Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Rus Kadın İslami Usullere Göre Defnedildi

admin | 16 Ocak 2012 | Güncel A- A+

Uzunyurt köyüne giderken otomobilinin 200 metrelik uçuruma yuvarlanması sonucu hayatını kaybeden Rus uyruklu İrina Özkara’nın (32) cenazesi, İslami usullere göre defnedildi.
Yaklaşık 12 yıldır Türkiye’de yaşadığı öğrenilen evli bir çocuk annesi İrina Özkara’nın eşi Mehmet Altuğ Özkara, eşinin Türkiye’yi çok sevdiğini, tüm aile bireyleri ile birlikte Fethiye’de toprağa verilmesini kararlaştırdıklarını söyledi. Uzunyurt köyündeki bir arkadaşına ait bahçenin yağmurdan etkilenip etkilenmediğini görmek için otomobiliyle giderken uçuruma yuvarlanarak hayatını kaybeden ve AKUT tarafından cesedi güçlükle çıkartılabilen Rus uyruklu İrina Özkara’nın Adli Tıptan getirilen cesedi Fethiye’de toprağa verildi.  Merkez Camii’nde, Öğle Namazına müteakip düzenlenen cenaze törenine, İrina Özkara’nın eşi Mehmet Özkara, 11 yaşındaki oğlu Kemal Emre, annesi Olga Savelyava, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Özkara’nın yakınları ve arkadaşları katıldı. Olay günü eşiyle telefonla konuştuğunu anlatan Özkara, “Uzunyurt Köyü’ndeki arkadaşına ait evin bahçesine yağmurun zarar verip vermediğini kontrol etmeye gidiyordu. Dönüşte beni alacaktı, ancak bu kaza yaşandı. Çok üzgünüm. Aile bireyleriyle eşimin Fethiye’de toprağa verilmesini kararlaştırdık. Eşimle mutlu bir beraberliğimiz vardı. Ayrı olduğumuz iddiaları doğru değil” dedi.
İrina Özkara’nın cenazesi, Taşyaka Ahat Mezarlığı’nda okunan Kuran-ı Kerim’in ardından İslami usullere göre toprağa verildi. Kuran’ı Kerim ve Fatiha’lar okunarak toprağa verilen İrina Özkara’nın arkadaşları mezara karanfiller ve çiçekler bıraktılar.

490 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,8282
EURO 9,3638
BIST 10,4736
ALTIN 449,62

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle