Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Saatcı, “Fethiye’nin çehresi Daha da değişecek”

admin | 13 Şubat 2012 | Güncel A- A+

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, yeni göreve atanan Fatih Anadolu Lisesi Müdürü Arif Eriz ziyaretinde ilçe merkezindeki alt yapı ve lisenin taşınmasıyla ilgili çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Şehir merkezindeki çalışmaların Fethiye Lisesinde eğitim gören çocuklarımın okulundaki yağmurdan sonra biriken suların sisteme alınması ve esnafların şikâyetleri üzerine olduğunu söyleyen Saatcı,  “Aynı zamanda Fatih Anadolu Lisesi’nin ( eski adı Fethiye Lisesi) Değirmen başına taşınmasından sonra ilçemiz rahat bir nefes alacak ve çehresi değişecek. Biz bunun kararını 3 yıl önce meclis toplantısında vermiştik ve MEB’e göndermiştik. Ancak bir sonuç daha gelmedi” dedi. Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Fatih Anadolu Lisesine ziyareti sonrası önemli değerlendirmelerde bulundu. Saatcı ilk olarak eski adı Fethiye Lisesi olan okulun taşınması hakkında konuştu. “Bizler üç sene önce Fethiye Lisesinin taşınması ile ilgili meclis kararı alıp bunu Milli Eğitim Bakanlığımıza göndermiştik. Ancak bununla ilgili olumlu veya olumsuz bir cevap gelmedi. Sayın Müdürümün de söylediği gibi inşallah 1 Mart’ta ihalesi yapılıp temel başlarsa yani inşaat başlarsa Fethiye Lisesi Değirmen başındaki hepimizin istediği bölgeye taşınacak. Taşınması gereken okulların bence en önce olanı burasıdır. Fethiye Lisesi alanı boşaltıldıktan sonra Fethiye’nin çehresi değişecek. Bu bölgenin yerinin değerlendirilmesiyle Fethiye bir nefes alacak”

“Şehir Merkezindeki rahatsızlıktan dolayı özür dilerim” Saygıdeğer Fethiyelilere bunu da söylemem gerekiyor. Çocuklarımız Şubat tatiline çıktıktan sonra şehir merkezinde başlamış olduğumuz çalışmaların ana nedeni çocuklarımızın okuduğu lisemizin bahçesindeki yağmur suyunun sisteme alınmasıyla ilgiliydi. Bizimde keyif alarak yaptığımız bir çalışma değildi. Onlara başlamışken esnaf arkadaşlarımızdan gelen şikâyetler üzerine karşıdaki kaldırımları ve alt yapısal sorunlarını giderdik. Bu anlamdaki vermiş olduğum sıkıntıdan dolayı da özür diliyoruz. Teşekkür ediyorum” dedi.

Fethiye Fatih Anadolu Lisesi Müdürü Arif Eriz ise, “Yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı, Okul aile birliği ve Okul Müdürü olarak teşekkür ediyorum. Okul birliği ile sözleşip bir türlü ziyaretinize gelemedik. Gerek sınıf içerisindeki yapılan döşemenin gerekse Bahçe’de yapılan alt yapısal ve peyzaj düzenlemelerinden dolayı teşekkür ediyorum. Çok güzel oldu. Fakat okul binasının bitmişliği var.  1.5 yıl sonra ben taşınacağımıza inanıyorum. 1 Martta ihalesi yapılıyor okulun, inşallah taşınacağız” dedi.

284 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,8175
EURO 9,3430
BIST 10,4424
ALTIN 447,55

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle