Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Pi Analitik Dershanesi “Öğrenci Eşittir Sınav YGS’YE Dikkat”

Erkan Ilik | 21 Mart 2014 | Güncel A- A+

Pi Analitik Dershanesi Fethiye Şubesi Sorumlusu İbrahim Erdem Pazar günü yapılacak olan YGS için öğrenci velilerine çağrıda bulunarak, yapılması gerekenler ile ilgili önemli bilgiler verdi. İbrahim Erdem yaptığı açıklamada; “Türkiye’de öğrenci olmak demek sınav anlamına gelir. Bazı sınavların insan üzerindeki etkisi çok fazladır. Liseden sonra üniversiteye gidip gidemeyeceğimizi belirleyen sınavlardan birincisi olan YGS Pazar günü yapılacak.

Sınava 2 gün kala öğrenci ve veliler sınava nasıl hazırlanmalı ve nelere dikkat etmeli

1-Sınavlarda başarı için belirli bir düzeyde kaygıya gerek vardır. Adayların sınava gireceği salonu daha önceden görmeleri kaygılarını azaltmaları adına önemlidir.

2-Sınav kişiliğinizi değil bilginizi ölçer. Dolayısıyla, sınava nefret geliştirmek yerine sınavı daha mutlu bir hayat yaşamanız için basamak olarak görün. Mutlaka sınavda seçici sorular olacaktır. Fakat herkesin yapacağı sorular en az %80 oranındadır.

3-Sınav öncesi son gün moral depolanmalıdır. Her gün kalktığınız saatte kalkın o gün ağır bedensel hareket gerektirecek sporlardan uzak durun.

4-Uyku saatleri sınava bir iki gün kala düzene konulmalı aynı saatte yatılıp aynı saatte kalkılmalıdır.

5-Sınav sabahı erken kalkabilirsiniz bu yüzden telaşlanmayın. Ailenizle güzel bir kahvaltı yapın ve kahvaltıyı abartmayın. (okunmuş pirinci lütfen ihmal etmeyin.)

6-Ailelere düşen görevler: Öğrencinin gerilmesine neden olacak konuşmalardan kaçınılmalıdır. Sakin, doğal yaklaşılmalıdır. Sınavın; öğrencinin daha önce yaptığı deneme sınavından farklı olmadığı hissettirilmelidir. Sınava çok fazla anlam yüklenmemelidir. Rahat ve güven verici bir ortam hazırlanmalıdır. Emir yerine ricayı kullanmalıdır. Çocuğuna sonuna kadar güvenmelidir. İmkan ve zaman konusunda destek olmalıdır. Asla kıyaslama yapmamalıdır. Hatalarını ve eksiklerini bulması için ona fırsat tanımalıdır.

Birlikte vakit geçirmelidir. Asla başkasının yanında eleştirmemelidir

SONUÇ OLARAK SINAV HAYATIN BİR BASAMAĞIDIR. OLUMLU DÜŞÜNME, OLUMLU GÖRME, İNSANI RAHATLATACAKTIR. UNUTMAMAK GEREKİR Kİ;

SINAV, BİR ÖLÜM KALIM SAVAŞI DEĞİLDİR.”ifadelerini kullandı.(FG)

 

 

688 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle