Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

Saatcı’dan odalara ‘Hayırlı olsun’ ziyareti

Erkan Ilik | 28 Ocak 2014 | Genel, Güncel A- A+

Saatcı’dan odalara ‘Hayırlı olsun’ ziyareti

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, ilçemizde seçime giden Esnaf ve Sanatkârlar Odası ile Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Oda Başkanları Mehmet Soydemir ve Adem Hıra ile yönetim kuruluna ziyaret gerçekleştiren Saatcı, koordineli şekilde çalışmalarının süreceğini belirtti.

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın ilk ziyareti Esnaf ve Sanatkârlar Odası oldu. Beraberinde Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz Cesur ile ziyaret gerçekleştiren Saatcı, Başkan Mehmet Soydemir ve yönetimini başarılar diledi. Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “Mehmet kardeşimi ve yönetim kurulunu seçimdeki başarılarından dolayı tebrik etmeye geldim. Bu seçim döneminde Fethiye’de bazı ilkler yaşanıyor. Hem esnaf odamızda hem şoförler odamızda rakipsiz seçimler yapıldı. Bunun aslında şöyle bir göstergesi var. Karşısına hizmet anlamında daha iyisini yapabilecek bir arkadaşımızın çıkmaması Mehmet Başkanın yaptığı çalışmalarda ne kadar başarılı olduğunu gösteriyor. Allah var! Bende bir esnaf odası üyesi olsam, bende esnaf arkadaş gibi düşünür. Mehmet kardeşimin karşısına birisinin çıkmasına karşı olurdum. Mehmet kardeşimin ve yönetiminin böyle bir durumda sorumlulukları bir kat daha arttı. Bu kadar güvene mazhar olmak her faniye nasip olmaz. Kendilerine ben kolaylıklar diliyorum. Esnaf odamız zaten kendi görevleri dışında özellikle eğitim ve sağlık konusunda nerede kanayan bir yaramız varsa oraya parmak bastılar. Yine bir mahalleye yapmaya düşündüğümüz sosyal tesisimizi Esnaf odamız üstlenecek. Biz şimdiye kadar kurmuş olduğumuz beraberliğe ve koordineli çalışmaktan memnunuz. Her zaman etle tırnak gibi olduk. Bundan sonrada böyle olacak” ifadelerini kullandı.

Soydemir, “STK’lar ile koordineli çalışan bir başkan var”

Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, “Belediye Başkanımız Behçet ağabeyime, Başkan Yardımcımız Mehmet ağabeyime, Esnaf Odamıza yaptıkları bu ziyaretten dolayı teşekkür ediyorum. Bildiğiniz gibi biz eğitim ve sağlığa çok önem veren kurumlarız. Sayın Behçet Başkanım geldiğinden beri eğitim ve sağlığa verdiği destekleri biz biliyoruz. Bu da Başkanımızın Fethiye esnafına ne kadar değer verdiğinin işaretidir. Onun için başkanımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Sivil toplum örgütleriyle iyi çalışan bir başkanımız var. Tabi ki bu kendilerinin güzelliğidir. İlişkilerimiz her zaman devam edecek. Allah utandırmasın, kendilerine başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Saatcı, “Pazarcılarımızı kendimizden hiç ayırmadık”

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın Esnaf Odası’ndan sonraki ziyareti Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası’na oldu. Samimi ortamda geçen ziyarette Pazarcılar Odası’na hayırlı olsun dileklerini sunan  Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “Bu sene Ocak ayı sivil toplum örgütlerimizin seçim ayı oldu. Hem şoförler odamız, hem esnaf odamız, hem de bizim kendi odamız yani pazarcılar odamız. Ben burayı kendi odamız olarak görüyorum. Bugün de kendilerini tebrik etmek için buraya geldik. Kuruluşundan bugüne kadar arkadaşlarımızla, pazarcı esnaflarımızla beraber hareket ettik. Dernekleşmeden odaya geçişte hep beraber olduk. Ve samimi olarak söylüyorum, yaptıkları işlerin zorluğundan dolayı hep onları kendimize yakın gördük. Yakın bir zamanda seçim yaptılar. Kendilerine yakışan bir seçim geçirdiler. Seçim sonrası Adem Başkanımız ve değerli Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlar sorumluluğu yüklendiler. Kendilerini hem seçim başarısından dolayı tebrik ediyorum, hem de almış oldukları sorumluluklardan dolayı da kendilerine kolaylıklar diliyorum. 1999 yılından itibaren sadece günlükbaşı pazarının yoldan kaldırılması dışında hiçbir sıkıntı yaşamadık. Ve en iyi anlaşmış olduğumuz sivil toplum örgütlerimizden bir tanesidir. Argo tabirle ifade edilir belki, bu odamızın doğumu kendi ellerimizle oldu. Ben burayı Belediyenin bir birimi olarak görüyorum. Zabıta Müdürlüğümüz ile de çok sıkı ilişki içerisindeler. Onların her türlü talebini yerine getirmekle kendimizi mükellef biliyoruz. İnşallah kendileri de başarılı olurlar. Çalışmalarında başarılar diliyorum. İlişkilerimizi çok daha üst seviyeye taşıyacaklarından hiç bir şüphem yok” ifadelerini kullandı.

 

“Odamızın kurulması ve bu duruma gelmesinde Saatcı’nın desteği çoktur”

Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanı Adem Hıra ise, “Malum 8 Ocak’ta genel kurulu yapmıştık. Esnaflarımız genel kurulda büyük bir destekle bizi Başkanlığa layık gördüler. Gene kurulun akabinde 22 Ocak’ta başkanımızı ziyaret etmiştik. Sağ olsunlar bizleri çok güzel ve hoş karşıladılar. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bugünde kendileri bizlere ziyarete gelmişler. Bizleri onurlandırdılar, şeref verdiler. Başkanımızın da belirttiği gibi geçmişten günümüz kadar, odamızın kuruluş aşaması da dâhil olmak üzere başkanımızın çok büyük emekleri oldu. Esnaflarımızın sorularının çözüm noktasında he zaman iyi niyetli, güzel çabaları oldu. İnşallah bundan sonra ki süreçte birlikte ve beraber olarak, esnaflarımızın sorunlarının çözüm noktasında iş birliği içerisine güzel çalışmalar gerçekleştireceğiz. Malum önümüzde yerel seçimler var. Başkanımız zaten bugüne kadar bu görevi layıkıyla yaptı. Bundan sonra ki süreçte de en güzel şekilde yapacağını biz biliyoruz. Bizlere yaptıkları bu ziyaretten dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

esnaf odası (2)_640x427 pazarcılar odası (1)_640x462 pazarcılar odası (2)_640x427 pazarcılar odası (3)_640x427

321 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,4601
EURO 9,9760
BIST 11,7068
ALTIN 485,10

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle