımıza sorular soruluyor. Bu anlamda bu yapılanların ülkedeki kardeşlik ve barış ortamına zarar getirecek düşüncesindeyim. İnşallah aklıselim galip gelsin. Dünkü duyum üzerine buraya geldim. Biz nerede mağdur varsa nerede bir mazlum varsa şimdiye kadar onun yanında olduk. Bundan sonrada böyle olacak” dedi.(FG)

Saatcı’dan Şehit Fethi Bey Okuluna Ziyaret (1)_640x425 Saatcı’dan Şehit Fethi Bey Okuluna Ziyaret (2)_640x425 Saatcı’dan Şehit Fethi Bey Okuluna Ziyaret (3)_640x425

2243 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle