Hoşgeldiniz  

Plan Memnun Etmedi

admin | 18 Ağustos 2011 | Güncel A- A+

     Fethiye Mimarlar Odası ve Saklıkent Çevre Platformunun ortaklaşa olarak Esnaf Odası salonunda yapılan toplantıya ilgi az oldu. Aydın – Muğla – Denizli için 1 / 100.000 ölçekli çevre düzeni planının tartışılması için yapılan toplantıda değişikliklerin yapılmış gibi geri iade edildiği söylendi.

     Mimarlar Odası adına konuşan Ulaş Arıkan, “Mart ayında askıya çıkan ve birçok sivil toplum örgütü (STÖ), belediye ve muhtarlık tarafından çeşitli noktalarda itiraz edilen Aydın Denizli Muğla 1/100.000 ölçekli Çevre Düzenleme Planı’nın gözden geçirilmiş hali yeniden askıya çıkarılmıştı. Toplantıda itiraz gerekçelerimizi ve konularını dile getirip, idarecilerle, muhtarlarımızla, belediyeden gelen yetkili arkadaşlarımızla paylaştık ve itirazlarımızı yapmıştık. Şimdi bu itirazlarımız askıdan döndü. Bunlarla ilgili olarak duyarlı vatandaşlarımız muhtarlarımız belediye yetkililerimiz bu konuyu tartışmak üzere tekrar hep bir araya geldik.”dedi.

     Aydın-Muğla-Denizli Planlama Bölgesi 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı değişiklik listesinin başında Karaçulha belediye başkanlığının 64.000 m2 ağaçlandırılacak alanın, belediyeye tahsisli hal alanının ve ilköğretim tesisi alanının ÇDPye işlenmesi 12.10.2009 tarihli bakanlar kurulu kararı ile daraltılan Saklıkent Milli Parkı sınırının ÇDP düzeltilmesi, Seki Erendağı kış sporları turizm merkezi sınırı içinde yer alan kentsel gelişme alanının ÇPD’den çıkarılması gibi konular başta geliyor.

348 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,4176
EURO 8,9877
BIST 10,1627
ALTIN 439,37

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle