Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

Saatcı’dan Miting Gibi Açılış…

Erkan Ilik | 13 Şubat 2014 | Genel, Güncel A- A+

Saatcı’dan Miting Gibi Açılış…

Fethiye Belediye Başkanı ve Demokrat Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Behçet Saatcı, Fethiye halkının büyük sevgi gösterileri eşliğinde seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi. Fethiye’nin dört bir yanından halk, 15 yıldan bu yana Fethiye’ye kazandırdığı projelerle gönülleri fetheden Başkan Saatcı’ya sahip çıkarak, seçim bürosu açılışına akın etti. 7’den 70’e her kesimden vatandaşların katılımıyla gerçekleşen açılışa yaklaşık 3 bin kişi katıldı.

Seçim bürosu açılışına Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, çelenk göndererek Başkan Saatcı’ya başarılar diledi. Açılışa aynı zamanda DP İl Başkanı Zekayi Alper, DP İlçe Başkanı Osman Buğdaycı, DP Muğla ilçe teşkilat temsilcileri ve adayları ile çok sayıda Fethiye halkı katıldı.

Seçim şarkılarıyla coşan halk, oyunlar oynayarak Başkan Saatcı’ya büyük destek verdiler. Açılışta ilk konuşmayı DP İlçe Başkanı Osman Buğdaycı yaptı. Fethiye halkına katılımlarından dolayı teşekkür eden Buğdaycı, seçim bürosunun açılışının hayırlı, uğurlu olmasını diledi.

“Saatcı Partiler Üstü Bir Başkandır”

Kürsüye davet edilen Demokrat Parti Muğla İl Başkan Zekayi Alper ise, Fethiyelilerin partiler üstü bir belediye başkanına sahip olduklarını belirterek, “Behçet Saatcı, 15 yıldan bu yana yaptığı hizmetlerle kendini kanıtlamış, halkın gönlünü kazanmıştı. Fethiyeliler çok şanslı. Çünkü Saatcı Fethiye’de partiler üstü bir belediye başkanıdır. Burada Ak Parti’li, Cumhuriyet Halk Parti’li ve Milliyetçi Hareket Parti’li seçmenleri görmek mümkündür. İşte bu da Başkanımız Behçet Saatcı’nın halkın sevgisini kazandığını açık bir şekilde göstermiştir” ifadelerini kullandı.

DP İl Başkanı Zekayi Alper konuşmasının ardından coşkulu kalabalığın karşısına “Devlet vermiş fermanı, ferman Devlet Bey’inse, Fethiye bizimdir” sözlerinden oluşan seçim müziği ile çıkan Fethiye Belediye Başkanı ve Demokrat Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Behçet Saatcı uzun süre seçim şarkısına vatandaşlar ile birlikte tempo tuttu. Alkışlar eşliğinde kürsüye çıkan Behçet Saatcı, Fethiye ve genel gündem hakkında açıklamalarda bulundu.

“Bu Seçim Bürosu Benim Değil, Fethiyelilerindir”

Fethiye’nin dört bir yanından gelen vatandaşlara hitap eden Başkan Saatcı, açılışı gerçekleşen seçim bürosunun kendisinin seçim ofisi olmadığını belirterek, “Bu açılış Fethiye’nin açılışı, Beşkaza’nın açılışı, analarımızın, bacılarımızın, çocuklarımızın, geleceğimizin açılışıdır” dedi. Demokrasi şehitlerine değinen Başkan Saatcı, “1950’li yıllarda tek partili dönemden, çok partili siyasete geçiş sonrası halka umut olan, ancak 60 ihtilalı sonrası yaşam hakları ellerinden alınan, Demokrasi Şehitlerimiz Adnan Menderes, Hasan Polatkan, Fatin Rüştü Zorlu’yu rahmetle anıyoruz. Ruhları şâd olsun” ifadelerini kullandı.

“Biz Deveye Değil, Ata Bindik”

Yoğun kalabalığa seslenmeye devam eden Başkan Saatcı, “Eskilerimiz bilir; At ile devenin bir farkı vardır. Deve bir başladı mı koşmaya, hiç durmayacak gibi gider. Ne yorulduğunu belli eder, ne susadığını. Ama ummadığınız bir anda, yıkılır kalır. Bir daha da kalkamaz. Fakat at, dörtnala koşsa da size yorulduğunu hissettir. Susadığını anlarsınız. İstediğiniz kadar zorlayın, gitmez. Siz onu tanırsınız. O sizi tanır. Ne yapacağını bilirsiniz. Ona göre yol alırsınız. Biz deveye binmedik. Atın iyisine doru dedik, ata bindik. Yiğidin iyisine de deli derlermiş. Yalan yok. Serde bir deli tarafımız vardır. Her şey meydanda dedik, baktık ki birileri meydana çıkmış. Biz de bugün Bismillah dedik. Haydi, hayırlısı” dedi.

Hiçbir Rakibimizi Belden Aşağı Vurmayacağız”

Seçim çalışmalarının nasıl geçeceği hakkında düşüncelerini Fethiye halkı ile paylaşan Saatcı, “Biz seçimlerde belli bir duruş sergilemeye çalışıyoruz. Biz bir kere hiç yalan atmayacağız. Yapamayacağımız işi söylemeyeceğiz. Hiçbir rakibimizin özeli ile uğraşmayacağız. Hiçbir rakibimize kötü demeyeceğiz. Aile hayatına girmeyeceğiz. Belden aşağı vurmayacağız. Bizle uğraşmayanlar ile uğraşmayacağız. Karşımızdakine göstermiş olduğumuz saygıyı da onlardan bekleyeceğiz” dedi.

“Biz Yasalara Ve Kanunlara Saygılıyız, Aynı Saygıyı Rakiplerimizden De Bekliyoruz”

Seçim sürecindeki tüm çalışmalarını yasalara ve kanunlara uygun bir şekilde yapmaya çalıştıklarını söyleyen Başkan Saatcı, “Şimdi bakın bugün Fethiye masmavi giydirilecekti. Baştan aşağıya… Yetkili mercilere sorduk, bize dediler ki, “Giydirme işi resmi olarak 28 şubat”  Biz yasalara ve kanunlara saygılıyız, rakiplerimizin de, diğer siyasi partilerinde aynı saygıyı göstermelerini önce kendilerinden sonra ise göstermiyorlarsa, yetkili mercilerden beklemekte en doğal hakkımız. Bunu bekliyoruz. Eşit şartlarda yarışalım. Hiç önemli değil, biz hazırız” şeklinde konuştu.

“Herkes Kendi Hesabını Kendisi Versin”

Seçimlerde tüm adayları edepli ve adaplı olmaya davet eden Saatcı, “Her dilden anlarız, herkese söyleyecek sözümüz var. Ancak, Peygamber Efendimizin (SAV) sünneti gereği herkesi, edepli ve adaplı olmaya davet ediyorum. Halkımızın karşısına yaptıklarımızla ve projelerimizle çıkalım. Ekran başında bizi yönetenlerin ağzından çıkanlardan bende sizin gibi rahatsızım. Bu sözlerin bize güzellikler getireceğine inanmıyorum. Bizler ve siyaset arenasına çıkan arkadaşlarda projelerimizle, yaptıklarımızla, kişiliklerimizle, duruşlarımızla yarışalım. Belden aşağı vurmayla değil. Belden aşağı da vurulursa, bizim gocunduğumuz bir şey yok. Herkes kendi hesabını kendi versin. Ondan bir çekincemiz yok. Her dilden konuşmasını da biliriz” ifadelerini kullandı.

“Aciziyetin İfadesidir, Geçmiş Olsun!”

Belirlediği belediye meclis üyelerine bazı siyasi partilerden teklif gittiğini yoğun kalabalık ile paylaşan Saatcı, “Şimdi bakın hiç kirli siyaset yapmadık. Yapmayacağız da… Fethiye’de 135 bin kişi içerisinde 62 tane asil ve yedek meclis üyesi seçeceğiz. Şayet siz kendi partinizin mensuplarından 62 adet belediye meclis üyesi bulamayıp, daha şimdiden bizim el sıkıştığımız arkadaşlarımıza el atıp, ‘Bize gel’ diyorsanız, seçimlere 45 gün kala zaten bu sizin bittiğinizin, aciziyetinizin ifadesidir. Geçmiş olsun arkadaşlar, geçmiş olsun. Kargayla uçan leşe konarmış, şahinle uçan ete konarmış. Tabi ki kargayla uçacaklar” dedi.

“Adaylar Konumlarını Bizim Tercihimize Borçlular”

Bağımsız kaldığı süreçte AKP ve CHP başta olmak üzere 7 siyasi partiden üst düzey yetkilileri tarafından teklif alan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “Biz kendimizi fasulye gibi nimetten saymıyoruz. Karınca benden büyük. Ama şunu da belirtmek istiyorum. Saygıdeğer Fethiyeliler ve farklı siyasi partilere gönül vermiş arkadaşlar. Şu anekdotun altını çizeceğim, bunu da herkes kafasının bir köşesine koysun. Şuan iktidar partisi ve ana muhalefet partisi en üst düzeyde belediye başkanlığı adaylığı için bana teklif getirdi mi? Allah şahit getirdi. Şuan iktidar partisinden ve ana muhalefet partisinden belediye başkan adayı olan arkadaşlar bir yerde şuan ki konumlarını bizim tercihimize borçlular. Onu da bilsinler. O da bir kenarda dursun” ifadelerini kullandı.

“Ne Büyükşehir’e Ne De İktidara Güveniyoruz, Önce Allah’a Sonra Fethiyelilere Güveniyoruz”

Önce Allah’a sonra ise Fethiyelilere güvendiğini tekrar yineleyen Saatcı, “Bazı arkadaşlar büyükşehir’e, bazıları ise iktidara güveniyor. Arkadaşlar biz önce Allah’ü Teâla’ya sonra ise size güvendik. Hiçbir siyasi partiden, hükümetten bir lira para almadan sizlerin bizlere verdiği güçle, sizlerin bize verdiği güvenle azdır, çoktur, iyidir, kötüdür ne yaptıysak hep beraber yaptık. Hep beraber yapmaya devam edeceğiz. Biz sizlere güveniyoruz, biz sizlere güvenerek yola çıkıyoruz. Öyle büyükşehir’e, iktidara güvenerek değil. İktidar da gider, Büyükşehir’de. Ama Fethiye kalır. Ayrıca şunu da söyleyeyim. Ben Kanalizasyon ve Arıtma’yı 1. dönem yaptım, Muğla 3. dönemde yaptı. Aradaki farkı siz görün” ifadelerini kullandı.

“Fethiyespor Siyaset Masalarının Mezesi Olamaz”

Fethiyespor’un üst kimlik olduğunu belirten Saatcı, bir pankart asmayla da Fethiyespor’un gönlünün kazanılacak bir kurum olmadığını söyledi. Saatcı, “Fethiyespor bizim üst kimliğimizdir. Fethiyespor siyaset masalarının mezesi olamaz. Hepimizin üst kimliğidir. Ayrıca Fethiyespor, öyle bir pankart asmayla gönlü kazanılacak bir kurumda değildir. İyi gününde, kötü gününde kim yanında olduğunu Fethiyespor tarafı çok iyi bilir. Bir pankartla Fethiyespor canın olmaz. Harmanda teri olanın, sofrada yeri olur” dedi.

“Beldelerin Ve Köylerin Haklarını Yedirtmeyiz”

Beldeler ve köylerin haklarını adaletli bir şekilde dağıtacaklarını söyleyen Saatcı, “Hizmetleri beldelere ve köylere de taşıyacaklarını belirten Başkan Saatcı, “Şundan herkes emin olsun ki, Faralya’nın hakkını Çenger’e, Yakacık’ın hakkını Kirme’ye, Karaçulha’nın hakkını Çamköy’e yedirmeyiz. Teraziyi eşit tutacağız. Musa’nın hakkı Musa’ya, İsa’nın hakkı İsa’ya. Fethiye’de 15 yıldır olduğu gibi adaletli davranacağız” şeklinde konuştu.

Türkiye genel siyaseti hakkında da konuşan Başkan Saatcı, “Türk siyaseti tıkanmıştır. İktidar dönüşü olmayan yoldadır. 2007’den sonra, özellikle de gezi olaylarında başlayan ve 17 Aralık’ta tavan yapan bir akıl tutulması yaşamaktadır. Çözüm millettir. Türkiye’nin yeni bir yüze ve yeni bir yapıya ihtiyacı vardır. Genç ve dinamik kimliği ile bu yüz DP Genel Başkanı Sayın Gültekin Uysal’dır. ‘İslamiyet referansımız, Avrupa Birliği yolumuzdur, Özgürlüklerin önünü açacağız’ diyenlerin ülkeyi getirdikleri yol meydandadır. Şu an basın özgürlüğü sıralamasında Irak, Türkiye’nin önündedir. Biz açık toplum istiyoruz. Hesap verilebilirlik istiyoruz. Adap ve edep sınırlarını aşmayan ifadeler istiyoruz. Demokratik, laik, özgür ve hukukun üstünlüğü olan bir ülke istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Zaman; Hırsın Gözünü Kör Ederek, Seni Adam Sanacaklarını Umut Etme Zamanı Değildir”

Zamanın artık güvenmenin, inanmanın ve dik durmanın zamanı olduğunu ifade eden Başkan Saatcı, “Zaman; basit kulisler kurarak, koltuk sevdasına düşülecek zaman değildir.  Zaman; geçmişin hesabını vermeden, geleceğe talip olmanın zamanı değildir.  Zaman; havuzda yüzmeyle, denizde yüzmenin aynı şey olduğunu sanma zamanı değildir.  Zaman; hırsın gözünü kör ederek, seni adam sanacaklarını umut etme zamanı değildir.  Zaman; güvenmenin, inanmanın ve dik durmanın zamanıdır” dedi.

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı,  annesine, babasına, eşine, evlatlarına, Belediye’deki çalışma arkadaşlarına ve meclis üyesi arkadaşlarına teşekkür etti.  Daha sonra dualar eşliğinde Sevdamız Fethiye seçim bürosunun açılışı gerçekleşti.(FG)

seçim bürosu açılış (1)_640x427 seçim bürosu açılış (3)_640x427 seçim bürosu açılış (4)_640x427 seçim bürosu açılış (5)_640x427 seçim bürosu açılış (6)_640x427 seçim bürosu açılış (7)_640x427 seçim bürosu açılış (8)_640x427 seçim bürosu açılış (11)_640x427 seçim bürosu açılış (12)_640x427 seçim bürosu açılış (13)_640x427 seçim bürosu açılış (14)_640x427 seçim bürosu açılış (15)_640x427

618 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 9,2304
EURO 10,7200
BIST 12,7011
ALTIN 524,63

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle