Hoşgeldiniz  

Saatcı’dan Chpli Vekillere Yemek

admin | 14 Eylül 2011 | Güncel A- A+

12 Haziran Genel seçimlerinin ardından geçtiğimiz haftalarda AKP Muğla Milletvekili Ali Boğa ve AKP’li yöneticilerle akşam yemeğinde bir araya gelen Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, dün de CHP Muğla Milletvekilleri Ömer Süha Aldan, Nurettin Demir ve İlçe Başkanı Özgür Kullukçu ile yine bir akşam yemeğinde buluştu. Fethiye için siyasetin ikinci planda olduğunun altının çizildiği yemekte, Başkan Saatcı, “Neticede siyasi partiler seçim döneminde tabi ki kıyasıya mücadeleye girecekler, ama seçim bittiği zamanda aynı şekilde ortak paydamız Fethiye…” dedi.

“SAATCI’NIN OLDUĞU YERDE BİRLİK, BERABERLİK VAR”

Fethiye’de olduğu kadar Muğla’nın da her bölgesinde destek gören çalışmalarıyla dikkat çeken Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, davranışlarıyla da takdir toplamaya devam ediyor. Seçildiği “1999 yılından bu yana siyasi parti hizmet için sadece bir araçtır” mantığı ile hizmetlerini sürdüren Saatcı, Muğla halkı tarafından 3 kez üst üste bölgenin “En iyi Belediye Başkanı” seçilmişti. Bunlar yanı sıra 12 Haziran seçimleri öncesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ilçesindeki miting öncesi çiçekle karşılayan Saatcı, aynı davranışını da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için gerçekleştirdi. Yaptığı bu davranışlar, değişim ve gelişim rüzgârına soktuğu Fethiye’de her kesimin oyunu alarak 3 dönemdir seçilen Başkan Saatcı, aynı zamanda parti gözetmeksizin Muğla Milletvekillerine bir araya gelerek Fethiye’nin sorunlarını değerlendirdi.

AKP ve CHP’li vekillere yemek…

Saatcı, seçimler sonrası AKP Muğla Milletvekili seçilen Ali Boğa ve beraberinde AKP İlçe Başkanı Mustafa Türkan’la akşam yemeğinde bir araya gelmişti. Bu görüşme sonrası “birlik ve beraberlik” mesajları verilmiş hatta son olarak bayram ziyaretlerinde AKP Milletvekili Ali Boğa, Başkan Saatcı ile birlikte aynı arabada ziyaretlerde bulunmuş, verilen birlik ve beraberlik mesajları yerini bulmuştu.
Bunların ardından Başkan Saatcı, dün de CHP Milletvekilleri Ömer Suha Aldan ve Nurettin Demir’le yemekte bir araya geldi. CHP İlçe Başkanı Özgür Kullukçu’nun da katıldığı yemek samimi bir ortamda geçerken Başkan Saatcı, “hem hocama hem Ömer ağabeyime çok teşekkür ediyorum. Eksik olmasınlar bizlerle aynı masada yer aldılar. Malum biliyorsunuz güzel işleri hep böyle yemekle kutlarız. Hem hocam hem yıllardır tanıdığım kardeşim olarak gördüğüm Türkiye’de bir çok davanın üstüne imza atan savcımız Ömer Ağabeyin Milletvekili olmasından dolayı çok keyif alıyoruz. İlçe Başkanı arkadaşımız da bizle aynı masayı paylaşıyor. Bundan dolayı da teşekkür ediyorum. Neticede siyasi partiler seçim döneminde tabiî ki kıyasıya mücadeleye girecekler, ama seçim bittiği zamanda biz aynı şekilde ortak Fethiye paydasıyla, her şeyimizi paylaşmaya hazırız. Her ne kadar muhalefet olsak ta Ankara
‘da elimiz, gözümüz, kulağımız olacaklar. Kendilerine Milletvekilliği döneminde başarılar diliyorum. İnşallah ilçemiz için, Muğla’mız için ülkemiz için güzel işlerin altına imzalarını atacaklar” dedi.

DEMİR, “FETHİYE’NİN ÇALIŞKAN BAŞKANI”

Yemekte bir açıklamada CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan yaptı. Aldan, “Başkanımıza bu nazik davetinden dolayı teşekkür ediyorum. 90 yıllardan gelen eski bir dostluğumuz var. Farklı partilerden olsak da, dostluğumuz her zaman sürmüştür. Sürecektir de… Ben buna inanıyorum. Evet, siyaset başka bir şey belki ancak dostluk baki kalacak. Bu dönemde Fethiye için bir şans, biliyorsunuz ki 3 tane Fethiyeli milletvekili var. Bizler Fethiye için burada olacak her türlü hizmeti her zaman destekleyeceğiz” dedi.
CHP Milletvekili Nurettin Demir ise, Fethiye’nin çalışkan Belediye Başkanı olarak başladığı konuşmasında, yemekten dolayı Saatcı’ya teşekkür etti. Demir, “Fethiye’nin sempatik, sıcak çalışkan başkanına teşekkür ediyoruz. Hava, mekan, deniz her şey çok güzel yanımızda sempatik belediye başkanımızla bir araya geldik. Fethiye tabi ki çok şanslı. 3 tane milletvekili var. Biz siyasetin ülkesinde özellikle Muğla’mız ve Fethiye’mize yatırımlarda hep yanında olacağız. Onları arttırmak için çaba göstereceğiz. Sanıyorum 4 sene sonrasında Fethiye’miz çok şanslı çıkacak. Milletvekili arkadaşlarımızla diyalog içerisindeyiz. Fethiye bu yüzden çok şanslı. Benim dileğim ve isteğim, İktidar ve Muhalefet parti milletvekillerinin birbirlerine kulak vermelerini, onlarla birliklerini arttırmalarını… Fethiye şimdiye kadar yeterince pay alamamıştır. Özellikle turizm olmak üzere Türkiye’de sayılı illerin arasında gösterilen Muğla ve beraberinde Fethiye istediğini alamamıştır. Umarım bu dönem meclisten daha büyük payların ayrılmasını sağlarız. Daha büyük işler yaparız” dedi.

229 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4186
EURO 9,0091
BIST 10,1436
ALTIN 442,56

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle