Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

Prof.Dr.Harmandar’a Fethiye’de “Sıcak” Karşılama

Erkan Ilik | 12 Ocak 2014 | Genel, Güncel A- A+

Ak Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof.Dr. Mansur Harmandar seçim çalışmalarına başdöndüren bir hızla devam ediyor. 30 Mart 2014  yerel seçimlerine Muğla’nın 13 ilçesinde ara vermeden devam eden Prof.Dr.Mansur Harmandar Cumartesi gününü Fethiye’de dolu dolu geçirdi. Fethiye’de gittiği her noktada büyük bir ilgi ve alaka gören Prof.Dr. Harmandar’ı Fethiyeliler sıcak karşılarken adeta bağırlarına bastılar. Partili partisiz her kesimden her partideki aday adayından da sıcak ilgi gören Prof.Dr. Harmandar Fethiye’de adeta moral da depoladı.

Fethiye ilçesine yeni atanan Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı ve ilçe yönetiminin tanıtım törenine katılarak başlayan Ak Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof.Dr. Mansur Harmandar, Muğla Gazeteciler Cemiyeti Fethiye Temsilciliğini, Fethiye Yörük Türkmen Derneği tarafından düzenlenen “Yörük Şenliği”, Fethiye ilçesi Pazaryeri Mahallesi Cumartesi Pazarını, Çiftlik Beldesi Yanıklar Köyü İlköğretim Müdürü Mehmet Ekiz’in vefatından dolayı ailesine Taziye ziyareti ve Fethiye’nin en büyük sendikası konumunda olan Memursen Eğitim Birsen temsilciğiniz ziyaret etti. Gittiği her  noktada özel bir ilgi ve alaka ile karşılanan, sıcak ve samimi sohbetlerde bulunan Prof.Dr. Mansur Harmandar Fethiye’de sıcak bir şekilde karşılandı.

Prof.Dr. Mansur Harmandar’a, Fethiye Programında Ak Parti İl Başkanı Nihat Öztürk, İl Sekreteri, Ahmet Soğancı, Fethiye İlçe Başkanı Abdulkadir Saruhan, Fethiye Belediye Başkan Adayları, Mimar Sabahatin Kayaman, Muhsin Eryılmaz, Çiftlik Belediye Başkanı ve Fethiye Belediye Başkan Adayı Halil Doğan, Seydikemer Belediye Başkan Adayları Adem Ayat, Mehmet Tanır, Fethiye İlçe Yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.

Fethiye ilçe teşkilatında birlik beraberlik fotoğrafı

Ak Parti Fethiye İlçe Başkanlığı görevine atanan Abdulkadir Saruhan’ın yeni yönetim kurulu üyelerini tanıttığı programda birlik beraberlik görüntüsü sergilendi. Fethiye eski ilçe başkanları Arif Bozyel ve Mustafa Türkkan yeni başkanı yalnız bırakmadı ve birlik fotoğrafını oluşturdular.

Yeni başkan Saruhan, AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Harmandar ile partisinin ilçe başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, 30 kişilik yönetim kurulunu kamuoyuna duyurdu.

AK Parti Muğla İl Başkanı Öztürk:- “30 Mart’ta AK Parti’nin büyükşehir belediyesini alması için hep birlikte mücadele edeceğiz” Toplantıda konuşan İl Başkanı Öztürk, Fethiye teşkilatının Muğla için büyük öneme sahip olduğunu söyledi. Saruhan ile partinin kurulduğu günden bu yana siyaset yaptıklarını vurgulan Öztürk, şöyle konuştu: “Partimizi seçim sürecinde de en iyi şekilde temsil edeceğini biliyorum. Biz bir davaya inanmış, davaya hizmet eden gönülleriz. Hepimiz Recep Tayyip Erdoğan davasına omuz veren insanlarız. Bugünler AK Parti’nin Muğla teşkilatları için önemli günler. İnsanlar bugünlerde yaptıklarıyla hatırlanacaklar. 30 Mart’ta AK Parti’nin büyükşehir belediyesini alması için hep birlikte mücadele edeceğiz. Amacımız sadece koltukları doldurmak değil, biz Muğla’ya hizmet kervanının erleri olarak hizmet etmek istiyoruz.”

İlçe Başkanı Abdulkadir Saruhan ise 2005-2007 yılları arasında önce atanarak daha sonra ise seçilerek AK Parti İlçe Başkanlığı yaptığını anlattı. Saruhan, bu sürede partinin değişik kademelerinde görev aldığını belirterek, “Partimin bana verdiği bu görevi yönetim kurulu arkadaşlarımı oluşturarak sizlerin huzuruna çıkartarak ilk çalışmamıza başlamış bulunuyoruz” dedi.

Kendisinden önce başkanlık yapan arkadaşlarının görevlerini layıkıyla yaptığına değinen Saruhan, 17 Aralık’ın kendileri için farklı bir milat olduğunu ülkenin ve teşkilatın çok daha fazla ihtiyaç duyduğunu düşünerek parti içinde hiç tereddüt etmeden görev aldığını kaydetti.

Ak Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Harmandar da şehirdeki hizmetleri köye götürmek için çaba sarf edeceklerini söyleyerek “köylü milletin efendisidir.” Sözünden hareketle artık köy, kent ayrımı kalmadığı için her yeri şehir yapmak için göreve talip olduk. Muhafazakar ve demokratların temsilcisiyiz” dedi.

Basının Ulaşım Ve Otopark Sorununa Son

Ak Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof.Dr. Mansur Harmandar, partideki törenin ardından Muğla Gazeteciler Cemiyeti Fethiye Temsilciliğini, Fethiye Gazeteciler Derneğini ziyaret ederek temsilci ve dernek başkanı ile sohbet etti basının sorunlarını dinledi. Prof.Dr. Harmandar Muğla Gazeteciler Cemiyeti Fethiye Temsilcisi Erkan ilik’i gazete ofisinde ziyaret ederek bir süre sohbet etti. Erkan ilik’i ziyaretin ardından Fethiye Gazeteciler Derneğini ziyaret ederek dernek başkanı Osman Baykuş ve yönetim kurulu üyeleri ile bir süre sohbet etti.  Prof.Dr. Harmandar basının kamuoyu görevini yaparken zor şartlar altında çalıştığını ve büyükşehir ile birlikte basının ulaşım, otopark ve basın merkezi gibi sorunlarını çözeceklerini ifade etti.

Harmandar ve beraberindekiler gazete temsilcileri ziyaretinden sonra Fethiye Yörük Türkmen Derneği tarafından düzenlenen “Yörük Şenliği” açılışını gerçekleştirdi.

Yörüklerden Harmandar’a özel ilgi

Fethiye Yörük Türkmen Derneği tarafından düzenlenen Yörük şenliği Fethiye Kültür merkezi’nde gerçekleştirildi. Açlışını Prof.Dr.Mansur Harmandar’ında aralarında bulunduğu protokol gerçekleştirdi.  Prof.Dr.Harmandar’a, MHP Fethiye Belediye Başkan Adayı, Mehmet Üyük, Fethiye Belediye Başkanı ve Demokrat Parti Fethiye Belediye Başkan Adayı Behçet Saatcı, Fethiye Yörük Türkmen Derneği Başkanı Ramazan Kıvrak’da ilgi alaka gösterdiler.

Yörük Kültürü Sergiyle Tanıtıldı

Fethiye Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen etkinliğe, Muğla, İzmir, denizli, Antalya, Konya ve Balıkesir’deki yörük derneklerinin üyeleri katıldı. Etkinlikte yöresel kıyafetler ve müzik eşliğinde yörük eğlenceleri canlandırıldı. Etkinlikte konuşan Fethiye Yörük Türkmen Derneği Başkanı Ramazan Kıvrak, amaçlarının yörük kültürünü yaşatarak, gelecek nesillere aktarmak olduğunu, dernek olarak sık sık etkinlikler düzenleyerek bu kültürün yok olmasını engellediklerini dile getirdi.

Prof.Dr. Mansur Harmandar zeybek oynadı

Konuşmaların ardından etkinliğe katılanlara yörüklerin göç sırasında kullandıkları eşyalar tanıtıldı. Kilim dokuyan, ibrik, saz, cura, sipsi, çarık yapan yörüklerin fotoğraflarından oluşan sergi ziyarete sunuldu. Etkinliğe katılanlar, müzik eşliğinde zeybek oynandı.

Prof.Dr. Harmandar Pazar’dan Vazgeçmiyor

Harmandar ve ekibi şenlik programının ardından Fethiye ilçesi Pazaryeri Mahallesi Cumartesi Pazarını gezdi. Pazarcı esnafı ve halkla selamlaşan Prof.Dr. Harmandar pazarcıların ve halkında nabzını tuttu. Pazarcıları tek tek gezen ve tokalaşarak selamlaşan Prof.Dr. Harmandar pazarcının ve vatandaşa hayırlı pazarlar diledi.

Okul Müdürü ailesine taziye ziyareti

Pazaryerinden sonra Çiftlik Beldesi Yanıklar Köyü İlköğretim Müdürü Mehmet Ekiz’in vefatından dolayı ailesine Taziye ziyaretinde bulundu. Eğitim camiasına da başsağlığı dileyen Prof.Dr. Mansur Harmandar, merhuma Allah’tan rahmet, ailesine, arkadaşlarına ve öğrencilerine sabırlıklar diledi.

Sendikacılardan da sıcak karşılama

Gittiği her yerde özel bir ilgi ve sıcak karşılanan Prof.Dr. Mansur Harmandar Taziye ziyareti sonrasında Fethiye’nin en büyük sendikası konumunda olan Memursen Eğitim Birsen temsilciğiniz ziyaret ederek sendika üyeleri ile bir süre sohbet etti onların sorunlarını dinledi. Harmandar ve Fethiye, Seydikemer Belediye Başkan Adayları, Memursen temsilciğinden sonra akşam programı içinde Yörük Şenliği’ne katıldı.(FG)

Cumartesi pazarı (1)_640x427 Cumartesi pazarı (3)_640x427 Cumartesi pazarı (4)_640x427 Eğitim Birsen ziyareti (1)_640x427 İlçe Başkanlığı (2)_640x427 IMG_1669_640x427 yörük şenliği (2)_640x427 yörük şenliği (4)_640x427 yörük şenliği (5)_640x427 yörük şenliği (6)_640x427 yörük şenliği (7)_640x427

902 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,4541
EURO 9,9654
BIST 11,6979
ALTIN 483,63

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle