Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Saatcı ‘Dünyalık Makam İçin Takla Atmaya Değer Mi?’

Erkan Ilik | 25 Mart 2014 | Siyaset A- A+

Saatcı ‘Dünyalık Makam İçin Takla Atmaya Değer Mi?’

Karaçulha’nın Bucak Mahallesi’nde yoğun kalabalığın sevgi gösterileri eşliğinde bir toplantı gerçekleştiren Belediye Başkanı ve Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı Behçet Saatcı, kaçak inşaattan yol katılım payına, hakkında yapılan ithamlardan Karaçulha Haline kadar tüm konularda net ifadeler kullandı. Başkan Saatcı, “Cazgır bir arkadaşımız var. Arkadaşımız 2004 yılında Erdal Eroğlu’nun yanında benim karşımdaydı. Yine cazgırlık yapıyordu. Yıl 2014 Keramettin Yılmaz’ın yanında. Önce DYP’de şimdi CHP’de, 2019’da kimin yanında Allah bilir. Siyaset her şey midir? Dünyalık makam için takla atmaya değer mi? Takla atanları da bilin, dik duranları da bilin!” dedi.

“Benim dublörüm yok!”

Karaçulha’da yoğun kalabalığa konuşan Başkan Behçet Saatcı, “ ‘Behçet geldiği zaman kaçak inşaatları yıkacak, yollardan da katılım payı alacak’ diyorlar. Çarpılırsınız.  Yalanı bari düzgün atın.  Meydana gelin böyle benim gibi, yalnız dublör kullanmadan gelin. İyi adam kötü adam filmi oynuyorlar. Cazgırın bir tanesi geliyor anlatıyor, bize vuruyor. Diğer 10 dakika da aday arkadaş iyilik meleği oluyor, güler yüz dağıtıyor. İşte 73 kilo, 175 boyunda bir adam var karşınızda. Dublörüm falan da yok” dedi.

“Karaçulha Hali birilerinin arka bahçesi!”

Projelerini anlattıktan sonra birçok konuya da açıklık getiren ve Karaçulha Haliyle ilgili de konuşan Saatcı, “Hal birilerinin gelir kapısı olmaktan çıkacak, vatandaşın kapısı olacak. Hal birilerinin arka bahçesi. Bir diğer konuda belediye çalışanları yaylaya gidişte birilerinin tarlasına ağaç dikmeyecek. Bahçe sulamayacak. Belediye işçisinin işi vatandaşa hizmet yapmaktır, belediye başkanının sağını solunu toplamak değildir” ifadelerini kullandı.

“2004’de DYP’de şimdi CHP’de, 2014’e Allah bilir nerede…”

CHP ve AKP başta olmak üzere 7 siyasi partiden teklif aldığını belirten ve şuanki CHP ve AKP’nin belediye başkan adaylarının kendisinin tercihi ile orada olduklarını hatırlatan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “Mademki, biz yaramaz adamdık.  Sayın Başbakan üst düzey yöneticilerini gönderip bizi partisine niye davet etti. Sayın Kılıçdaroğlu niçin adamlarını bana gönderip, ‘adayımız ol’ dedi? Karakaşıma, kara gözüme değil herhalde. 15 yıldır Fethiye’de yaptıklarımız için istediler. Bize bir laf derken iyi düşünsünler. Şayet ben tercihlerimi CHP veya AKP’den yana kullansaydım, şuan AKP veya CHP’nin adaylarından esame geçiyordu. Şuan ki adaylıklarını bizim tercihimize borçlu olduklarını ifade etmek istiyorum. Cazgırların eline mikrofon verirlerken de dikkat edecekler. Cazgır arkadaşımız 2004 yılında Erdal Eroğlu’nun yanında benimde karşımdaydı. Yine cazgırlık yapıyordu. Yıl 2014 Keramettin Yılmaz’ın yanında. Önce DYP’de şimdi CHP’de 2019’da kimin yanında Allah bilir. Orasına 2019 da bakacağız. Biz aynı sofrayı paylaştık ama yakışmıyor. Siyaset her şey midir? Oy her şey midir? Belediye Başkanlığı her şey midir? Kaç yıl yaşayacağız. Dünyalık makam için takla atmaya değer mi? Takla atanları da bilin, dik duranları da bilin!” ifadelerini kullandı.(FG)

 

423 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle