Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Otgöz; Tünelin ucu göründü

Erkan Ilik | 29 Mart 2014 | Genel, Güncel A- A+

Dereköy halkıyla ir araya gelen AK Parti Seydikemer Belediye Başkan Adayı Yakup Otgöz ve kardeşi İl Genel Meclisi Üyesi Osman N. Otgöz köylülerden yoğun bir ilgi gördü. Seçimlere 10 gün kaldığını ifade eden Osman Otgöz, “Tünelin ucu göründü anketlerde açık ara öndeyiz. Anketi sizler de yapabilirisiniz. Biz 10 günlük sürenin geçmesini; 30 Mart’ı bekliyoruz” dedi

Dereköy’ü halkının daveti üzerine bu köye giden AK Parti Seydikemer Belediye Başkan Adayı Yakup Otgöz, köylülerden yoğun bir ilgi görürken gerçekleşen buluşmada Karadere ile Dereköy arasında yıllar önce yaşanmış yayla sorunun tekrar gündeme getirilerek siyasi malzeme yapılmak istenmesi eleştirildi. 2002- 2005 yıllarında Fethiye İlçe Başkanlığı da yapan Osman Otgöz’ün konuşmasıyla başlayan buluşmada Otgöz, “Biz yörüğüz, sizlerle yayla komşularıyız yıllardır. Akdağ yaylasında dedelerimiz ninelerimiz, biz her ne kadar gidemesek de e amcalarımız dayılarımız halen gitmeye devam ediyor. Yıllardır komşuluk ilişkilerimiz var. İçinizden birisiyiz, sizlerin içinden, içinizden biri, yörük bir arkadaşınız belediye başkan adayı çıktı.

R. Tayyip Erdoğan bizlere SeydiKemer’e böyle bir fırsatı verdi. Bizlere her zaman böyle fırsat gelmez. Bizlerin sizlerle yaylada sorunlarımız olduğu söylentileri dolaşmakta, hiç bir zaman sizlerle bir sorunumuz problemimiz olmadı. Geçmişte muhtarlarımız köylülerimiz mahkemelik olmuş. Ben siyaset yaptığım süre içerisinde bana da geldiler. Ben mahkemenin verdiği, yargının vermiş olduğu karar bizleri ilgilendirmez, biz bu işlere karışmayız. Yargı nasıl karar vermiş ise öyle olur. Zaten karar da verilmemiş ve büyükşehirden dolayı da mahalle oldu, köylerin tüzel kişiliği kalktı. Bizim hiçbir kimseyle sorunumuz olmadı, olmaz da. Biz sizlerden 30 Mart günü iktidarın hizmet yapabileceği bir partiye oy vermenizi istiyoruz.

Alkışlar arasında konuşmasına başlayan AK Parti Belediye Başkan Adayı Yakup Otgöz ise, “ Biz bu yola çıkarken bu işlerin ne kadar zor olacağını ama nasıl yapılacağını bilerek çıktık. Seydikemer’i köy konumundan ilçe konumuna gelmesi için çok hizmete ihtiyaç var. Seydikemer, 52 köy ve 6 beldesiyle geniş bir coğrafyaya sahip. Fethiye’nin 2.5 katı büyüklüğünde bir ilçenin en ücra köşedeki mahallesine hizmetlerin ulaşması için iktidar desteğinin alınmasının artısı elbette fazla olacaktır. Örneğin Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlı Seydikemer’e geldiğinde bakanımızdan Eşen Çayının ıslahını, derelerin ıslahını ve göletler istedik o da kabul etti” dedi.

Karadere ile Dereköyü arasında yayla problemi ile ilgili söylentilere de açıklık getiren Yakup Otgöz, “İki köy arasında yayla sorunu var diyerek konuyu farklı yerlere çekmek istiyorlar. Bizlerin sizlerle asla sorunları olamaz” dedi. Dereköyü ’nün sorunlarını iyi bildiklerini de söylen Otgöz, belediye başkanı seçilmesinden sonra bu soruları muhtar ve akil kişilerle istişare halinde; birlikte çözeceklerini kaydetti.

“İki köy düşman gibi bir olay yaratılmış şimdiye kadar. Aslında böyle bir şey yok. Mahkemelik olundu ama hiç bir zaman kırıcı olmadık. Sonuçta mahkemede sonuçlandı” diyerek Başkan Otgöz’e toplantıya katıldığı için teşekkür etti ve söylentilerin aksine köylerinde AK Parti’nin yine birinci parti olduğunu söyledi. AK Parti’nin alacağı oyları anketlerle anlatan Osman N. Otgöz de bu desteğe karşılık “Sizlere seçim müjdesini de vereyim. Seçime 10 gün kaldı. Tüneli ucu gözüktü.  Ankette sonuçlarımız belli, Köylülerimizin verdiği kararlar belli, beldelerimizin verdiği kararlar belli. Şu anda herkes AK Parti diyor, sorun araştırın, sizler de anket yapın. Seydikemer’de her yerde AK Parti rüzgarı esiyor, ezici üstünlükle şuanda. AK Parti olarak biz artık 30 Martı bekliyoruz. İnşallah Seydikemer için hepimiz için hayırlı olur” dedi. Açık havada gerçekleşen toplantının ardından köylüler Otgöz’ü alkış yağmuruna tuttu.(FG)Otgöz; Tünelin Ucu Göründü (1)_640x424 Otgöz; Tünelin Ucu Göründü (2)_640x424 Otgöz; Tünelin Ucu Göründü (3)_640x424 Otgöz; Tünelin Ucu Göründü (4)_640x424 Otgöz; Tünelin Ucu Göründü (5)_640x424 Otgöz; Tünelin Ucu Göründü (6)_640x424

536 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle