Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Saatcı Türkiye Gündeminden Düşmüyor

Erkan Ilik | 15 Nisan 2014 | Güncel A- A+

Saatcı Türkiye Gündeminden Düşmüyor

Tek dil vurgusu yapmak amacıyla astırdığı afişler sonrası MHP Genel Merkezi tarafından ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilen daha sonra ise, partisinden istifa etmek zorunda bırakılan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı,  AKP ve CHP başta olmak üzere 7 siyasi partiden gelen tekliflere rağmen zoru seçmiş, oy oranı düşük olan Demokrat Parti’ye geçmişti. DP’den girdiği seçimlerde de 4. kez seçimi kazanarak, tarihi bir zafer elde eden Saatcı, ulusal basın ve dünya basını tarafından da gündemden düşmüyor. Başkan Behçet Saatcı’nın tarihi zaferinin yanı sıra Fethiye’de yaptığı hizmetlerin altını çizen gazeteler, AKP’ye veya CHP’ye geçmesi durumunda seçimi çok rahat kazanabileceğini ancak Saatcı’nın bunu tercih etmediği de belirtiliyor. MHP Genel Merkezi’nin Saatcı’yı ihraç ederek aldığı oy oranına da dikkat çeken gazetelerde, MHP’nin Fethiye’deki geçmiş dönem ile son 30 Mart Yerel Seçimlerinde aldığı oy oranındaki düşüşe dikkat çekiliyor.

Hürriyet: “Fethiye’nin değişmeyen başkanı”

Hürriyet, Milliyet, Vatan, Zaman, Yeni asır, Posta, Sözcü, Haber Türk gibi birçok ulusal gazete Başkan Saatcı’nın Demokrat Parti gibi oy oranı düşük bir partiden aday olmasına rağmen 4. kez üst üste seçimi kazandığını belirttiler. Seçimler sonrası Hürriyet Gazetesi, ‘Fethiye’nin değişmeyen başkanı’ başlığı altında Saatcı’nın DP’den 4. kez seçimi kazandığının altını çizdi.

Vatan Gazetesi: “İhraç ettiğiniz başkan var ya…”

Saatcı’nın DP’den aday olarak çıktığı seçimlerde büyük bir zafer elde ettiğini belirten Vatan Gazetesi ise, seçimler sonrası ‘İntikamı acı oldu. İhraç ettiğiniz başkan var ya…’ başlığı altında Saatcı’nın MHP Genel Merkezi tarafından ihraç istemine rağmen girdiği seçimlerde yine başarıyla çıktığının altı çizildi. Vatan Gazetesi, Saatcı’yla ilgili haberde “Kürtçe Afişler astırınca MHP’den ihraç edilen Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, DP olarak katıldığı seçimlerde yeniden başkanlığı kazandı. Saatcı 4 kez üst üste seçimi kazandı” ifadelerini kullandı.

Zaman Avrupa: “Saatcı nereye, Fethiye oraya”

Ulusal Gazetelerin, Avrupa eklerine de konu olan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Fethiye’de kazandığı seçimle ilgili Zaman TODAY’S’a da haber oldu. Zaman Gazetesi’nin Avrupa ekinde, ‘Behçet Saatcı nereye, Fethiye oraya’ başlığı altında Saatcı’nın kazandığı oy oranı ile MHP’nin oy oranına dikkat çekildi. İşte Zaman Avrupa gazetesinin Saatcı’yla ilgili haberi, “30 Mart’ta partiye değil, adaya odaklanan yerlerden biri Fethiye idi. 1999’dan beri MHP’den belediye başkanı seçilen Behçet Saatcı, yayımladığı Kürtçe – Türkçe bayram ilanı sonrası tepkilere maruz kaldığı MHP’den istifa ederek Demokrat Parti’den aday olmuştu. Saatcı oyların yüzde 33’ünü alarak 4. kez seçildi. MHP ise ancak yüzde 7 oy alabildi”

 

552 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle