Hoşgeldiniz  

Saatcı’dan Kriminal Takip

admin | 03 Ekim 2011 | Güncel A- A+

Fethiye Belediyesine, 2009 yılı seçimleri sonrası ardı arkası kesilmeyen ve asılsız iddialardan oluşan isimsiz şikâyetler konusunda açıklamalar yapan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, şikâyetlerin Ulusal Kriminal Büro tarafından incelendiğini belirtti. Şimdi gözler kamuoyu tarafından isimsiz ve sahte isimler kullanarak şikâyet dilekçeleri gönderen kişide.

“SAVUNMADA KALMAYACAĞIZ, ELİMİZDE BELGELER VAR”
Fethiye Belediyesi Ekim ayı olağan toplantısı sonrasında Ulusal ve Uluslararası Adli Kriminal inceleme raporuyla açıklamalar yapan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “Bizim kurum olarak, sahte isimli şikâyetler konusunda çok başımız ağrıyor. Bunla alakalı Fethiye Belediyesi olarak bundan sonra sadece savunma pozisyonunda değiliz. Bundan sonra elimizdeki belge ve belgelerle bizlerle bizim hakkımızda asılsız iftiralarla yola çıkan arkadaşlar hakkında hukuka başvuracağız. Sadece hukuki yoldan ayrılmamak kaydıyla hukuken kurumsal haklarımızı arayacağız. Elimizde bunlarla ilgili bazı belgelerde var. Ancak mahkemeye intikal edip mahkeme sonuçlanana kadar bu tip olayların söylemek bize yakışmaz. Ancak son zamanlarda hakkımızda verilen şikâyet dilekçeleriyle ilgili Kriminal laboratuara giden bu dosyaların sonuçları bizim tahminlerimizi teyit ediyor. Bu konuyla ilgili Fethiye kamuoyunu daha sonra bilgilendireceğiz” dedi.

“RESMİ EVRAK İLE SAHTE İSİMLİ ŞİKÂYETTE AYNI YAZI”
Bu konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Saatcı, “Yaptığımızda şikâyet! Yapmadığımızda şikâyet! Gönül arzu ederdi ki şikâyet edilen konunun altına imzası atılsın mertse ben bunu yaptım denilsin. Sahte isimlerle, sahte imzalarla… Yapan arkadaş öyle bir yanlış yapmıştır ki; “bizim bazı resmi evraklara da aynı yazıyı yazmış. Şikâyetlerde de aynı yazıyı yazmış. Mevla’m bir adamı şaşırttı mı? Böyle yapıyor işte.” dedi.

“BUNU SÖYLEYEN KİŞİ ŞEREFSİZDİR!”
Çatalarık’ta, Fethiye Belediyesinin ev ev gezerek broşür dağıttığı iddialarına cevap veren Başkan Saatcı, “Resmi olarak kesinleşmeden bu konu da açıklama yapıp dedikoducu pozisyonuna düşmeyiz, şimdiye kadar düşmedikte… Ama arkadaşlar bazı iddialar var. Biz Çatalarık’ta mahalle mahalle, ev ev dolaşmışız da broşür dağıtmışız. Bunu söyleyen bunu iddia eden kişi bunu belgelemezse şerefsizdir” dedi.

“VERİLMEYECEK HESABIMIZ YOK”
Her büyük proje sonrası Kent Konseyi’ni toplayarak çalışmalarına başlayan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “Kent Konseyini Perşembe günü Saat: 10.00’da toplayacağız. Burada Uğur Mumcu Parkı ile alakalı yeni düzenleme, Üçüncü Etap Sahil Düzenlemesinde neler yapacağız. Halkımız neler istiyor. Bunları konuşacağız.” dedi. Gazetecilerin “müfettişler bu projelere de gelir mi?” sorusuna gülerek cevaplayan Başkan Saatcı, “verilmeyecek hesabımız yok ki… Devletin müfettişinin başımızın üzerinde yeri var. Ama bu sahte şikâyetler iş değil, bu sahtekârlıktır.   Bunun hesabını soracağız” dedi.

288 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,5063
EURO 9,0587
BIST 10,1709
ALTIN 442,79

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle