Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Ölüdeniz’e Bahar Geldi

admin | 01 Şubat 2012 | Güncel A- A+

Türkiye’nin birçok yerinde yaşanan karakış nedeniyle günlerdir etkili olan kar yağışları olumsuz etki yaratıp kardan yollar kapanırken Ölüdeniz’de ağaçlar çiçek açtı.
Ocak ayı başından itibaren Türkiye’nin büyük bir bölümünü etkisi altına alan olumsuz hava şartları tüm Türkiye genelinde etkisini sürdürürken Ölüdeniz’de ise bahar geldi ve ağaçlar çiçek açtı. Ovacık ve Hisarönü mahallesinde yaklaşık olarak 15 gün önce ağaçlar çiçek açmaya başladı. Türkiye genelinde karakışın etkili olmasına rağmen beldede ağaçların çiçek açtığını gören ve hayrete düşen vatandaşlar Ölüdeniz beldesinde, “Kış bitti bahar geldi” dediler. Gündüz hava sıcaklığının 15-16 derece olduğu Ölüdeniz beldesinde günlük güneşlik bir hava yaşanırken başta badem ağaçları olmak üzere, diğer meyve ağaçları da çiçek açmaya başladı.
Ölüdenizli turizmci Ramazan Kara, “Türkiye’nin büyük bir bölümünde günlerden buyana kara kış yaşanıyor ve birçok bölgede etkili olan kar yağışları da vatandaşları olumsuz yönde etkilerken ölüdeniz beldesinde ise yaklaşık 15 gün önce Badem ağaçları ve diğer türdeki ağaçlar çiçek açmaya başladı. Türkiye’nin büyük bir bölümü kara kışı yaşarken Ölüdeniz’de bizler bahar havası yaşıyoruz” dedi.

251 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,8187
EURO 9,3602
BIST 10,4091
ALTIN 449,83

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle