Hoşgeldiniz  
.................................................................................. ...................................................................

Pakistan’ın Yeni Büyükelçisi Anıtkabir’de Pakistan Türkiye Dostluğunda Fethiye

eroldolu | 17 Mart 2015 | KöşeYazar A- A+

                           EROL DOLU

         Pakistan’ın Yeni Büyükelçisi Anıtkabir’de     Pakistan Türkiye Dostluğunda Fethiye

Pakistan Türkiye Dostluğu, Basın ortamında Muğla ve Fethiye’ye uzanıyor. Pakistan’ın Ankara Büyükelçiliği Basın Ataşeliğinden zaman, zaman Basın Bültenleri alıyorum. Bundan dolayı Dost ve Kardeş Pakistan ile Dayanışmamız Muğla ve Fethiye’ye kadar uzanıyor. Ben Ankara’ya gittiğim zaman Pakistan Büyükelçiliğinde Basın Ataşesi arkadaşımız Sayın Abdul Akbar ile Pakistan ve Türkiye ilişkileri üzerine sohbet ediyoruz. Abdul Akbar bey de ailesiyle beraber Fethiye’ye daha önceleri geldi ve Fethiye’yi çok seviyor. En son 19 Ocak 2015 Tarihinde Ankara’da Sayın Abdul Akbar’ın misafiriydik.

Yaklaşık Üç aydan bu yana Pakistan’ın daha önceki Büyükelçisi görev süresini Türkiye’de tamamladığından dolayı Pakistan’a geri gitmişti. Bana 13 Mart 2015 Cuma günü Ankara’dan Sayın Abdul Akbar, bana Pakistan’ın Ankara’ya yeni Büyükelçisinin atandığını, Anıtkabir’i ziyaret edeceğini ve Cumhurbaşkanı Sayın Tayyip Erdoğan’a Güven Mektubu vereceğini söyledi.14 MART 2015 Cumartesi günü Ankara’da Pakistan Büyükelçiliği – Basın Ataşeliğinden bir Basın Bülteni geldi ve bu Bültende Pakistan’ın Ankara’ya atanan yeni Büyükelçisiyle ilgili açıklamalar vardı.

ANKARA, 14 Mart 2015; Cuma günü Ankara’da düzenlene zarif bir törenle Türkiye’de yeni göreve atanan Pakistan Büyükelçisi Sayın Sohail Mahmood, Cumhurbaşkanı Ekselansları Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a güven mektubunu sundu. Büyükelçi Sohail Mahmood, Recep Tayyip Erdoğan’a Pakistan Cumhurbaşkanı Mamnoon Hussain ve Başbakan Muhammad Nawaz Sharif’in saygı ve sevgilerini iletti. Mahmood; Pakistan halkı ve Liderlerinin kardeş Türk halkına karşı duyduğu derin sevgi ve saygıyı dile getirdi ve Türkiye’de Büyükelçi olmanın bir ayrıcalık olduğunu sözlerine ekledi.

   Büyükelçi Sohail Mahmood ve Pakistan Büyükelçiliği Diplomat ve Ataşeleri,  törenin bir parçası olarak önce Türkiye’nin ilk Cumhurbaşkanı ve Kurtuluş savaşının büyük önderi Mustafa Kemal Atatürk’e saygılarını sunmak üzere Anıtkabir’e gittiler ve Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktılar.

     Türkiye Cumhuriyetinin Kurucu Büyük Atatürk’ün Dost ve Kardeş Pakistan Halkı üzerinde de saygınlığı olduğunu biliyoruz. FETHİYE GAZETESİ olarak Sayın Büyükelçi Sohail Mahmood’a Türkiye’de görevinde başarılar dileriz.

                                                     

                                                           köşe yazısı erol dolu Pakistan'ın Yeni Ankara Büyükelçisi Anıtkabir'de

                       Pakistan’ın Yeni Ankara Büyükelçisi Sohail Mahmood

    

 

 

 

862 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,1994
EURO 9,6615
BIST 1,1781
ALTIN 503,17

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle