Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Saatcı Sevgisi Ölüdeniz’de Salona Sığmadı;

Erkan Ilik | 21 Mart 2014 | Genel, Güncel A- A+

Saatcı Sevgisi Ölüdeniz’de Salona Sığmadı;

Fethiye Belediye Başkanı ve Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı Behçet Saatcı, Ölüdeniz Beldesi’nde coşkuyla karşılandı. Katılımın yoğun olması dolayısıyla yüzlerce vatandaş Başkan Saatcı’nın toplantısını dışarıdan dinledi. Ölüdeniz’de yoğun kalabalığa seslenen Saatcı, “Alt yapı olmayan, sokakları kokan, yollarında yürünmeyen bir yerde ‘turizm yaparım’ diyen adam yalan söyler. Hiç kimse kusura bakmasın. ‘Hisarönü parayla doldu’ demeyle siyaset olmuyor” dedi.

Gittiği her bölgede ilgiyle karşılanmaya devam eden Saatcı, Ölüdeniz Beldesi’nde de şaşırtmadı. Ölüdeniz sakinleri Saatcı’nın bölgede yaptığı toplantı için salonu doldururken, salona sığmayan yüzlerce vatandaş toplantıyı dışarıdan dinledi.  Toplantıya katılan bayan sayısının çokluğu dikkatlerden kaçmazken, salona sığmayan Ölüdeniz sakinleri için dışarıya ses ve sunum için sistemler kurulduğu görüldü.

“Sokakları Kokan Bir Yerde ‘Turizm Yaparım’ Diyen Yalan Atar!”

Bölge sakinlerine seslenen Saatcı, “Bir yerin havasını teneffüs etmeyen, yolunda yürümeyen, tozunu yutmayan bir insanın o bölgede belediye başkanı olma ihtimali yok. Yürüyeceksin, yürümeden belediye başkanlığı yok. Askerde bir tabir var. ‘Piyadenin ayak basmadığı toprak senin değildir’ denir. Belediye Başkanlığı içinde yürüyerek tozunu teneffüs etmediği hiçbir yer belediye başkanlığının bilgisi dâhilinde değildir. Belediyecilik yürümektir, belediyecilik koşmaktır, belediyecilik araştırmak, çalışmaktır. Şimdi ben bu bölgenin problemlerini bire bir biliyorum. Kanalizasyon ve Arıtma olmadan Hisarönü’nde hiç kimse bana turizm politikanız ne demesin. Ovacık’ta bana hiç kimse, ‘Ovacık’ta turizmi nasıl kalkındıracağız’ demesin. Alt yapı olmayan, sokakları kokan, yollarında yürünmeyen bir yerde ‘turizm yaparım’ diyen adam yalan söyler. Hiç kimse kusura bakmasın. ‘Hisarönü parayla doldu’ demeyle siyaset olmuyor. Hisarönü para dolduysa şimdiye kadar arıtma niye yapılmadı, kanalizasyon niye yapılmadı. ‘Ölüdeniz Belediyesi’nin kapasitesi belli’ deniliyor. Ölüdeniz’in kapasitesi belliyse, Fethiye’nin de nüfusu belli. Ölüdeniz Belediyesi’ne burada olan nüfus kadar para geliyor, Fethiye Belediyesi’ne de ne kadar nüfus varsa o kadar geliyor. Fethiye’de yapılanlar meydanda… Ben bu arada her şeyi yaparım, ederim de demiyorum. Ben şimdiye kadar Fethiyelilere yalan atmadım. Bundan sonra büyüyen ailemize de yalan atacaksam, bu makam bana nasip olmasın. Allah Ölüdeniz’e öyle bir güzellik vermiş ki, tanıtmaya gerek yok, hizmete gerek var. Hizmet yapacağız” dedi.

Ölüdeniz’de Su Kaç Para?

Vatandaşlara ne kadar su parası ödüyorsunuz diye soran Başkan Saatcı, Ölüdeniz sakinleri 1 ton suya 2,5 TL ödediklerini söyledi. Başkan Saatcı ise, “Bizde su KDV dahil 1 TL hem de kaynak suyu. Kaç para önemli değil. Su sıkıntısı çektiğinizi biliyoruz. Biz suyu getirelim. Önemli olan budur” dedi. Toplantıya katılım sağlayan Ölüdeniz sakinleri alt yapı, içme suyu ve yollarla ilgili sıkıntıların yanı sıra bölgede yeşil alanların azlığı ve yeşillendirmenin disiplinli bir şekilde yapılmadığını dile getirdiler.  Toplantı sonrası Ovacık ve Hisarönü sakinleri Başkan Saatcı’ya sevgi selinde bulundu.(FG)

Saatcı Sevgisi Ölüdeniz’de Salona Sığmadı; (1)_640x427 Saatcı Sevgisi Ölüdeniz’de Salona Sığmadı; (2)_640x427 Saatcı Sevgisi Ölüdeniz’de Salona Sığmadı; (3)_640x427 Saatcı Sevgisi Ölüdeniz’de Salona Sığmadı; (4)_640x427 Saatcı Sevgisi Ölüdeniz’de Salona Sığmadı; (5)_640x427 Saatcı Sevgisi Ölüdeniz’de Salona Sığmadı; (6)_640x427 Saatcı Sevgisi Ölüdeniz’de Salona Sığmadı; (7)_640x427 Saatcı Sevgisi Ölüdeniz’de Salona Sığmadı; (8)_640x427 Saatcı Sevgisi Ölüdeniz’de Salona Sığmadı; (9)_640x427 Saatcı Sevgisi Ölüdeniz’de Salona Sığmadı; (10)_640x427 Saatcı Sevgisi Ölüdeniz’de Salona Sığmadı; (11)_640x427 Saatcı Sevgisi Ölüdeniz’de Salona Sığmadı; (12)_640x427 Saatcı Sevgisi Ölüdeniz’de Salona Sığmadı; (13)_640x427 Saatcı Sevgisi Ölüdeniz’de Salona Sığmadı; (14)_640x427 Saatcı Sevgisi Ölüdeniz’de Salona Sığmadı; (15)_640x427 Saatcı Sevgisi Ölüdeniz’de Salona Sığmadı; (16)_640x427 Saatcı Sevgisi Ölüdeniz’de Salona Sığmadı; (17)_640x427 Saatcı Sevgisi Ölüdeniz’de Salona Sığmadı; (18)_640x427

 

562 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle