Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Saatcı, “Biz Bazıları Gibi Fişleme Yapmıyoruz”

Erkan Ilik | 28 Mart 2014 | Güncel, Siyaset A- A+

 

Mahalle toplantılarına Akarca Mahallesi’nde devam eden Fethiye Belediye Başkanı ve Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı Behçet Saatcı, çok sayıda Akarca sakininin katıldığı toplantı da önemli değerlendirmelerde bulundu. Bazı beldelerde yaptığı toplantı sonrası mitinge katılan vatandaşlara baskı uygulandığını ifade eden Saatcı, “Bizim toplantı yaptığımız veya hanımlarımızın gittiği bazı beldelerde resim çekilip o vatandaşların yanlarına gidiliyormuş. Bir beldede oturan vatandaşımız bana kendisi geldi, belediyenin kestiği cezayı gösterdi” dedi. Projelerini anlatan Saatcı daha sonra yaptığı konuşmada, “Sayın Akarca Mahallesi sakinlerimiz. Biz fotoğraf çekip, fişleme yapmıyoruz. Herkes rahat bir şekilde bize sorularını sorabilir. Bizim toplantı yaptığımız veya hanımlarımızın gittiği bazı beldelerde resim çekilip o vatandaşların yanlarına gidiliyormuş. Bir beldede oturan vatandaşımız bana kendisi geldi, cezasını gösterdi. Neden mi? Aday arkadaşımızın bir tanesi çocuklara şeker dağıtıyormuş, bu ceza yiyen arkadaşımıza da uzatmış, arkadaşta ‘teşekkür ediyorum, ben almayacağım’ demiş. Bunu diyen arkadaşının balkonunda da ufak bir çıkma varmış. O arkadaş yanıma geldi ve o cezayı bana gösterdi. 2 bin TL ceza kesilmiş. Bizde böyle bir şey yok arkadaşlar. Bizde böyle korkutarak bir şeyler yok. Allah’a şükürler olsun, her şey sevgiyle.” dedi.

Saatcı, Cami Mahallesi’nde Yoğun Kalabalığa Seslendi.

Fethiye Belediye Başkanı ve Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı Behçet Saatcı, Cami mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Yoğun kalabalığın olduğu toplantı da konuşan Başkan Saatcı, “‘Kullanım tarihi dolmuş, Butik şehir değil, bitik şehir’ ifadelerini bazı adaylardan duyuyorsunuz. Madem ben bu kadar kötü adamdım, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu neden, ‘Gel bizim adayımız ol’ dedi” ifadelerini kullandı.

Fethiye Belediye Başkanı ve Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı Behçet Saatcı Cami Mahallesi sakinlerinin yoğun katılımıyla bir toplantı gerçekleştirdi. Akşam toplantıları kapsamında Cami Mahallesi sakinlerine seslenen ve bölgeye yapacağı projeleri aktaran Saatcı, “‘Kullanım tarihi dolmuş, Butik şehir değil, bitik şehir’ ifadelerini bazı adaylardan duyuyorsunuz. Madem ben bu kadar kötü adamdım, 15 yıldır bir şey yapmadım, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu neden, ‘Gel bizim adayımız ol’ dedi. MHP ve BDP hariç 7 siyasi parti neden bizi partisine davet etti. Şunu da ifade edeyim. Şuan en uçtan en uca kadar siyaset yapan herkese Sayın Başbakan’ın bana yaptığı teklif yapılacak, 10 kişiden 9’u takla atmazsa, en değerli şeylerini bonus olarak vermezse ben bir şey bilmiyorum. Sayın Başbakan’ın teklifini sizlerle paylaşmak istiyorum. 1, Fethiye Belediye Başkan adaylığı 2, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı 3, Seçimdir ikisi de olmadı mı? Ak Parti 1. Sıra Muğla Milletvekilliği adaylığı… Hayat illahi makam mevki demek değildir. Hayat güne bakan çiçeği gibi olmamaktır. Hayat doğrulardan taviz vermemektir. Hayat bir duruştur. Parada bulunur, makam da bulunur, mevkii de bulunur. Ama onurlu duruşu hiçbir zaman kaybetmeyeceksin.”dedi.

Çirkinleşmeyin!”Saatcı, “

Fethiye Belediye Başkanı ve DP Belediye Başkan Adayı Behçet Saatcı, Babataşı Mahallesi’nde coşkuyla karşılandı. Akşam saatlerinde yapılan toplantıya rağmen Babataşı Mahallesi sakinleri toplantıya yoğun katılım sağlarken, Başkan Saatcı önemli değerlendirmelerde bulundu. Başkan Saatcı, “Şuan belden aşağı konuşmalara bakınca, telaşlara bakınca, kapıların altından atılan gazetelere bakınca zaten seçimin sonucunu ortaya çıkıyor. Ben sizlere soruyorum. Kim küfür eder? Kimin ağzından kötü laf çıkar? Kaybedenler!” dedi.

Gittiği her mahallede coşkuyla, davulla ve özellikle samimiyetle karşılanan Başkan Saatcı, Babataşı Mahallesi’nde mahalle sakinleriyle bir araya geldi. Bölgeye yaptığı yatırımları ve bundan sonraki süreçte Fethiye ve Babataşı Mahallesi’ne yapacaklarını vatandaşlarla paylaşan Saatcı, son zamanlarda siyasi parti adaylarının kendisi hakkındaki ağır sözlere değindi.

“Gönül arzu eder ki, projelerle yarışalım”

Fethiye Belediye Başkanı ve Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı Saatcı, “Şuan belden aşağı konuşmalara bakınca, telaşlara bakınca, kapıların altından atılan gazetelere bakınca zaten seçimin sonucunu ortaya çıkıyor. Ben sizlere soruyorum. Kim küfür eder? Kimin ağzından kötü laf çıkar? Kaybedenler! İş bitmiş zaten… 5 yıl belediye başkanlığı için takla atmaya, arkadaşını kötülemeye, karalamaya değer mi? İki gün sonra yüz yüze bakacağız. Çirkinleşmeyin! Gönül arzu eder ki, projelerle yarışalım” dedi.

Saatcı Karagedik’ten Seslendi

Fethiye Belediye Başkanı ve DP Belediye Başkan Adayı Behçet Saatcı, geçtiğimiz haftalarda hizmete açtığı Karagedik Sosyal Tesisleri’nde, Karagedik halkıyla bir toplantı gerçekleştirdi. Yoğun katılımdan dolayı sosyal tesis tıklım tıklım dolarken, bazı vatandaşlar dışarıdan Saatcı’yı dinledi. AKP’nin başbakanla olan billboardlarını vatandaşlara gösteren Saatcı, “Bayramdan bayrama Fethiye’ye gelirsen, 5 yılda bir Ankara’dan aday olarak gönderilirsen olacağı budur. Tozlu yollarda yürümezsen, vatandaşın elini sıkmazsan parkı, bahçeyi nereye yapacağını bilmezsen Sayın Başbakan’ın billboardlarının arkasına sığınmak zorunda kalırsın” dedi.

Karagedik sakinlerine 2009 yılında verdiği söz üzerine cami isteğini yerine getiren, bölgenin sorunları arasında yer alan üst geçidi hizmete açan, Karagedik Anasınıfını Fethiye Evi Gönüllüleriyle birlikte bölge sakinlerinin hizmetine sunan, okulun etrafında düzenlemeler gerçekleştiren ve son olarak modern Karagedik Sosyal Tesisi’ni faaliyete geçiren Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, gelecek dönemde Karagedik’e ilk yapacağı hizmetinde Sağlık Ocağı olduğunu ifade etti. Bölgeye kazandırdığı alt ve üst yapı bilgilerini de vatandaşlara aktaran Başkan Saatcı, “Bir kardeşimizden ‘festival yapacağım ve çayı 50 kuruş yapacağım’  sözlerinden başka bir şey duymadık. Bir Pazar günü yatırımlarını açıkladı. Ne yeri belli, ne imar planları belli… İnternet ortamından çıkar gemiyi, çıkar stadı ‘ben bunları yapacağım’ de.  Bizimde projelerimizin hepsinin belgeli, neyin nerede yapılacağının net olarak gördünüz ve izlediniz” dedi. AKP’nin Fethiye’de astırdığı ‘İstanbul’a 3. Köprü, 25 stadyum, 15 dev şehir hastanesi’ afişlerini Karagedik halkıyla paylaşan Saatcı, “İstanbul’a yapılan 3. Köprüden Karagedik sakinlerine ne? Fethiye’ye ne yapacak? Genel seçim olsa haklılar. Yerel seçimde bu afişler ne iş? Bu neyin göstergesi. Bunu eleştirmek için söylemiyorum. Hiç şahsiyetiyle de alıp veremediğim bir şey yok. Ama bayramdan bayrama Fethiye’ye gelirsen, 5 yılda bir Ankara’dan aday olarak gönderilirsen olacağı budur. Tozlu yollarda yürümezsen, vatandaşın elini sıkmazsan parkı, bahçeyi nereye yapacağını bilmezsen Başbakan’ın billboardlarının arkasına sığınmak zorunda kalırsın. Ben arkadaşımı eleştirmek için bunları söylemiyorum. Sayın Başbakana Allah güç versin, vallahi bir partiyi sırtlamış götürüyor. Ama onunda son zamanlarda yorulduğunu çok net görüyoruz” dedi.

Saatcı Çatalarık Esnaflarını Gezdi.

Mahalle toplantıları yanı sıra esnaf gezilerini de sürdüren Fethiye Belediye Başkanı ve Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı Behçet Saatcı, Çatalarık Mahallesi’ndeki esnafları gezdi. Saatcı’nın geleceğine duyan yeni mahalle sakinleri de Başkanları Behçet Saatcı’yı yollarda karşıladı.  Esnafların ilgisinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Saatcı, “Halkımızın teveccühüne bakınca zaten sonuç ortaya çıkıyor” dedi. Üç seçimden bu yana Çatalarık’ta birinci olarak çıkan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Çatalarık’ta esnafları ziyaret etti. Esnafların ve mahalle sakinlerinin yoğun ilgisiyle karşılanan Saatcı, “Allah var. Çatalarık Mahallesi’nde biz 3 seçimden bu yana birinci parti çıkıyoruz. Bu daha çok yaptığımız çalışmalara, şahsımıza ve arkadaşlarıma verilen oylar.Çatalarık sosyal tesislerinde yapmış olduğumuz akşam toplantısında zaten herşey net olarak ortaya çıktı. Şimdi esnaf arkadaşlarımız olsun, balkondaki kardeşlerimiz olsun teveccühe bakınca zaten Çatalarık’ta da hiçbir sıkıntı yok. Allah’ın izniyle gümbür gümbür geliyoruz” dedi.(FG)

Saatcı, “Biz Bazıları Gibi Fişleme Yapmıyoruz” (1)_640x427 Saatcı, “Biz Bazıları Gibi Fişleme Yapmıyoruz” (2)_640x427 Saatcı, “Biz Bazıları Gibi Fişleme Yapmıyoruz” (3)_640x427 Saatcı, “Biz Bazıları Gibi Fişleme Yapmıyoruz” (4)_640x427 Saatcı, “Biz Bazıları Gibi Fişleme Yapmıyoruz” (5)_640x427 Saatcı, “Biz Bazıları Gibi Fişleme Yapmıyoruz” (6)_640x415 Saatcı, “Biz Bazıları Gibi Fişleme Yapmıyoruz” (7)_640x427 Saatcı, “Biz Bazıları Gibi Fişleme Yapmıyoruz” (8)_640x427 Saatcı, “Biz Bazıları Gibi Fişleme Yapmıyoruz” (9)_640x427 Saatcı, “Biz Bazıları Gibi Fişleme Yapmıyoruz” (10)_640x427 Saatcı, “Biz Bazıları Gibi Fişleme Yapmıyoruz” (11)_640x427 Saatcı, “Biz Bazıları Gibi Fişleme Yapmıyoruz” (12)_320x480 Saatcı, “Biz Bazıları Gibi Fişleme Yapmıyoruz” (13)_640x427 Saatcı, “Biz Bazıları Gibi Fişleme Yapmıyoruz” (14)_640x427 Saatcı, “Biz Bazıları Gibi Fişleme Yapmıyoruz” (15)_640x427 Saatcı, “Biz Bazıları Gibi Fişleme Yapmıyoruz” (16)_640x427 Saatcı, “Biz Bazıları Gibi Fişleme Yapmıyoruz” (17)_640x427 Saatcı, “Biz Bazıları Gibi Fişleme Yapmıyoruz” (18)_640x427 Saatcı, “Biz Bazıları Gibi Fişleme Yapmıyoruz” (19)_640x427

471 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle