Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Özel Nursel özdemir yine bir festivaldeydi….

Erkan Ilik | 27 Nisan 2014 | Güncel A- A+

Özel nursel özdemir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi müzik ve perküsyon grubu  yeşilüzümlü ve yöresi kuzugöbeği mantar festivalinde sahne alarak bir gurup veli, öğrenci ve personeli ile her zaman olduğu gibi bir etkinlik de daha yer aldı.

Festivale katılım hakkında bilgi veren kurumun halkla ilişkiler sorumlusu Nezahat YALÇIN’’ bildiğimiz gibi sürekli biçimde etkinlikte katılan ve bunu bir vizyon edinen kurumumuz bu sefer de yeşilüzümlü ve yöresi kuzugöbeği mantar festivaline katıldı. Bizleri buraya davet eden festival komitesine teşekkür ediyoruz. Farklı engel gruplarından öğrencilerin oluşturduğu bir grup olan ve kısıtlı kapasiteye sahip olan öğrencilerimizin bu kadar etkili biçimde sunum gerçekleştirebiliyor olması bizleri son derece mutlu etmektedir. Öğrencilerimizin ilk geldikleri günlerden bu yana ne kadar geliştiklerini bizler açıkçası belirgin biçimde görmekteyiz. Bu başta aileleri ve öğrencileri de mutlu etmektedir. Bize göre öğrencilerin sürekli sosyal faaliyetler içinde bulunmasının sıcak, arkadaşça ve destekleyici bir ortamda yeni beceriler geliştirme ve yeniden öğrenme ve iyileştirmeyle beceriler kazanılması, motivasyonun artırılması, sosyal etkinliklere katılımın sağlanması, kendine güven ve kendini yönetebilme konusunda yeniden kazanımlar ve iyileştirme sağlanması gibi faydalarını gözlemekteyiz.

Ayrıca bize göre; müzik ve perküsyon grubunun çalışmasında öğrencilerimize bilişsel fonksiyonların gelişmesi, duyu fonksiyonlarının gelişmesi, motor becerilerin geliştirilmesi, el-kol-ince hareket becerilerinin geliştirilmesi gibi faydaları olmaktadır.

Öğrencilerimiz sahne alarak aynı zamanda hayatın tam içinde, insanların tam yanında yer alarak bizlerin de diğerlerinden bir farkı yok demek istiyorlar. Her bireyin ‘’yapabilirlik ve günlük yaşam aktivitelerini sürdürebilirliği” esasına dayalı olarak, engelli bireylerin de kendi hayatlarını bağımsız şekilde idare etme hakkına sahip olduğu düşüncesi oluşturur. Bu aktiviteler toplum yaşamına katılım ve sosyal kuralları yerine getirme (bireysel beceri, hür iradenin sürdürülebilmesi, kendine güven becerilerinin geliştirilmesi,  başkalarına fiziksel ve psikolojik bağımlılığın azaltılması vb) konularını içerir. Aslında bizlerin de rehabilite etme anlayışı budur. Önümüzdeki günlerde çok daha fazla etkinliklerde yer alacağımızın haberini de şimdiden verebiliriz.’’ Dedi.

Öğrencileri izleyiciler tarafından bol bol alkışlandı.

1 (1) 2 (1) 3 (1)

451 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle