Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Otgöz, “Seydikemer Ak Hizmetler Damgasını Vuracak”

Erkan Ilik | 13 Mart 2014 | Genel, Güncel A- A+

Seydikemer Ak Parti Belediye Başkan Adayı Yakup Otgöz seçim çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Seçimlere az bir süre kalmasına rağmen aralıksız olarak bütün köyleri mahalleleri tek tek dolaşan Yakup Otgöz ve ekibi yapacakları projelerle konusunda da vatandaşlara bilgiler veriyor. Otgöz kapatılan belediyelerin hizmet binalarının kullanılmaya devam edeceğini belirterek, yıkmaya değil yapmaya geliyoruz. Yerinde hizmet için beldeler de çalışmalar sürecek. Sadece başkan olmayacak. Ayrıca kim belediye başkanı olursa olsun Seydikemer ilçesinin bütçesi 60 Milyon TL olacak ifadelerini kullandı. Yakup Otgöz, “Muğla’nın en dağınık yeri Seydikemer. Dolayısıyla yerinden yönetim anlayışı ile beldelerdeki belediye binaları hizmet vermek zorunda. Büyükşehir Belediyesinin ve ilçe belediyesinin konuşlandıracağı, zabıta, su birim, itfaiye, tahsilat, yer yer fen işleri, park ve bahçeler gibi o bölgenin ihtiyacına cevap verecek belediye hizmet birimleri eski belediye binalarında konuşlandırılacak. Üzerine basarak söylüyorum beldelerimizdeki belediye binaları eskisinden faal olacak, sadece belediye başkanı olmayacak” dedi. Kapatılacak belde belediyeleri ile de açıklamalarda bulunan Yakup Otgöz, “Ayrıca beldelerdeki belediye binaları da ilçe ve büyükşehir belediyesi tarafından hizmet birimleri konuşlandırmak sureti ile kullanılmaya ve halka yakın olmaya devam edecek, sadece belediye başkanı olmayacak ” dedi. Köy ziyaretlerinde 25 yıllık tecrübesiyle halkın isteklerini bir bir not eden Otgöz, seçilmesi durumunda belediye gelirlerinin yanı sıra hükümet desteği ile yapılacak, üniversite, Eşen Çayı ıslahı, Bölge Hastanesi gibi kamu kurumlarını yeni ilçeye çekeceğinin sözünü verdi.

Seydikemer’in tahmini bütçesi 60 Milyon olacak

Seydikemer’in gelirlerinin Büyükşehir Yasası ile birlikte % 2,5’den % 4,5’e yükseltildiğini hatırlatan AK Parti Seydikemer Belediye Başkan Adayı Yakup Otgöz, Seydikemer Belediyesi Bütçesinin de yaklaşık 60 Milyon TL olacağını belirtti. Bu bütçenin hangi parti kazanırsa kazansın değişmeyeceğinin altını çizen Otgöz, belde belediye binalarının da ilçe ve büyükşehir hizmet birimlerini barındırmak sureti ile hizmet vermeye devam edeceğini, sadece belediye başkanı olmayacağını kaydetti. Dağ evlerinden, Yörük obalarına, kalabalık kahve sohbetlerinden, cemiyet toplantılarına kadar Seydikemer’in en ücra köşelerinde projelerini ve hükümet yatırımlarını anlatan AK Parti Seydikemer Belediye Başkan Adayı Yakup Otgöz, yeni ilçe olan ve yeni büyükşehir yasası ile vatandaşlara bazı bilgiler aktardı. İl genelindeki gelirlerin yanı sıra Büyükşehir Yasası ile birlikte Seydikemer’in de gelirlerinin ikiye katlanacağını ifade eden Otgöz, “Seydikemer Belediyesi’nin tahmini bütçesinin yaklaşık 60 Milyon TL olmasını bekliyoruz. Seçimleri biz kazansak da başka bir arkadaşımız kazansa da bu bütçe aynı olacak. Tabi büyükşehir belediyesini biz kazansak da başkası kazansa da ilçelere ayıracağı pay nüfusta belirtildiği gibi ayrıca pay edilecek. Yani ilçe belediyesi ile büyükşehir belediyeleri arasındaki hukuk kanunla açıktır. İlçe Belediyeleri Büyükşehir Belediyesi’nin alt belediyesi olarak büyükşehir hizmetlerinden de fevkalade yararlanacaktır. Partisi kim olursa olsun ilçe belediyelerinin hakları valilikçe de koruma altına alınmıştır” dedi. (FG)

ak parti seydikemer belediye başkan adayı Yakup Otgöz  (10)_640x424 Otgöz, “Seydikemer Ak Hizmetler Damgasını Vuracak” (1)_640x424 Otgöz, “Seydikemer Ak Hizmetler Damgasını Vuracak” (3)_640x424 Otgöz, “Seydikemer Ak Hizmetler Damgasını Vuracak” (4)_640x424

373 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle